نمایش 1 - 10 از 93
 تدریس مفاهیم و مبانی اقتصاد مقاومتی در مدارس و دانشگاه ها
سالهاست که فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های ملی و کلان اقتصاد مقاومتی مغفول مانده و تنها جنبه تبلیغاتی به خود گرفته است، در این میان می بایست چگونگی مقاوم سازی اقتصاد کشور بیش از پیش بین مسئولین تبیین شده و مفاهیم و مبانی آن در مدارس و دانشگاه ها نیز تدریس شود.
با توجه به تاکید رهبر فرزانه بر توجه و بهره مندی از توان های بومی جهت تحقق اقتصاد مقاومتی در عمل، مهمترین توانمندی ها و استعداد های بالقوه شهرستان نیر در این یاداشت مطرح می شود.
 نقش مهم کشت محصلات کم آب‌بر در احیای اقتصاد مقاومتی
کشاورزان استان اردبیل می توانند در زمینه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال، به کشت محصولات کم آب‌بر و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در منطقه بپردازند؛ چرا که ضمن استفاده اندک از سرمایه ملی آب، محصولات با کیفیتی را توید می کنند.
 از بنر های صورتی تا عمل های سیرتی!
نامگذاری سال 96 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی رهبر انقلاب موجب شد تا مسئولین بنر های متعددی را با این عنوان که زیرشان روابط عمومی فلان اداره حک شده است در مقابل ادارات و میادین شهر تدارک ببینند، تا شاید اقدام اولیه ای باشد در راستای عملی تحسین برانگیز!
	سال 96 اقتصادی تر از سال گذشته/لزوم تمرکز بیش از پیش دولت بر امر تولید و اشتغال
از تلخی کام مردم طبقه ضعیف در سال 95 تا فاصله آماری مسئولین از انتظارات مردم و رهبری؛
رهبر معظم انقلاب همچون سالهای گذشته، سال 96 را به الگوی گیری از سیاست های اقتصاد مقاومتی معطوف کردند و با مطرح ساختن تلخی‌ها و سختی‌های سال قبل مربوط به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، تولید و اشتغال را لازمه اعمال مسئولان برشمردند.
 آمارهای رنگارنگ متناقض با سفره های بیرنگ
جوان اهل گیوی می گوید: من تازه ازدواج کردم و در همین ابتدای زندگی، خریدِ 6 قلم از اجناس عید 280 هزار تومان برایم هزینه برداشت درحالی که خرید ماهانه منزل را هنوز انجام نداده ام.
 مسئولین برای خروج گیوی از بن بست چه اندیشیده اند؟
شهر گیوی در جنوب استان اردبیل ضمن اینکه با معضلاتی چون بیکاری و مهاجرت بی رویه دست و پنجه نرم می کند، همچنان در بن بست راه های ارتباطی به سر برده و از هرگونه فعالیت های اقتصادی و صنعتی برون زا بی بهره است.
 صندوق های پس انداز محله ها, تهدید یا فرصت
این روزها در بسیاری از شهرها و حتی روستاهای کشور, صندوق های پس انداز راه اندازی شده است صندوق هایی که موسسان آن از اهالی محل انتخاب می شوند و با دولت هم هیچ ارتباط مالی ندارند.
ننگ نجومی
یادداشت روز صبح مغان؛
مسئولان با برچیدن ننگ نجومی بگیران و مفسدان اقتصادی شادی را بر لبان مردم نمایان کنند.
 تداعی خط فقر با تصویر ناموزون بی عدالتی در فیش های کثیف/فیش گیت هایی که یکی پس از دیگری افشا می شود
فیش گیت هایی که یکی پس از دیگری افشا می شود؛
فیش های نجومی یا به عبارتی فیش گیت ها و فیش های کثیف در ابعاد گوناگونی تضاد طبقاتی را در سطح جامعه به وجود آورده است و این در حالی می باشد که پس از دستور رهبری مبنی بر برخورد با نجومی بگیران، این معضل نه تنها رفع نشده بلکه یکی پس از دیگری افشا می شوند.

صفحه‌ها