سرویس: سیاسی
کد خبر: 92388
|
11:03 - 1400/07/08
نسخه چاپی

یادداشت؛

آن سوی غائله آذربایجان، بازی الهام در زمین ناخودی‌ها

آن سوی غائله آذربایجان، بازی الهام در زمین ناخودی‌ها
فروپاشی شوروی باعث شد تا کشور جمهوری آذربایجان با جمعیتی نزدیک به صدرصد شیعه چسبیده به خاک ایران تشکیل شود.

به گزارش سبلان ما ، ایلقار پسندی کارشناس رسانه در یادداشتی به غائله آذربایجان پرداخت و نوشت: فروپاشی شوروی باعث شد تا کشور جمهوری آذربایجان با جمعیتی نزدیک به صدرصد شیعه چسبیده به خاک ایران تشکیل شود

جمهوری آذربایجان و ایران ، دو ملت با فراوان ترین اشتراکات زبانی ، دینی ، عاطفی ، فرهنگی ، تاریخی ، ادبی و ...

کشوری که در ابتدای راهش جنگ قره باغ را تجربه کرد که موجب آواره شدن صدها هزار نفر از شهروندان این کشور و خسارات جانی و مالی فراوانی گردید

تاریخ و اذهان مردم به یادگار نوشته اند ، جایی که برادران و خواهران ما در آنسوی «آراز» پناهی نداشتند و به دنبال آرامشی برای فرار از جنگ «قره باغ» بودند، چتر محبت و دوستی کشور دوست و برادر ایران بود که آوارگان را پناه داد ! جایی که خبری از مقامات ترکیه ای نبود !

تاریخ باز برای خود به یادگار نوشته است ، زمانی که حیدر علی اف درگیر رقابت های سیاسی داخلی بود و ارتش این کشور قاعده و سازمانی نیافته بود، این فرماندهان کشور دوست و برادر ایران بود که به آنان آموزش نظامی دادند در همان زمانی که مسئولان ترکیه توجهی به درخواست های نظامی جمهوری آذربایجان نمی کردند !

تاریخ در حافظه اش نوشته است ، که طی این سالها ایران با سخاوت تمام خاک خود را در اختیار دولت آذربایجان قرار داده تا به نخجوان وصل شوند

تاریخ در حافظه تاریخی خود نوشته است که مقام معظم رهبری در همان اوضاع قاراشمیش جنگ اعلام نمودند که «قره باغ خاک اسلام است» و در جنگ اخیر نیز بعنوان عالی ترین مقام سیاسی ایران و مهم ترین مرجع دینی جهان اسلام، در چند بند بر حقانیت کشور آذربایجان در منطقه قره باغ تاکید کردند ، موضوع گیری که در مجامع سیاسی و بین المللی به وزنه ای سنگین به نفع جمهوری آذربایجان تبدیل شد

آری ، ما در طی این سالها با کشور دوست و برادر خود هیچ گونه تنشی نداشته ایم و مردم آن کشور را با آغوش گرم پذیرا بوده ایم

حال سوال اینجاست ، الهام را چه شده است ؟

چرا تاریخ دوستی دو‌ ملت را فراموش می کند ؟ و با تحریکات جانی ترین و وحشی ترین رژیم دنیا یعنی رژیم صهیونیستی وارد بازی تنش با ایران میشود ؟

چه اشتراکی ما بین مردم جمهوری آذربایجان و اسرائیل وجود دارد که اینقدر با این دولت گرم گرفته اند و می گویند اسلحه خریده ایم ؟

آیا واقعا لنگ اسلحه این رژیم بوده اید ؟

چرا اینقدر بی پرده اسرائیل را پذیرا میشوند که با آنکه می داند که این رژیم در آنسوی «آراز» پشت پرده و عامل به شهادت رساندن دانشمندان و مقامات علمی کشور و خصمانه ترین اقدامات ممکن بوده است ؟

آیا رسم دوستی این بود ؟

آقای الهام علی ، فراموش نکنید دو ملت ایران و آذربایجان دوست و برادر و همدل هستند و نسبت به هم احساسات عاطفی دارند

بخاطر تحریکات و بازی سازی های رژیم صهیونیستی لگد روی احساسات و عواطف مردم نگذارید

یادتان بماند ملت ها اجازه تغییرات ژئوپلیتیک را در منطقه نخواهند داد

مطمئن باشید اسرائیل ۲۰ سال آینده را نخواهد دید و از هم خواهد پاشید ، نشانه اش هم جنگ های داخلی است که در حال شکل گیری در جغرافیای تخت اشغال این رژیم است !

دوستان واقعی خود را به هوای وردهای مسموم اسرائیل فراموش نکرده و مسیر نادرست را اصلاح  و در زمین ناخودی ها بازی نکنید !

 

 

انتهای پیام/آ

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد