سبلان ما17:25 - 1399/12/05
شهردار اردبیل:

افق شهرداری اردبیل، دستیابی دارالارشاد به جایگاه فرامنطقه ای است

شهردار اردبیل به برنامه های کلان شهرها در کشور اشاره کرد و گفت: امروز با توجه به پیشرفت های صورت گرفته، شایسته دارالارشاد نیست که محصور در برنامه های پیش پا افتاده و روزمره شود چراکه افق شهرستان اردبیل دستیابی به جایگاه واقعی آن در منطقه است.

حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل  در گفتگو باسبلان ما ، به تشریح فعالیت های شهرداری اردبیل پرداخت و گفت: امسال با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیاء پروژه های عمرانی خوبی در سطح شهرستان اردبیل عملیاتی  و آغاز شده است

وی از پروژه تراموا، تکمیل پل قدس و داروپخش به عنوان مهمترین پروژه های شهرستان اردبیل نام برد و گفت: امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها بتوانیم علاوه بر توسعه حمل و نقل عمومی در شهر اردبیل از بار ترافیکی فعلی نیز بکاهیم.

شهردار اردبیل به آینده نگری نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری اردبیل بنا دارد تا با مشاوره های کارشناسان با نگاه به آینده پروژه های متعددی را در اردبیل آغاز  و به سرانجام برساند

وی به برنامه های کلان شهرها در کشور اشاره کرد و گفت: امروز با توجه به پیشرفت های صورت گرفته، شایسه دارالارشاد نیست که محصور در برنامه های پیش پا افتاده و روزمره شود چراکه افق شهرستان اردبیل فراتر از کشور، دستیابی به جایگاه واقعی آن در منطقه است.

لطف اللهیان در ادامه سخنان خود به مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی اشاره کرد و گفت: برای رسیدن به شهر انسان‌محور باید کارهای در تراز دوران شیخ صفی الدین انجام گیرد و این مستلزم  آموزش و نگاه واقع‌بینانه به خواسته‌های به حق مردم است.

وی به توسعه فرهنگسراهادر شهرستان اردبیل نیز اشاره کرد و گفت:  در سال ۹۹ بیش از ۲۸ میلیارد تومان از منابع شهرداری صرف توسعه نرم‌افزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شده که این رقم در سال آینده به ۷۸ میلیارد تومان خواهد رسید.

لطف اللهیان در ادامه سخنان خود ضمن گرامیداشت روز مهندسی به فعالیت های عمرانی در سطح شهرستان اردبیل نیز اشاره کرد و گفت: برخی از بناها و المان ها در میادین اردبیل رویکرد فرهنگی و هنری دارد بنابراین با تاخیر در بهره برداری مواجه شده است چراکه در کنار افزایش بهای مصالح، عواملی چون محدودیت های کرونایی و وضعیت جوی نیز بر روند پروژه اثر گذار بوده است.

وی از طراحی و ساخت تندیس های مشاهیر به نام اردبیل همچون شاه اسماعیل صفوی و باباخان خبرداد و گفت: بنا است میادین اصلی شهرستان اردبیل مزین به تندیس های فاخر مشاهر اردبیل در گذشته های نه چندان دور واقع شود.

لطف اللهیان گفت: شهرداری از مردم و برای مردم است، نهاد عمومی غیر دولتی است که از منابع مردم برای توسعه شهر که منجر به رفاه مردم می شود تامین می شود.

وی افزود: باید شهرداری را به سمتی ببریم که نهاد تخصصی، جامع و علمی باشد

 

انتهای پیام/ج