نمایش 1 - 10 از 85
ننگ نجومی
یادداشت روز صبح مغان؛
مسئولان با برچیدن ننگ نجومی بگیران و مفسدان اقتصادی شادی را بر لبان مردم نمایان کنند.
 تداعی خط فقر با تصویر ناموزون بی عدالتی در فیش های کثیف/فیش گیت هایی که یکی پس از دیگری افشا می شود
فیش گیت هایی که یکی پس از دیگری افشا می شود؛
فیش های نجومی یا به عبارتی فیش گیت ها و فیش های کثیف در ابعاد گوناگونی تضاد طبقاتی را در سطح جامعه به وجود آورده است و این در حالی می باشد که پس از دستور رهبری مبنی بر برخورد با نجومی بگیران، این معضل نه تنها رفع نشده بلکه یکی پس از دیگری افشا می شوند.
 نیروگاه سیکل ترکیبی کوثر شاه کلید توسعه ی صنعتی جنوب استان اردبیل
اگر نیروگاه 35 مگاواتی سیکل ترکیبی کوثر را شاه کلید توسعه ی صنعتی جنوب استان در نظر بگیریم، این نیروگاه با سرمایه گذاری 1500 میلیارد ریالی (60 میلیون دلار) شرکت مپنا ساخته خواهد شد که بعد از نیروگاه زرند استان کرمان، دومین نیروگاه کوچک مقیاس کشور خواهد بود.
 کالبد بی هویت صنعت توریسم و گردشگری در گیوی
شهر گیوی به عنوان مرکز شهرستان کوثر از مناطق نمونه گردشگری، تفریحی و تاریخی برخوردار است که در آستانه سال نو انتظار می رود روند توسعه امکانان در این حوزه ارتقا یافته و اطلاع رسانی موثری در راستای جذب گردشگر و میهمان نوازی از مسافران صورت گیرد.
 بیکاری؛ گورخوابی مدرن!
گورخوابی های بسیاری در جامعه امروزی وجود دارد که در حال وقوع است و شاید گاهاً لنز دوربین خبرنگاران، جهانی شدن آن گورخواب ها را رقم می زنند؛ آمار تکان دهنده بیکاری و مهاجرت و عدم توسعه یافتگی در مناطق محروم از جمله عواملی است که شاید نوعی گورخوابی مدرن را در جهان امروزی برای جوانان و ... موجب شده است.
 طرح های راکد در گرمی نیازمند کمک هستند
برای رفع مشکل صنایع راکد در گرمی، ارگان‌های دولتی باید این صنایع را جدی بگیرند.
 پای لنگ حقوق شهروندی!
اوضاع نابسامان کشور در حوزه اقتصادی و از سویی عدم موفقیت دولتمردان در مرتفع ساختن معضل اشتغالزایی جوانان و فارغ التحصیلان، باعث شده است مردم بیکاری را سرآمد نخستین معضل اقتصادی و اجتماعی مطرح کنند و این یکی از ملزوماتی است که با حقوق شهروندی مد نظر روحانی تناقض دارد.
 لزوم توجه کشاورزان به سیاست ملی"کمترین مصرف آب، بهترین بازدهی محصول"
به دنبال سیاست‌های ملی مبنی بر کاشت محصولاتی که با کمترین مصرف آب بهترین بازدهی را دارد، تشویق کشاورزان به کاشت چنین محصولاتی، می تواند به مرور به الگویی در بخش کشاورزی تبدیل شود.
 یاس و ناامیدی مردم از عدم واکنش دولت به فیش های کثیف/سران سه قوه بالاخره کی به توافق خواهند رسید؟
سران سه قوه بالاخره کی به توافق خواهند رسید؟
بیش از 5 ماه از موضوع فیش های نجومی گذشته است و هیچ پرونده ای از سوی دولت برای رسیدگی به این موضوع ملی به قوه قضاییه ارسال نشده است.
 نوبخت و آرمانی به نام راه آهن اردبیل
با سفر قریب الوقوع نوبخت، یکی دیگر از معاونان روحانی به اردبیل انتظار می رود آرمان دیرینه مردم استان که همانا تکمیل و بهره برداری از پروژه ملی راه آهن اردبیل - میانه است پروسه ای قابل قبولی را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برای دولت یازدهم طی کند.

صفحه‌ها