نمایش 1 - 10 از 99
 روش شش سیگما و بهبود فرآیند
امروزه بهبود بهره وري يكي از مهمترين اهداف سازمانها و موسسات مي باشد؛ اغلب سازمان ها بمنظور افزايش بهره وري و نهايتا دستيابي به مزيت رقابتي جهت ماندگاري پايدار در عرصه تجارت جهاني، بخش وسيعي از تمركز و توجه خود را به رفع مسائل، مشكلات و نقاط ضعف موجود در سيستم ها و فرايندهاي خود مي نمايند.
 یادداشت/گمنامان نام آشنا
گمنامی را نمی توان در نام خلاصه و معنا کرد، این نامِ پرآوزه مختص آنهایی است که بی نام و نشان 24 ساعته در انجام وظیفه ذاتی خود در تلاشند و یقیناً امنیتی که در ایران اسلامی وجود دارد به برکت سرباز گمنام امام زمان (عج) محقق شده است.
	روح برجام را چه شد پَر کِشید!
3 سال عمر یک دولت و بطبع ملت در پَس مسائلی چون توافقات هسته ای یا برجام 1 یا 2 گذشت و قطعاً ایران فشار های بسیاری را در این خصوص متحمل شد، ولی در طول این سه سال چه دستاوردی برای ایران اسلامی به ارمغان آمد.
 جوانانی که جز قهوه خانه ها جایی ندارند!
تنها با یک گشت ساده در داخل شهر گیوی مشاهده می‌کنید که چه تعداد کافه‌ها و قهوه‌خانه‌ها در سطح شهر گیوی فعال و روز به روز هم پر رونق تر می شوند؛ اما سوال اینجاست که آیا گزینه دیگری برای انتخاب است؟!
هم و غم جوانان کوثری در «روز جوان»
سوای مشکلات فرا منطقه ای بیکاری در سطح کشور، مواردی در خصوص رفع معضلات اجتماعی و بها دادن به قشر جوان در شهر کوچکی چون گیوی وجود دارد که می توان با احیای آنها حداقل موجبات اوقات فراغت سالم را برای جوانان کوثری به ارمغان آورد.
 از اعمال پوپولیستی تا وعده های انتخاباتی کاندیداها؛ غیر اصولی که اساس را زیر سوال می برد!
امروزه شناختن اشخاص اصلح از غیر اصلح کمی مشکل است و به نظر می رسد افکار و اعمال پوپولیستی برخی از کاندیداها و همچنین وعده و وعید بی سرانجام انتخاباتی آنها اصل معیار انتخاب را از مردم سلب می کند.
 آفت اهداف حزبی و طایفه ای بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا
تجربه نشان داده است که دخیل بودن احزاب، گروه ها و طوایف منتسب به کاندیداها موجب شده که شخص وی در کارزار انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان «شورا» انتخاب شود؛ حال با توجه به ارتقای سطح ذهنی مردم و جق مطالبه گری اقشار متعدد مردمی، آیا تاریخ مصرف احزاب و طوایف در شهری محروم چون گیوی سر نیامده است؟
 پیش به سوی دولت انقلابی
در آستانه انتخابات مسائلی ذهن آدمی را دگرگون می کند که بعضاً قدرت تفکر را از وی می زداید، تشخیص اصلح ترین شخص یا متعهد به ارزش های انقلابی و اسلامی از جمله مراحلی است که می بایست در مسیر انقلاب از آنها یاد کرد تا در احیای دولت اسلامی گامی بلند برداشت.
 تهدیدی بر فلسفه موجودیت «شورا»
بدور از هر گونه سیاست زدگی در حوزه شوراها لازم است این مهم برای تک تک کاندیداها طرح شود که هیچگاه سیاست برای عوام نان و آب نبوده و نخواهد بود؛ چرا که حداقل 50 درصد مردم در کشور بدون نیاز به سیاست های جناحی در عرصه های متعدد فعالیت می کنند و تنها مسیر مطلوب حوزه هایی چون اقتصاد، توسعه شهری، اشتغالزایی و ... را شناسایی و از شوراها مطالبه می‌کنند.
 چگونگی تشخیص کاندیدای متعهد و متخصص از منظر عوام
جامعه ای که دموکراسی در آن جریان دارد بتبع قوه تشخیص عوام در مسائل مهمی چون انتخاب شخص اصلح در انتخابات هم بیشتر خواهد بود؛ اما مسئله مهمی که این تشخیص را تقویت می کند تا به یک بصیرت کافی و وافر دست یافت، مربوط به اعمالی است که کاندیداها در رزومه و کارنامه مدیریتی و یا شخصی خود دارند.

صفحه‌ها