سرویس: سیاسی
کد خبر: 92607
|
11:41 - 1400/07/22
نسخه چاپی

کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی:

توهم بلد بودن زبان دنیا دلیل شکست برجام/ سیاست "من کاره‌ای نبودم" نخ نما شده است

توهم بلد بودن زبان دنیا دلیل شکست برجام/ سیاست "من کاره‌ای نبودم" نخ نما شده است
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر سابق امورخارجه در خصوص برجام اظهار داشت: این یک راست امروز شما متضمن هزار دروغ گذشته است.

به گزارش سبلان ما، محمدرضا بابایی کهن در نشست برخط "ظریف و برجام" از سلسله نشست‌های روشنگری و بصیرت افزایی مجازی مرکز نسرا اردبیل با اشاره به اظهارات اخیر وزیر سابق امور خارجه در خصوص برجام، اظهار داشت: این یک راست امروز شما متضمن هزار دروغ گذشته است، بوق های تبلیغاتی شما که می گفتند ظریف برجام را نوشته و برآن مسلط است،اینها همه دروغ بود؟  

وی افزود: آقای ظریف شما خسته بودید و دیگران در دقیقه 90 برجام را بستند، این دیگران چه کسانی هستند که در نبود شما چهار بار کلمه تعلیق را آوردند؟ اگر مرد میدان هستی، جوابگو باشید.  

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: آقای ظریف احتمالا به دنبال فراکنی است و چون به خاطر فایل صوتی افشایی‌اش نگران کاهش محبوبیت است، شاید خواسته تدبیری بکند و بگوید من کاره ای نبودم؛ این سیاست دیگر نخ نما شده است، آقای ظریف در پیشگاه ملت خاضعانه اعتراف کنید که این اعتراف خاضعانه به شما عزت می دهد نه اینکه ملت را بازی دهید.

وی با اشاره به پذیرش محدودیت‌های بسیار برای ایران در برجام بدون دستاورد آن چنانی، بیان داشت: چرا اینگونه شد و چگونه در این سطح از مذاکرات کسانی هستند که کلاه سرشان برود؟ آدم های متوهمی با رفتار و اندیشه لیبرالی فکر می کنند زبان دنیا را بلدند اما دیدیم که زبان دنیا را بلد بودن به ژست غربی و لبخند برلب داشتن نیست!  

بابایی کهن افزود: توهم بلد بودن زبان دنیا، دشمن ناشناسی، ولایت مدار نبودن و نفوذ از دیگر دلایلی است که باعث شد، برجام دستاورد چندانی برای ایران نداشته باشد.

این تحلیل گر مسائل سیاسی بیان داشت: کم دقت ترین آدم‌ها هم با کمی انصاف اذعان دارند که راه حل مشکلات کشور برجام و تعامل با غرب نبود و هشت سال تمام وقت کشور با این اراجیف به هدر رفت.

وی تصریح کرد: اعترافات امروز ظریف مبنی بر عدم اطلاع از کلمه تعلیق در برجام نیز کار خدایی است، چرا که به نوعی باعث شد مردم از تمدن غربی بزک شده نا امید بشود و این اعتراف نشان می دهد که آنچنان القا می شد مشکل از روح برجام نبوده در جسم برجام بوده است.

 

انتهای پیام/آ

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد