15:10 - 1400/06/26
کد خبر: 92171

امام جمعه شهرستان نیر:

محافظه کاری، اساسی ترین مشکل مدیریتی کشور است/ با مافیای آرد و نان در روستاها برخورد شود

امام جمعه شهرستان نیر لزوم بکارگیری مدیران توانمند انقلابی و جهادی را در سطوح مختلف مدیریتی خواستار شد و گفت: دستگاه های بازرسی و قضایی با مافیای آرد و نام در نقاط مختلف به ویژه روستاها برخورد کنند.

به گزارش سبلان ما ،حجت الاسلام آیت نعمتی امام جمعه شهرستان نیر در خطبه های نماز جمعه شهرستان نیر لزوم بکار گیری مدیران توانمند انقلابی و جهادی را در سطوح مختلف حواستار شد و گفت: دستگاه های بازرسی و قضایی با مافیای آرد و نام در نقط مختلف استان به ویژه روستاها برخورد کنند.

امام جمعه شهرستان نیر در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه اهل تقوا به عاقبت کار خود فکر می کنند گفت: مومنین باید به فکر فردای خود باشند نه اینکه به ابتدای کار خود فکر کنند.

وی به سرنوشت افراد که در صف اول انقلاب بودند ولی عاقبت اندیشی نکردن اشاره کرد و گفت:  بودند افرادی که در ابتدای انقلاب نماز شبشان ترک نمی شد و در صف های اول خدمت رسانی به مردم بودند  و الان به جرم های مختلف گرفتار شده  و از صف انقلابیون خارج شده اند.

وی گفت: برخی از این افراد به جرم های مختلف همچون اختلاس، نفاق، قتل و هوسرانی زندانی شده و در برخی موارد هم متواری شده  و جرات حضور در ملاء آرام را ندارند.

حجت الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود به اولویت های دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: افزایش و تقویت اعتماد عمومی متدینین از مهمترین اولویت های دولت سیزدهم است.

وی به راه های تقویت اعتماد عمومی اشاره کرد و گفت: برای تقویت اعتماد عمومی باید با اجرای عدالت مسیرهای رفع تبعیض طی کرد.

امام جمعه شهرستان نیر در ادامه سخنان خود از اصطلاح قوانین فساد، اجرای بی کم و کاست قوانین ضد فساد، برخورد قاطع با مدیران فاسد و استفاده از مدیران ضد فساد برای گسترش عدالت اجتماعی و اداری از جمله راه های افزایش اعتماد عمومی نام برد و گفت: انجام اینگونه اقدامات امروز در جامعه لازم و ضروری است.

محافظه کاری اساسی ترین مشکل مدیریتی کشور است

حجت الاسلام نعمتی محافظه کاری را یکی از مهمترین مشکلات مدیریتی کشور عنوان کرد و گفت: وجود مدیران محاظه کار در دولت برای کشور خسران است.

وی افزود: با وجود مدیران محافظه کار و محافظه کاری در سیستم اجرایی کشور، عدالت اجتماعی و اقتصادی در کشور اتفاق نمی‌افتد.

امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه محافظه کاری، قتلگاه انقلاب است، گفت:  شبکه نورانی ائمه جمعه امروز پیشگام تقابل با محافظه کاری و محافظه کاران در جامعه است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه عقلانیت با محافظه کاری فرق دارد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص محافظه کاری اشاره کرد و گفت:  مقام معظم رهبری در این خصوص بارها به مسئولان کشور، نخبگان و عموم مردم هشدار دادند که محافظه کار نباشند.

وی از دولت سیزدهم خواست برای پیشبرد اهداف بلند انقلاب اسلامی و مبارزه با فساد و بسط عدالت اجتماعی و سیاسی از مدیران محافظه کار در هیچ رده ای استفاده نکند.

امام جمعه شهرستان نیر از  بانک‌ ها به عنوان یکی از عوامل اصلی ایجاد تورم و رکود و به تعطیلی کشاندن تولید در کشور نام برد و گفت: سودهای چند درصدی، بنگاه داری، جریمه دیرکرد، ساختمان سازی و عدم حمایت از سرمایه‌گذاران شکست خورده در تولید و سخت‌گیری‌های بی حد و حساب برای حمایت از مشاغل خرد خانگی و حمایت از سرمایه داران بزرگ و غیره از کارهای خلاف عرف و عقل بانک ها است. 

 وی با بیان اینکه بانک ها در نظام اسلامی خدمت می کنند، گفت: بانک ها باید با الگوبرداری از بانکداری دنیا در خدمت به بشریت باشند.

امام جمعه شهرستان نیر در بخش دیگری از سخنان خود به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: هفته دفاع مقدس در واقع یادآور و گرامیداشت سالروز حماسه سازی های جوانان و دانش‌آموزان در برابر دشمنان است.

وی به مدیریت در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دوران مدیریت هشت سال جنگ تحمیلی یادآور استفاده از ظرفیت جوانان و نخبگان و متعهدان نظام و انقلاب است که باید در بیانیه گام دوم نیز عملی گردد.

حجت الاسلام نعمتی گفت: امروز باید به جوانان متعهد، متخصص و توانمند برای ورود به مدیریت جنگ نرم میدان داد.

وی با بیان اینکه جنگ نرم از جنگ نظامی ویران گرتر است گفت: با استفاده از تجربیات بزرگان نظام در کنار روحیه انقلابی و جهادی جوانان در این جنگ نیز سربلند بیرون آمد.

لزوم برخورد با مافیای آرد و نان 

امام جمعه شهرستان نیر در پایان سخنان خود به وجود مافیای آرد و نان در کشور اشاره کرد و با اینکه ایران در تولید گندم خودکفا است و تحریم در این مورد کارایی ندارد، گفت: سوء مدیریت در توزیع آرد و نان منجر به ایجاد مافیای آرد و نان در کشور شده است که لازم است سازمان بازرسی و دستگاه قضایی در این زمینه ورود کنند.

وی به برگزاری انتخابات شورای آراد و نان در روستاهای شهرستان نیر اشاره کرد و گفت: در ۷۲ روستای شهرستان نیر انتخابات برگزار شده است با این حال روستاییان در تامین آرد و نان با مشکل مواجه هستند و معلوم نیست سهمیه ی این روستاها به کجا می رود.

امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه بسیاری از روستاهای شهرستان نانوایی ندارند و سهمیه آرد نیز به دست روستائیان نمی رسد، گفت: روستاییان شهرستان نیر در تامین آرد و نان با مشکلات اساسی مواجه هستند که لازم است در این خصوص سازمان غله در زمینه مدیریت آرد بیشتر تلاش کند.

وی از شورای تامین شهرستان نیر بویژه سازمان بازرسی و دادگستری شهرستان خواست با ورد به این قضیه ضمن جلوگیری از ایجاد مافیای آرد و نان از دغدغه های مردم در این زمینه بکاهند.

 

انتهای پیام/ج