نمایش 1 - 10 از 82
برای مسئولانی که نگران مخدوش شدن چهره اردبیل هستند!
برخی کارشناسان بر این عقیده اند که ضعف و سوء مدیریت ها و روحیه اشرافی برخی مسئولین و نادیده گرفتن مستضعفان تاثیر مستقیمی در شیوع و گسترش بی خانمانی و کارتن خوابی در اردبیل داشته است.
 بیکاری؛ گورخوابی مدرن!
گورخوابی های بسیاری در جامعه امروزی وجود دارد که در حال وقوع است و شاید گاهاً لنز دوربین خبرنگاران، جهانی شدن آن گورخواب ها را رقم می زنند؛ آمار تکان دهنده بیکاری و مهاجرت و عدم توسعه یافتگی در مناطق محروم از جمله عواملی است که شاید نوعی گورخوابی مدرن را در جهان امروزی برای جوانان و ... موجب شده است.
 طرح های راکد در گرمی نیازمند کمک هستند
برای رفع مشکل صنایع راکد در گرمی، ارگان‌های دولتی باید این صنایع را جدی بگیرند.
 پای لنگ حقوق شهروندی!
اوضاع نابسامان کشور در حوزه اقتصادی و از سویی عدم موفقیت دولتمردان در مرتفع ساختن معضل اشتغالزایی جوانان و فارغ التحصیلان، باعث شده است مردم بیکاری را سرآمد نخستین معضل اقتصادی و اجتماعی مطرح کنند و این یکی از ملزوماتی است که با حقوق شهروندی مد نظر روحانی تناقض دارد.
 لزوم توجه کشاورزان به سیاست ملی"کمترین مصرف آب، بهترین بازدهی محصول"
به دنبال سیاست‌های ملی مبنی بر کاشت محصولاتی که با کمترین مصرف آب بهترین بازدهی را دارد، تشویق کشاورزان به کاشت چنین محصولاتی، می تواند به مرور به الگویی در بخش کشاورزی تبدیل شود.
 یاس و ناامیدی مردم از عدم واکنش دولت به فیش های کثیف/سران سه قوه بالاخره کی به توافق خواهند رسید؟
سران سه قوه بالاخره کی به توافق خواهند رسید؟
بیش از 5 ماه از موضوع فیش های نجومی گذشته است و هیچ پرونده ای از سوی دولت برای رسیدگی به این موضوع ملی به قوه قضاییه ارسال نشده است.
 نوبخت و آرمانی به نام راه آهن اردبیل
با سفر قریب الوقوع نوبخت، یکی دیگر از معاونان روحانی به اردبیل انتظار می رود آرمان دیرینه مردم استان که همانا تکمیل و بهره برداری از پروژه ملی راه آهن اردبیل - میانه است پروسه ای قابل قبولی را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برای دولت یازدهم طی کند.
 از نوستالژی برجام و تورم تا اعتراض مردم به گرانی حامل های انرژی
در پَس ترفند های از پیش تعیین شده غرب بر عدم تعهد به خواسته های برجامی دولت یازدهم، گرانی 10 درصدی برق و همچنین ارقام سربه فلک کشیده قبوض گاز دستاورد دیگری از سوی عواملین تورم تک رقمی است که باری دیگر نارضایتی مردم را در پی داشت.
يادداشت/ رضا اميرپور
یکی از آرزوهای دیرینه مردم مغان در طول سالهای اخیر همواره پیوستن به جرگه شهرهای مناطق آزاد تجاری صنعتی است که سالها برای رسیدن به آن در طول ادوار مختلف رایزنی و تبادل نظر شده است.
سنگی دیگر بر سرراه لایحه منطقه آزاد
سنگی دیگر بر سرراه لایحه منطقه آزاد/
تصویب لایحه مناطق آزاد حتی با وجود مخالفان و موافقان واقعی، شدنی است اما مشخص است که چنین چیزی منوط به اراده قوی در استانهای ذینفع در لایحه می باشد.

صفحه‌ها