نمایش 1 - 10 از 46
يادداشت/ علی حیدری منور
علیرغم رویکرد اعتمادساز ایران، گسترش و تعمیق روابط دوجانبه ایران و آذربایجان در دولت یازدهم تحت تاثیر برخی متغیرها همچون کاهش قیمت جهانی نفت و تلاش ایران و آذربایجان برای توسعه بخش غیر نفتی و گسترش تروریسم در منطقه می باشد.
 یادداشت/خائنین حرمین
فاجعه منا که در پی بی مسئولیتی رژیم آل سعود و سران قدرت طلب و بی کفایت به وجود آمد و موجب ضایعه‌ای بزرگ در قلب مسلمانان جهان شد نشان از خائن الحرمینی رژیم آل سعود در خانه امن خدا بود.
یاداشت/
بان‌کی مون برای حفظ منافع مالی سازمان ملل، چشم خود را به روی جنایات بی سابقه سعودی‌ها در یمن بست و بار ديگر بدعتي در رویه حقوق بین‌الملل و سازمان‌های بین‌المللی به جاري گذاشت.
هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی آغاز شد که عربستانی ها با ده ها دوز و کلک! سیاست را وارد مستطیل سبز کردند و با اعمال فشار شهرهای ایران را برای برگزاری مسابقات فوتبال تیم های خود امن ندانستند.
رهبر انقلاب با هوشمندی روشن ساختند که اگر برخی مصلحت ها و تسامح ها، ما را پای توافق هسته ای حاضر کرد ولی این به معنای تغییر بنیان‌های سیاست خارجی ایران در ستیز با استکبار و حمایت از حرکت های آزادی بخش و گروه ها و جریان های آزادی خواه و مظلوم جهان نیست.
هرچند «مّرد هسته‌ای» کشور که به مزاح از «دبه» آمریکایی‌ها سخن گفته است اما «دبه» بهترین واژه‌ای بود که سیاستمدارن خرد و درشت کشور می‌توانستند در بحبوحه مذاکرات هسته‌ای از آن استفاده کنند.
سبلانه: رافت اسلامی و ولایت فقیه است که باغیانشان را در حصر خانگی نگه داشته و هنوز آسیبی ندیده اند.
یکی از نکات قابل تامل در آخرین دور مذاکرات اینست که طرف‌های غربی تلاش برای فضای سازی در رسانه ها با ادعای اینکه به دنبال راهی برای به نتیجه رسیدن مذاکرات است را بیشتر برای نمایش چهر‌ه‌ای مثبت از رویکرد خود در دستورکار خودقرار داده است و به عبارتی، سعی در مقصر جلوه دادن ایران به عنوان عامل ناکامی احتمالی مذاکرات، دارد.
چهره پنهان شاهزادگان سعودی و نقش آنها در تحولات منطقه روز به روز عیان تر می شود تا جایی که عملکرد ناسنجیده شاهزاده بندر این روزها پایه های کاخ سعودی را به لرزه درآورده و دیر یا زود شاهد یک افنفجار بزرگ در این کشور خواهیم بود.
آمریکا تلاش می کند با همکاری روسیه بحران سوریه را پای میز مذاکره حل کند و قرار است امریکا سران معارضه را پای میز مذاکره بیاورد؛ اما بشار اسد این روزها در حال پاکسازی کامل مناطق نا آرام را دارد و بر روی زمین نیز دست برتر را دارد؛ بنابراین هر چند به نفعش نیست اما قبول کرده است که بدون پیش شرط در کنفرانس ژنو حضور یابد.

صفحه‌ها