نمایش 1 - 10 از 92
 پیش به سوی دولت انقلابی
در آستانه انتخابات مسائلی ذهن آدمی را دگرگون می کند که بعضاً قدرت تفکر را از وی می زداید، تشخیص اصلح ترین شخص یا متعهد به ارزش های انقلابی و اسلامی از جمله مراحلی است که می بایست در مسیر انقلاب از آنها یاد کرد تا در احیای دولت اسلامی گامی بلند برداشت.
 تهدیدی بر فلسفه موجودیت «شورا»
بدور از هر گونه سیاست زدگی در حوزه شوراها لازم است این مهم برای تک تک کاندیداها طرح شود که هیچگاه سیاست برای عوام نان و آب نبوده و نخواهد بود؛ چرا که حداقل 50 درصد مردم در کشور بدون نیاز به سیاست های جناحی در عرصه های متعدد فعالیت می کنند و تنها مسیر مطلوب حوزه هایی چون اقتصاد، توسعه شهری، اشتغالزایی و ... را شناسایی و از شوراها مطالبه می‌کنند.
 چگونگی تشخیص کاندیدای متعهد و متخصص از منظر عوام
جامعه ای که دموکراسی در آن جریان دارد بتبع قوه تشخیص عوام در مسائل مهمی چون انتخاب شخص اصلح در انتخابات هم بیشتر خواهد بود؛ اما مسئله مهمی که این تشخیص را تقویت می کند تا به یک بصیرت کافی و وافر دست یافت، مربوط به اعمالی است که کاندیداها در رزومه و کارنامه مدیریتی و یا شخصی خود دارند.
	«خلف وعده» با چاشنی «انحراف» سر سفره «انقلاب»!
ضرورت دارد انقلاب را به نفع همه مردم مصادره کرد تا هدف انقلاب که ماوراء عینک های نزدیک بین برخی ها است، در جامعه مشهود و به عیان ملموس باشد؛ نه اینکه عده ای خلف وعده کرده یا برخی انحراف را به جای انقلاب معنا کنند.
 یادداشت/نفوذ انتخاباتی
یادداشت؛
پروژه تغییر و همچنین نفوذ جریانی که اهمیتی ماوراء نفوذ فردی دارد هم اکنون در آستانه انتخابات از طریق شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی که غرب محرک اصلی آن است متوجه ایران اسلامی شده است.
 تدریس مفاهیم و مبانی اقتصاد مقاومتی در مدارس و دانشگاه ها
سالهاست که فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های ملی و کلان اقتصاد مقاومتی مغفول مانده و تنها جنبه تبلیغاتی به خود گرفته است، در این میان می بایست چگونگی مقاوم سازی اقتصاد کشور بیش از پیش بین مسئولین تبیین شده و مفاهیم و مبانی آن در مدارس و دانشگاه ها نیز تدریس شود.
 نقش کانالها و گروه های تلگرامی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات
حضور حداکثری در انتخابات که دغدغه رهبر انقلاب بوده و بتبع خواسته مسئولان نظام و خود مردم نیز می باشد، می بایست در اولویت فعالیت های مجازی و حقیقی کاندیداها یا همراهان آن ها باشد.
 شورا، کرسی برای نان خوردن یا نان دادن؟/بیایید رای مان را ارزان نفروشیم!
از آنجا که تصمیمات محلی و ریل گذاری سیاست های اقتصادی و عمرانی و ... در شهر گیوی نیازمند اشخاصی اصلح، شایسته و کارشناس در امور شوراها است، لازم است تک تک مردم بدانند که شوراها صرفاً نه برای نان خوردن، بلکه برای آبادانی و توسعه منطقه و ایجاد بستر در حوزه اشتغال ایفای نقش می کنند و چه بهتر که کاندیداها نیز به این اصول پایبند باشند.
آداب همسرداری در جامعه امروزی
متاسفانه بنا به فرهنگ غلطی که این روز ها در جامعه عرف شده، آرایش زن خانه در بیرون از منزل در انزار عمومی است؛ درحالی که آرایش زن مخصوص شوهرو حریم خصوص زناشویی یک خانواده محسوب می شود.
 پرسش از ما پاسخ از کاندیداهای شورای اسلامی شهر گیوی!
بی شک بازوان پرتوان مدیریت شهری که شوراها آن را شکل می دهند امری مهم بوده و بدیهی است که شاخصه ها و معیارهای مشخص مربوط به خود را دارد، از این سو چند سوال مهم در این حوزه طراحی کرده ایم که کاندیداهای شورای اسلامی شهر گیوی می توانند خود را با آنها محک بزنند.

صفحه‌ها