سبلان ما12:38 - 1399/12/05
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس خبرداد:

افزایش اعتبارات بخش‌های آسیب‌پذیر جامعه

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: کمیسیون اجتماعی تمام تلاش خود را به‌کار گرفت تا اعتبارات بخش‌های آسیب‌پذیر را تا جایی که امکان داشت، افزایش دهد.

به گزارش سبلان ما ، ولی اسماعیلی نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس  در رد اظهار نظرهایی مبنی بر وضعیت نامطلوب اعتبارات تخصیص ‌یافته به بخش اجتماعی در لایحه بودجه ۱۴۰۰،  گفت: انصافا بودجه اجتماعی این گونه نبوده و کمیسیون اجتماعی هم تمام تلاش خود را به‌کار گرفت تا اعتبارات این بخش را تا جایی که امکان داشت، افزایش دهد.

وی با اشاره به مصادیق افزایش اعتبارات بخش‌های مختلف حوزه اجتماعی در بودجه ۱۴۰۰، افزود: ما تلاش کردیم تا اعتبارات مربوط به بخش‌های مختلفی که به این کمیسیون مربوط می‌شود افزایش یابد، کما این‌که در کمیسیون تلفیق، بودجه آسیب‌های اجتماعی، معلولان و اقشار تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی همچونسازمان بهزیستیو کمیته امداد امام خمینی(ره)، رزمندگان معسر و والدین شهدا را به ۲ برابر افزایش دادیم.

افزایش مستمری معلولان متناسب با شدت معلولیت و  نرخ ابزار و امکانات

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به حقوق معلولان نیز اشاره کرد و گفت: ما حقوق معلولان شدید را از معلولان متوسط جدا کردیم و میزان حقوق آن‌ها را متناسب با افزایش نرخ ابزار و امکاناتی که نیاز دارند، افزایش دادیم.

وی افزود: اعتبارات تخصیص‌یافته به سازمان تامین اجتماعی از دیگر بخش‌های مرتبط با این کمیسیون بود که مبلغ ۶۰ هزار میلیاردی که در لایحه بودجه دولت تعیین شده بود را به ۱۲۰ هزار میلیارد افزایش دادیم، بنابراین ما به سهم خود برای بخش‌های مختلف حوزه اجتماعی سنگ تمام گذاشتیم.

اسماعیلی  به وضعیت مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: ساماندهی وضعیت مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری و لشکری در کل کشور از دیگر پیشنهادات این کمیسیون بود که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ لحاظ شد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: ما تمام تلاش خود را به‌کار گرفتیم تا تبعیضی که در مورد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی وجود دارد در لایحه بودجه ۱۴۰۰ رفع شود و در صحن نیز تامین اعتبارات لازم برای همسان‌سازی حقوق آن‌ها را به‌طور جدی پیگیری خواهیم کرد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ج