سرویس: اجتماعی
کد خبر: 92690
|
13:29 - 1400/07/27
نسخه چاپی

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال خبرداد:

قطع ارتباط تلفنی ۱۰ روستای خلخال براثر سرقت کابل‌های مخابرات

قطع ارتباط تلفنی ۱۰ روستای خلخال براثر سرقت کابل‌های مخابرات
معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال از افزایش سرقت کابل های مخابرات در این منطقه خبرداد و گفت: بر اثر سرقت اخیر، ارتباط تلفنی 10 روستای خلخال قطع شده است.

به گزارش سبلان ما ،احمد قنبریمعاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال  پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از قطع ارتباط تلفنی ۱۰ روستای خلخال  خبرداد و گفت:  سرقت کابل‌های مخابرات  علت اصلی این قطع ارتباط تلفی است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ارتباط تلفنی  روستاهای آق بلاغ ،اوجغاز ، ترازوچ ، ترک ، غفورآباد ، کالار و چهار روستای دیگر واقع در بخش مرکزی و همچنین ۳۱ منطقه شهر خلخال به علت سرقت و جمع‌آوری سیم‌های انتقال خط تلفنی از سوی سارقان قطع شده است گفت:  در نیمه نخست امسال سرقت سیم‌های برق و تلفن خطوط ارتباطی روستایی این شهرستان بطور قابل ملاحظه‌ای نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.

 قنبری گفت: ۹ مورد سرقت خطوط ارتباط برق این شهرستان در نیمه نخست سال گذشته به ۲۸ مورد در ۶ ماه اول امسال افزایش یافته است

وی با اشاره به افزایش سرسام‌آور قیمت مس در بازار و افزایش رغبت سارقان سیم‌های برق و مخابرات به جمع‌آوری خطوط انتقال برق و تلفنی در نقاط مختلف این شهرستان اظهار کرد: شرکت مخابرات خلخال باید برای برقراری مجدد ارتباط تلفنی روستاها و مناطق قطع شده داخل شهر هزینه‌های قابل توجهی صرف کند.

معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال با بیان اینکه با ابتکار عمل شرکت برق این شهرستان آمار سرقت‌های مربوط به ترانسفورماتورهای گران‌قیمت شبکه‌های برق در سال جاری به صفر رسیده است، گفت: برای پیشگیری از سرقت سیم‌های برق جایگرینی کابل‌های خودنگهدار روپوش‌دار از سوی شرکت برق و برای جلوگیری از سرقت سیم‌های ارتباط تلفنی جایگزینی فیبر نوری به جای سیم‌های مسی از سوی شرکت مخابرات ضرورت دارد.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد