نمایش 1 - 10 از 307
یادداشت/
یادمان نرفته که مردم استان اردبیل در انتخابات ریاست جمهوری 1392 قریب 400 هزار رای به آقای روحانی دادند با این انتظار که او به واسطه شعارها و طرح‌هایی که داشت، فقر و محرومیت را از این استان بکاهد اما نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در بدترین شرایط خود قرار دارد.
یادداشت/ مرتضی بری
يكي از بزرگترين معضلات انتخابات شوراهاي اسلامي در پارس آباد مغان، نگاه طايفه گرانه مردم اين شهرستان مرزي طي ادوار گذشته تا کنون است.
 تهدیدی بر فلسفه موجودیت «شورا»
بدور از هر گونه سیاست زدگی در حوزه شوراها لازم است این مهم برای تک تک کاندیداها طرح شود که هیچگاه سیاست برای عوام نان و آب نبوده و نخواهد بود؛ چرا که حداقل 50 درصد مردم در کشور بدون نیاز به سیاست های جناحی در عرصه های متعدد فعالیت می کنند و تنها مسیر مطلوب حوزه هایی چون اقتصاد، توسعه شهری، اشتغالزایی و ... را شناسایی و از شوراها مطالبه می‌کنند.
بدنبال ممنوعیت حضور برخی نامزدها در جشن قهرمانی پرسپولیس؛
هر چند قانون انتخابات منعی برای حضور نامزدهای انتخابات در مجامعی چون سالن های ورزشی را ندارد اما ممکن است این حضور شائبه تبلیغات و تشنج در پی داشته باشد.
 چگونگی تشخیص کاندیدای متعهد و متخصص از منظر عوام
جامعه ای که دموکراسی در آن جریان دارد بتبع قوه تشخیص عوام در مسائل مهمی چون انتخاب شخص اصلح در انتخابات هم بیشتر خواهد بود؛ اما مسئله مهمی که این تشخیص را تقویت می کند تا به یک بصیرت کافی و وافر دست یافت، مربوط به اعمالی است که کاندیداها در رزومه و کارنامه مدیریتی و یا شخصی خود دارند.
	«خلف وعده» با چاشنی «انحراف» سر سفره «انقلاب»!
ضرورت دارد انقلاب را به نفع همه مردم مصادره کرد تا هدف انقلاب که ماوراء عینک های نزدیک بین برخی ها است، در جامعه مشهود و به عیان ملموس باشد؛ نه اینکه عده ای خلف وعده کرده یا برخی انحراف را به جای انقلاب معنا کنند.
یادداشت/
آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور مسئولان و چهره های مختلف تشکیل و مانند همیشه مباحث حول محورهایی پیش رفت که درنوع خود در تشکیل جلسه برای جلسه تقریبا کم نظیر است.
	نقش رویکرد مشارکتی در توسعه شهری
مشارکت به عنوان یک فرایند اجتماعی و جامع سعی دارد همه گروه های مردم را در همه مراحل توسعه شرکت دهد.
علمای علوم اجتماعی و به خصوص اندیشمندان حوزه جامعه شناسی سه موءلفه اجتماعی قدرت، ثروت و احترام را مزایایی اجتماعی می دانند و معمولاً برای تعیین پایگاه اجتماعی افراد و برای قشربندی نقش های اجتماعی این سه موضوع را محور اصلی تقسیم بندی خود قرار می دهند.
يادداشت/ علی حیدری منور
علیرغم رویکرد اعتمادساز ایران، گسترش و تعمیق روابط دوجانبه ایران و آذربایجان در دولت یازدهم تحت تاثیر برخی متغیرها همچون کاهش قیمت جهانی نفت و تلاش ایران و آذربایجان برای توسعه بخش غیر نفتی و گسترش تروریسم در منطقه می باشد.

صفحه‌ها