نمایش 1 - 10 از 297
آن چیزی که در طول ادوار گذشته انتخابات در اردبیل ملموس بوده حضور پررنگ چهره های تلویزیونی در عرصه رقابت های انتخاباتی بوده است ؛چهره هایی که به دلیل بیشتر دیده شدن در بین مردم تقریبا نیمی از راه تبلیغاتی خود را بدون هزینه آنچنانی پیموده اند.
 حاشیه سازی امن سیاسی و اقتصادی در آستانه انتخابات!
حاشیه های سیاسی و اقتصادی در کشور زمانی واژه امنیت را صرف می کند که شبهات و دغدغه های نسل سوم جامعه در راستای مطالبات مردمی مرتفع گردد.
يادداشت/ محمدصادق اصغری
خبر افتتاح راه آهن آستارا - آستارا با حضور رئيس جمهور آذربايجان در تهران انگار تلنگر محکمی بود تا مسئولین استان اردبیل از خواب غفلت بيدار شوند.
یادداشت/ نفوذ شبکه ای پیچیده تر از نفوذ فردی
یادداشت/
نفوذ و جریان شبکه ای بسیار پیچیده تر از نفوذ فردی است که در آن جریان انسانی گسترده ولی پنهان از عناصر نفوذگر که ارتباط وسیعی میان خود دارند وارد محیط حریف می شوند و مسیر جامعه را تغییر می دهند.
کنفرانس امنیتی مونیخ امسال شاهد صحنه درگیری رقبای اروپایی و آمریکایی بر سر تقسیم قدرت در موازنه بین المللی و پروژه ایران هراسی بود.
 طرح بی اساس " آشتی ملی " با " باغیان " نظام
یادداشت/
برخی‌ها در آستانه انتخابات با پیاده سازی ترفندهایی همچون طرح "آشتی ملی"، خواهان قلمداد ساختن اختلاف ها، مسائل و مشکلات میان مردم یا ... هستند؛ در حالی که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری "مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟".
چه تفاوتی بین ایران و ترکیه وجود دارد که وقتی در آذربایجان بر علیه ترکیه موضع گیری می شود با واکنش منفی مسئولان آذری روبرو می گردد ولی زمانی که بر علیه ایران موضع گیری می شود ما شاهد هیچ واکنشی از سوی مسئولان آذری نیستیم.
یادداشت
تجربه گذشته انقلاب در طول دوران (آزادسازی گروگانها، جنگ تحمیلی، مبارزه با منافقان، پذیرش قطعنامه، همراهی با نظام سلطه در یازده سپتامبر و همین اقدام اخیر برجام) گویای باطل بودن این مسیر است.
یادداشت/
امروز در شرایطی دولت محترم، مشارکت سیاسی زنان و توانمندسازی سیاسی آنان را جزو اولویت ها مطرح می کند که کارنامه و گزارش شفافی درباره وعده های اساسی آقای روحانی به زنان ارائه نمی شود.
سؤال مهمی که پاسخ به آن می تواند ما را در پیش بینی آینده یاری نماید این است که رئیس جمهور جدید آمریکا، چه چیزی و چگونه کشوری را در چه شرایطی تحویل گرفته و چه گزینه های الزامی و اجباری را در پیش روی آن قرار داده است؟

صفحه‌ها