نمایش 1 - 10 از 49
ما در کشوری زندگی می کنیم که تنوع اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی را داراست و قرن ها در کنار هم زیر چتر #ایران زندگی مسالمت آمیز داشته اند. کشور مجال درگیری در برخی حواشی را ندارد و خیلی از مسائل مربوط به اقوام، اقلیت های دینی و مذهبی را می توان با مساعی جمعی، گفتگو و مدارا حل و فصل کرد.
استاندارد دوگانه در برابر جدایی‌ طلبی
یادداشت/
چندی پیش مقامات اقلیم کردستان عراق علیرغم مخالفت دولت مرکزی و نیز صرفا با شرکت ساکنان اقلیم، مبادرت به برگزاری همه‌پرسی استقلال نمودند که با مخالفت و محکومیت نهادهای بین‌المللی و تمامی کشورها همراه شد و در این میانه صرفا رژیم مجعول صهیونیستی و معدودی از رجال سیاسی غربزده کشور، علنا از این رفراندوم غیرقانونی حمایت کردند.
يادداشت/ علی حیدری منور
علیرغم رویکرد اعتمادساز ایران، گسترش و تعمیق روابط دوجانبه ایران و آذربایجان در دولت یازدهم تحت تاثیر برخی متغیرها همچون کاهش قیمت جهانی نفت و تلاش ایران و آذربایجان برای توسعه بخش غیر نفتی و گسترش تروریسم در منطقه می باشد.
 یادداشت/خائنین حرمین
فاجعه منا که در پی بی مسئولیتی رژیم آل سعود و سران قدرت طلب و بی کفایت به وجود آمد و موجب ضایعه‌ای بزرگ در قلب مسلمانان جهان شد نشان از خائن الحرمینی رژیم آل سعود در خانه امن خدا بود.
یاداشت/
بان‌کی مون برای حفظ منافع مالی سازمان ملل، چشم خود را به روی جنایات بی سابقه سعودی‌ها در یمن بست و بار ديگر بدعتي در رویه حقوق بین‌الملل و سازمان‌های بین‌المللی به جاري گذاشت.
هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی آغاز شد که عربستانی ها با ده ها دوز و کلک! سیاست را وارد مستطیل سبز کردند و با اعمال فشار شهرهای ایران را برای برگزاری مسابقات فوتبال تیم های خود امن ندانستند.
رهبر انقلاب با هوشمندی روشن ساختند که اگر برخی مصلحت ها و تسامح ها، ما را پای توافق هسته ای حاضر کرد ولی این به معنای تغییر بنیان‌های سیاست خارجی ایران در ستیز با استکبار و حمایت از حرکت های آزادی بخش و گروه ها و جریان های آزادی خواه و مظلوم جهان نیست.
هرچند «مّرد هسته‌ای» کشور که به مزاح از «دبه» آمریکایی‌ها سخن گفته است اما «دبه» بهترین واژه‌ای بود که سیاستمدارن خرد و درشت کشور می‌توانستند در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای از آن استفاده کنند.
مغان امروز
یخ و سرما چرخه زمین را به حالت تعلیق درآوردهو به جای دریاهای سرشار از حیات و زمین‌های پوشیده از درختان سبز، همه جا را برف و کولاک گرفته بود.
سبلانه: رافت اسلامی و ولایت فقیه است که باغیانشان را در حصر خانگی نگه داشته و هنوز آسیبی ندیده اند.

صفحه‌ها