نمایش 1 - 10 از 1102
راه آهن اردبیل
تحقق رویای دیده شدن قطار واقعی در اردبیل می تواند جامعه گسسته استان را به یک جامعه متحد تبدیل کرده و اردبیل را به عنوان استانی خلاق در زمینه ی صنایع خلاق در جهان معرفی کند.
یادداشت/
امیداوریم نمایندگان استان در رفتار خود در مواجهه با پیگیری رسانه‌های استانی و محلی تجدیدنظر کرده و موجب نشوند تا فاصله‌شان با مردم بیشتر شده و مردم از آنان رنجیده خاطر شوند.
يادداشت/ علي پناهي
قتل دختربچه معصوم مغان (آتنا اصلانی) چنان ضربه ای بر پیکره وجدان بشریت وارد كرد که قلب هر انسان صاحب وجدان را شدیداً به درد آورد و به لحاظ اهمیت، تبدیل به یک موضوع کشوری و حتی جهانی شد.
 زندگی مدرنیته امروزی؛ نه به فرزندآوری!
زندگی مدرنیته امروزی بخصوص در کلان شهرها خواسته یا ناخواسته زندگی را تقریباً برای خانواده ای که بیش از یک فرزند دارند تلخ می کند، تلخی زندگی برای خانواده ها را می توان در کرایه خانه های سنگین، کاستی های اقتصادی با شرایط کنونی و دغدغه کار و مسکن خلاصه کرد.
اختصاصی/
با وجود اینکه بهترین عامل مشخص کننده‌ آزار جنسی کودک، افشای این مطلب توسط خود کودک است اما باید بدانیم که کودکان معمولاً به دو دلیل درباره آزاردیدگی جنسی خود صحبت نمی‌کنند: یا هنوز متوجه ماهیت آزارگرانه موقعیت نمی‌باشند یا می ترسند به درد سر بیفتند و محبت والدین و دوستان را از دست بدهند.
محمد امین فرجی- نقد و بررسی فیلم اکسیدان
یادداشت:
دانشجوی اردبیلی در یادداشتی به نقد بررسی فیلم اکسیدان پرداخت و نوشت؛اکسیدان از آن دست فیلم‌هایی است که موفقیت در گیشه به هر قیمتی را به هر متر و معیار سینمایی و هنری ترجیح می دهد. به همین دلیل خود را دنباله رو فیلمهای کمدی سخیف و سطحی قرار می ‌دهد، اما این تمام موضوع نیست.
به اعتقاد روانشناسان تک تک اعضای جامعه در پیداش قاتل سریالی نقش دارند این قبیل افراد همواره مورد تبعیض بوده‌اند و از سوی دیگر بداخلاقی های اجتماعی آنها را سرخورده‌تر کرده است.
یادداشت/
اعدام مه آفرید خسروی- احضار، رسیدگی، صدور حکم؛ بازداشت و زندان کسانی چون مهدی هاشمی-محمدرضا رحیمی -سعید مرتضوی- بابک زنجانی و دو روز قبل حسین فریدون برادر رئیس جمهور حکایت از خیز و عزم جدی دستگاه قضائی کشور دارد.
 فرهنگ آمریکایی علیه هویت ایرانی!
چرا جوانان در ترویج مد ها و پوشش های غربی احساس نیاز کرده اند؟!؛ آیا فرهنگ غربی و هویت آمریکایی را برتر از هویت ملی ایرانی خود می دانند؟
اگر چه گاهی سخن گفتن و بیان برخی مسائل و مشکلات تکراری و کلیشه ای خوشایند نیست و موجب بی حوصلگی خواننده میشود، لیکن برخی مشکلات هستند تا زمانیکه مرتفع نشده اند حتی به قدمت تاریخ این سرزمین هم که باشند آنقدر باید گفته و شنیده شود تا مجریان و مسئولان را وادار به اجرای آن نماید.

صفحه‌ها