نمایش 1 - 10 از 48
ما در کشوری زندگی می کنیم که تنوع اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی را داراست و قرن ها در کنار هم زیر چتر #ایران زندگی مسالمت آمیز داشته اند. کشور مجال درگیری در برخی حواشی را ندارد و خیلی از مسائل مربوط به اقوام، اقلیت های دینی و مذهبی را می توان با مساعی جمعی، گفتگو و مدارا حل و فصل کرد.
استاندارد دوگانه در برابر جدایی‌ طلبی
یادداشت/
چندی پیش مقامات اقلیم کردستان عراق علیرغم مخالفت دولت مرکزی و نیز صرفا با شرکت ساکنان اقلیم، مبادرت به برگزاری همه‌پرسی استقلال نمودند که با مخالفت و محکومیت نهادهای بین‌المللی و تمامی کشورها همراه شد و در این میانه صرفا رژیم مجعول صهیونیستی و معدودی از رجال سیاسی غربزده کشور، علنا از این رفراندوم غیرقانونی حمایت کردند.
يادداشت/ علی حیدری منور
علیرغم رویکرد اعتمادساز ایران، گسترش و تعمیق روابط دوجانبه ایران و آذربایجان در دولت یازدهم تحت تاثیر برخی متغیرها همچون کاهش قیمت جهانی نفت و تلاش ایران و آذربایجان برای توسعه بخش غیر نفتی و گسترش تروریسم در منطقه می باشد.
 یادداشت/خائنین حرمین
فاجعه منا که در پی بی مسئولیتی رژیم آل سعود و سران قدرت طلب و بی کفایت به وجود آمد و موجب ضایعه‌ای بزرگ در قلب مسلمانان جهان شد نشان از خائن الحرمینی رژیم آل سعود در خانه امن خدا بود.
یاداشت/
بان‌کی مون برای حفظ منافع مالی سازمان ملل، چشم خود را به روی جنایات بی سابقه سعودی‌ها در یمن بست و بار ديگر بدعتي در رویه حقوق بین‌الملل و سازمان‌های بین‌المللی به جاري گذاشت.
هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی آغاز شد که عربستانی ها با ده ها دوز و کلک! سیاست را وارد مستطیل سبز کردند و با اعمال فشار شهرهای ایران را برای برگزاری مسابقات فوتبال تیم های خود امن ندانستند.
رهبر انقلاب با هوشمندی روشن ساختند که اگر برخی مصلحت ها و تسامح ها، ما را پای توافق هسته ای حاضر کرد ولی این به معنای تغییر بنیان‌های سیاست خارجی ایران در ستیز با استکبار و حمایت از حرکت های آزادی بخش و گروه ها و جریان های آزادی خواه و مظلوم جهان نیست.
هرچند «مّرد هسته‌ای» کشور که به مزاح از «دبه» آمریکایی‌ها سخن گفته است اما «دبه» بهترین واژه‌ای بود که سیاستمدارن خرد و درشت کشور می‌توانستند در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای از آن استفاده کنند.
سبلانه: رافت اسلامی و ولایت فقیه است که باغیانشان را در حصر خانگی نگه داشته و هنوز آسیبی ندیده اند.
یکی از نکات قابل تامل در آخرین دور مذاکرات اینست که طرف‌های غربی تلاش برای فضای سازی در رسانه ها با ادعای اینکه به دنبال راهی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات است را بیشتر برای نمایش چهر‌ه‌ای مثبت از رویکرد خود در دستورکار خودقرار داده است و به عبارتی، سعی در مقصر جلوه دادن ایران به عنوان عامل ناکامی احتمالی مذاکرات، دارد.

صفحه‌ها