نمایش 1 - 10 از 14
باید اذعان کرد که نسل اولیه مدافعان انقلاب سختی های زیادی به دوش کشیدند و تمام توطئه های دشمنان را برای حفظ انقلاب به جان خریدند و برای آن قربانی دادند و نسل های بعدی که امروز با همان ایده، مدافعان حرم گشته اند، نیز با تمام کمبودها و نارسایی هایی که اول انقلاب بود بزرگ شدند و پرورش یافتند و همان هدف انقلاب را در حفاظت از حریم آل الله انجام می دهند که نسل اول در صیانت از انقلاب اسلامی کردند.
 یادداشت/ یادآوری 22 بهمن
یادآوری یوم الله 22 بهمن؛ یعنی، یادآوری رشادت ها و فداکاری ها و شهادت طلبی های ملتی منسجم و خداجوی و پیرو ولایت و رهبری که با ایثار خون خود ثابت کرد که «خون بر شمشیر و حق بر باطل پیروز است.»
 انقلاب اسلامی ایران و آرمان مبارزه با سلطه بیگانگان
انقلاب اسلامی ایران دو هدف عمده را در مبارزات خود پی گیری می کرد یکی در بعد داخلی که مبارزه با استبداد مطلق و حاکمیت قانون مد نظر بود و دیگری دخالت بی حد و حصر قدرت های بیگانه و به طور مشخص انگلستان، روسیه و آمریکا.
 دلنوشته یک بسیجی در وصف حماسه 9 دی
9 دی، غدير خم بود در کوير قم و سراسر ايران. 9 دی، نور بصيرت الهی بود در دلهای امت. هرچه خواستم بگويم که 9 دی چيست، زبان الکن بود و قلم قاصر. فقط می توانم که بگويم 9 دی، 9 دی بود و بس.
دلنوشته دختر شهید غلامرضا نهامین
به مناسبت یادواره شهید اسماعیل اعلمی منتشر شد؛
امروز همنشین مادری از جنس فرشتگان بودم مادری که هاجر وار اسماعیلش را قربانی اسلام و قرآن کرد و لیلا وار در فراق فرزندش صبوری کرد.
بسيجي همان نامي كه امام(ره) مفتخر بود كه اين را بر خود نهاده و همواره مي فرمودند همين افتخار مرا بس كه خود يك بسيجي ام.
اگر امروز این سطح از آرامش و ثبات را در جامعه تجربه می‌کنیم به واسطه رهبری حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای( مدظله العالی) و کمک سربازان گمنام امام زمان (عج) است.
يادداشت تحليلي/
در طول هشت سال دفاع، امام تلاش كرد تا از اصول و ارزش هاي اسلامي و انساني را در فرماندهي و مديريت جنگ مورد توجه قرار دهد.
دل نوشته های بسیار زیبا در وصف شهداء
دل نوشته‌های زیبای "بوسه بر عطر پرواز"، "شقایق، راه بهار بسته نیست" و چندین دل نوشته دیگر در وصف و یاد شهدای گرانقدر 8 سال دفاع مقدس را می توانید،ببینید.
یادداشت/بمناسبت سالگرد ورود آزادگان به میهن
سال ها پيش در چنين روزی مادران با چشمان گريان منتظر و همسران چشم به راه نشستند تا عزيزان سفر كرده اشان را دوباره ببينند.

صفحه‌ها