سرویس: سیاسی
کد خبر: 92521
|
10:29 - 1400/07/18
نسخه چاپی

ابراز اطمینان رهبر جمعیت دینی جمعه جمهوری آذربایجان برای توافق با ایران

ابراز اطمینان رهبر جمعیت دینی جمعه جمهوری آذربایجان برای توافق با ایران
حاج ایلقار ابراهیم اوغلو، رهبر جمعیت دینی جمعه جمهوری آذربایجان ابراز اطمینان کرد: ایران و جمهوری آذربایجان می توانند تفاهمی را که در دوره جنگ ۴۴ روزه سال گذشته داشتند، مجددا احیاء کنند.

به گزارش سبلان ما ، حاج ایلقار ابراهیم اوغلو، رهبر جمعیت دینی جمعه جمهوری آذربایجان ابراز اطمینان کرد: ایران و جمهوری آذربایجان می توانند تفاهمی را که در دوره جنگ ۴۴ روزه سال گذشته داشتند، مجددا احیاء کنند.

حاج ایلقار ابراهیم اوغلو در گفتگو با مساوات تی وی گفت : « جمهوری آذربایجان نباید به میدان درگیری قدرت های رقیب تبدیل شود و کسانی که قصد تسویه حساب های خود را دارند، نباید این را به خاک جمهوری آذربایجان بیاورند.»

رهبر جمعیت دینی جمعه جمهوری آذربایجان تاکید کرد: بخصوص از نخبگان اجتماعی و سیاسی ترکیه انتظار داریم که ماموریت خود را در چارچوب تمدن اسلامی درک کنند و نخبگانی که از دست استاد اربکان آب نوشیده اند ( از افکار استاد نجم الدین اربکان بهره مند شده اند) و امروز در ترکیه حاکمیت را به دست دارند، باید در حل این مساله کمک کنند.

حاج ایلقار ابراهیم اوغلو تاکید کرد: همگان باید توجه داشته باشند که  ارمنستان و عناصر تندروی ارمنی همواره در گذشته نیز ثابت کرده اند که بازی های خاص خود را دارند و با بازی در میان قدرت ها، فقط به فکر منافع خود هستند و استعمار و استکبار نیز همواره از ارمنستان علیه تمدن اسلامی استفاده کرده است و ارمنستان دستش به خون ده ها پیرو اهل بیت (ع) در جمهوری آذربایجان نیز آغشته است.

حاج ایلقار ابراهیم اوغلو با اشاره به سوء استفاده ها از وضعیت کنونی موجود میان جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران برای ارعاب و تهدید و سرکوب دینداران و مومنان آذربایجانی، خواستار شد به این رویه نیز پایان داده شود.

حاج ایلقار ابراهیم اوغلو تصریح کرد: که در وضعیت بسیار دردناکی به سر می بریم و از خداوند مسالت می کنیم که هر چه سریع تر به این وضعیت پایان دهد.

 

انتهای پیام/آ

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد