سبلان ما16:20 - 1399/12/04
مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل:

هدف از ادعای تاثیر مشروبات الکلی بر پیشگیری از کرونا، اغفال جوانان است

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: در ایام کرونایی  با تبلیغات سوء دشمنان مبنی بر تاثیر پیشگیرانه ان از کرونا ، میزان مصرف مشروبات الکلی در جامعه افزایش یافته و در این خصوص افرادی نیز به کام مرگ فرو رفته اند.

به گزارش سبلان ما ، محمد سیمزاری در جلسه برنامه ریزی برای  کاهش و پیشگیری از مصرف مشروبات الکلی در استان اظهار داشت:  در ایام کرونایی  با تبلیغات سوء دشمنان مبنی بر تاثیر پیشگیرانه ان از کرونا ، میزان مصرف مشروبات الکلی در جامعه افزایش یافته و در این خصوص افرادی نیز به کام مرگ فرو رفته اند.

وی افزود: در حالیکه این مشروبات نه تنها پیشگیرانه نیست ،بلکه باعث بروز عوارض جسمی ، روحی و اجتماعی ، فرهنگی نیز در جامعه می شود.

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت:افزایش مصرف مشروبات الکلی در استان در شان استان دارالارشاد نبوده و همه دستگاههای فرهنگی و اجرایی مرتبط باید در راستای فرهنگ سازی برای کاهش آن برنامه ریزی کنند.

سیمزاری افزود: در راستای کاهش مصرف مشروبات الکلی در استان اقدامات و برنامه های چندانی از سوی مسوولان مرتبط انجام نگرفته و باید به صورت جدی و میدانی در بحث مبارزه با این اعوجاج فرهنگی اقدام شود.

وی اظهار کرد: نباید به بهانه قبح موضوع از بیان و مبارزه علنی با این معضل اجتماعی باز بمانیم.

سیمزاری بیان کرد: مصرف مشروبات الکلی منشا آسیب های دیگر اجتماعی بوده و  در دین اسلام نیز حرام است که باید عالمان اجتماعی و دینی محتواهای فرهنگی برای هدایت و ارشاد جوانان تولید کرده و زمینه کاهش گرایش جوانان به این مقوله را فراهم کنند.

سیمزاری تحقیق و پژوهش در رابطه با علل و عوامل مصرف مشروبات الکلی از سوی دانشگاهها و پژوهشگران را ضروری دانست و گفت:برای ورود به بحث مقابله با این لسیب اجتماعی در حوزه دستگاههای مختلف اجرایی و فرهنگی لازم است مطالعات لازم صورت گرفته و اقدامات اجرایی شروع شود.

وی استفاده از ظرفیت رسانه های مجازی برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در راستای ترویج مصرف این منشا فساد در جامعه دشمنان با تمام توان در فضاهای مجازی ورود کرده اند و دست اندرکاران فرهنگی در جامعه ما باید در مقابله با این تهدیدات  به تولید محتواهای تاثیر گذار برای جوانان اقدام کنند.

انتهای پیام/م