نمایش 1 - 10 از 18
هشتم آبان‌ماه، مصادف است با سالروز شهادت نوجوان فداکار «حسین فهمیده» که در سن ۱۳ سالگی با انجام عملیات اشتشهادی در مواجهه با تانک‌های مهاجم عراقی به خرمشهر در سال ۱۳۵۹ به شهادت رسید.
 انتظار به " سر " آمد
آیا زمان آن فرا نرسیده است که قهرمان کتاب های ابتدایی را از ریزعلی ها، به شهید محسن حججی ها جایگزین کنیم؟
 جهاد همچنان باقی است
یادداشت/
اگر چه سالیانی است که جنگ پایان یافته اما جهاد همچنان باقی است وجوانانی چه بسا بیشتر از قهرمانان عرصه دفاع مقدس، اکنون در عرصه سازندگی ومحرومیت زدایی حاملان بیرقی شده اندکه نشان زیبای«جهاد»بر آن نقش بسته است.
 چه نیروهایی"آتش به اختیار"ند
وقتی کاستی هایی در حوزه های متعدد بخصوص در کار دستگاه های فرهنگی رخ می دهد لازم است نیروهای "آتش به اختیار" برای جبران کاستی ها وارد عرصه شوند تا پیام انقلاب اسلامی را ترویج دهند.
باید اذعان کرد که نسل اولیه مدافعان انقلاب سختی های زیادی به دوش کشیدند و تمام توطئه های دشمنان را برای حفظ انقلاب به جان خریدند و برای آن قربانی دادند و نسل های بعدی که امروز با همان ایده، مدافعان حرم گشته اند، نیز با تمام کمبودها و نارسایی هایی که اول انقلاب بود بزرگ شدند و پرورش یافتند و همان هدف انقلاب را در حفاظت از حریم آل الله انجام می دهند که نسل اول در صیانت از انقلاب اسلامی کردند.
 یادداشت/ یادآوری 22 بهمن
یادآوری یوم الله 22 بهمن؛ یعنی، یادآوری رشادت ها و فداکاری ها و شهادت طلبی های ملتی منسجم و خداجوی و پیرو ولایت و رهبری که با ایثار خون خود ثابت کرد که «خون بر شمشیر و حق بر باطل پیروز است.»
 انقلاب اسلامی ایران و آرمان مبارزه با سلطه بیگانگان
انقلاب اسلامی ایران دو هدف عمده را در مبارزات خود پی گیری می کرد یکی در بعد داخلی که مبارزه با استبداد مطلق و حاکمیت قانون مد نظر بود و دیگری دخالت بی حد و حصر قدرت های بیگانه و به طور مشخص انگلستان، روسیه و آمریکا.
 دلنوشته یک بسیجی در وصف حماسه 9 دی
9 دی، غدير خم بود در کوير قم و سراسر ايران. 9 دی، نور بصيرت الهی بود در دلهای امت. هرچه خواستم بگويم که 9 دی چيست، زبان الکن بود و قلم قاصر. فقط می توانم که بگويم 9 دی، 9 دی بود و بس.
دلنوشته دختر شهید غلامرضا نهامین
به مناسبت یادواره شهید اسماعیل اعلمی منتشر شد؛
امروز همنشین مادری از جنس فرشتگان بودم مادری که هاجر وار اسماعیلش را قربانی اسلام و قرآن کرد و لیلا وار در فراق فرزندش صبوری کرد.
بسيجي همان نامي كه امام(ره) مفتخر بود كه اين را بر خود نهاده و همواره مي فرمودند همين افتخار مرا بس كه خود يك بسيجي ام.

صفحه‌ها