سرویس: اجتماعی
کد خبر: 92377
|
21:35 - 1400/07/07
نسخه چاپی

به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام گرفت؛

بازسازی عملیات شهید مدنی در اردبیل+ فیلم

بازسازی عملیات شهید مدنی در اردبیل+ فیلم
همزمان با هفته دفاع مقدس عملیات شهید مدنی از عملیات های جنگ های نامنظم در اردبیل بازسازی شد.

میر حبیب هاشمی مسئول نمایشگاه رزمی و فرهنگی جنگ های نامنظم اردبیل در گفتگو باسبلان ما ، از باز سازی عملیات شهید مدنی در نمایشگاه هفته دفاع مقدس اردبیل خبرداد و گفت: هر سال به مناسبت هفته دفاع مقدس یکی از عملیات های دوران دفاع مقدس جهت آشنایی بیشتر مردم با ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام بازسازی می شود که امسال با توجه به رویکرد نمایشگاه در تبیین جنگ های نامنظم، عملیات شهید مدنی از عملیات های جنگ های نامنظم  با حضور رزمندگان تیپ  37 حضرت عباس(ع) در طول هفته دفاع مقدس بازسازی و به اجرا درآمد.

وی در ادامه سخنان خود حضور رزمندگان اردبیلی در جنگ های نامنظم را یادآور شد و گفت: شهید سید جعفر خراسانی برجسته ترین رزمنده اردبیلی بود که در کنار شهید چمران فرمانده جنگ های نامنظم در 8سال دفاع مقدس حماسه آفرینی کرد.

هاشمی دضمن گرامی داشت ایثار و فداکاری رزمندگان اردبیلی حاضر در عملیات جنگ های نامنظم به تشریح عملیات شهید مدنی پرداخت و گفت:روز ۲۷ شهریور ماه ۱۳۶۰، به منظور انهدام توان رزمی دشمن در منطقه عمومی سوسنگردو به صورت محدود صورت گرفت. در این یورش کوتاه مدت، نیروهای ارتش توانستند با همکاری سپاه، ضمن دو کیلومتر پیشروی و جلو بردن مواضع خودی، ۵۰ دستگاه تانک دشمن را منهدم و ۱۶۹۰ تن از نیروهای دشمن را کشته، زخمی و اسیر کنند.

وی افزود: از مهمترین دستاوردهای عملیات غرب سوسنگرد درگیر شدن نیروی دشمن در این جبهه و کاهش فشار و توجه او به منطقه عملیاتی شرق کارون بود این امر موجب تسهیل در اجرای عملیات موفقیت آمیز «ثامن‌الائمه» که موجب شکسته شدن حصر آبادان شد، بود.

عملیات شهید مدنی با حضور رزمندگان تیپ 37 حضرت عباس(ع) استان اردبیل  عصر هر روز در محل نمایشگاه رزمی  و فرهنگی دفاع مقدس بازسازی و اجرا  شد.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد