کد خبر: 92176
|
17:41 - 1400/06/26
نسخه چاپی

تاریخ سازی دروغین خاندان پهلوی با ثروت غارت شده ملت ایران

تاریخ سازی دروغین خاندان پهلوی با ثروت غارت شده ملت ایران
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه نظام سلطه، در سالهای اخیر تلاش می کند با کمک شبکه های ماهواره ای و عوامل داخلی خود چهره دیکتاتوری رضاشاه را تطهیر کند گفت: خاندان پهلوی برای تطهیر چهره خیانتکارانه رضاخان با ثروت غارت شده ایران و کمک های ضدانقلاب، مستندهای دروغین تهیه می کند.

به گزارش سبلان ما ، به نقل از صاحب نیوز؛ رضاخان فردی خشن، بی‌سواد و مستبد بود که در جوانی به قزاق‌خانه راه یافت و با قلدری به مقامات بالاتر دست پیدا کرد در نهایت پس از انقلاب مشروطیت با تحریک و توطئه استعمار انگلیس بر علیه آخرین شاه قاجار و کودتای سوم اسفند سال 1299 به قدرت رسید و سلطنت را بدست گرفت و سرانجام در 25 شهریور 1320 به دست انگلیسی‌ها از ایران تبعید و در جزیره موریس درگذشت.

«رضاشاه پهلوی» پس از به سلطنت رسیدن به اسم تغییرات خیانت‌های بیشماری از جمله کشف حجاب انجام داد که همه ریشه در دین ستیزی و قلدری او داشت. به بهانه سالروز سقوط دیکتاتوری رضاشاه در 25 شهریور با محمود معلمی کارشناس و استاد علوم سیاسی دانشگاه به گفتگو نشستیم که در ادامه می خوانید.

 حکومت الهی یا یک حکومت غیر الهی همانند رژیم پهلوی چه تفاوتی دارد و اساسا آیا ممکن است در یک کشور اسلامی حکومتی غیر الهی حاکم شود؟

– محمود معلمی: حکومت سلطنتی حدود 2500 سال در ایران عمر داشت بویژه از دوره قاجاریه که وارد سلطنت غربگرایی شد و امثال محمدعلی ذکاء الملک فروغی دو دوره نخست وزیری را بر عهده داشت. در رژیم پهلوی، سلطنت موروثی بود و از پدر به پسر می رسید به همین دلیل محمدرضا شاه سه بار ازدواج کرد تا پسردار شود چون در قانون اساسی آن زمان آمده بود که جانشین شاه باید فرزند پسرش باشد و اگر فرزند پسر نداشت، تا زمانی که شاه پسردار شده و به قانونی برسد همسر شاه نایب السلطنه محسوب می شد.

* حکومت سلطنتی و غیر الهی نه مشروعیت الهی دارد و نه مقبولیت مردمی 

حکومت سلطنتی نه مشروعیت الهی دارد و نه مقبولیت مردمی در عین حال موروثی و دیکتاتوری هم است آن چیزی که امروز در برخی از کشورهای عربی همسایه وجود دارد از جمله در عربستان سعودی که آل سعود حاکم است، در بحرین آل خلیفه و در کویت هم آل صبا حکومت می کنند در ایران هم رژیم پهلوی حاکم بود قبل از آن قاجاریه، سلسله صفویه و زندیه حکومت می کردند. اما با پیروزی انقلاب اسلامی یک نظام جدید در ایران بوجود آمد این نظام جدید براساس مشروعیت الهی و مقبولیت مردمی شکل گرفت یعنی این نظام که ولایت فقیه در راس آن قرار دارد با نظام شاهنشاهی که شاه در راس آن بود متفاوت است به این لحاظ که نظام ولایت فقیه مشروعیت خود را طبق آیات و روایت از خداوند می گیرد در زمان امام معصوم باید خود امام معصوم جامعه اسلامی را اداره کند و در زمان غیبت امام معصوم هم نایب امام که همان ولی فقیه است بر اساس دین اسلام وظیفه اداره جامعه اسلامی را بر عهده دارد.

قانون اساسی، دوران پهلوی، قاجاریه و قبل از آن هیچ سنخینی با دین اسلام نداشت اما قانون اساسی که توسط خبرگان ملت ایران بویژه مرحوم شهید آیت الله دکتر بهشتی و یاران او نوشته شد دقیقا متناسب با شرع مقدس اسلام است. ولی فقیه براساس شرع مقدس اسلام در راس نظام قرار دارد از طرفی ولایت فقیه باید مقبولیت مردمی هم داشته باشد که با رای منتخبین مردم در مجلس خبرگان رهبری، ولی فقیه انتخاب و به مردم معرفی می شود. تفاوت بسیار زیاد است اما به طور کلی رژیم پهلوی نه مشروعیت الهی و نه مقبولیت مردمی داشت بلکه موروثی و دیکتاتوری هم بود پدر می رفت و پسر می آمد و هیچ کسی حق انتخاب نداشت همانگونه که امروز در عربستان شاهد هستیم فرزندان آل سعود اول سالهای زیادی است که حکومت می کنند در کشورهای غربی و اروپایی هم که اصلا بحث الهی و مشروعیت الهی وجود ندارد آنجا حزبی است هر حزبی که اکثریت رای مردم را به دست آورد در راس حکومت قرار می گیرد.

* حکومت الهی مبتنی بر ولایت فقیه، الگویی جدید و منحصر بفرد برای دنیا است

اما در نظام الهی که حضرت امام(ره) در کشورمان پایه گذاری کرد حضرت امام از سال 1343 که به عراق تبعید شدند از همان زمان درس ولایت فقیه را شروع به تدریس کردند و در کتاب ولایت فقیه حضرت امام(ره) جمع آوری شد یعنی امام یک سیستمی را تدریس و بعد که در سال 1357 موفق شدند نظام باطل، موروثی، دیکتاتوری و شاهنشاهی پهلوی را ساقط کنند این نظام الهی را که تدریس کرده و تئوری آن را به خوبی می شناخت براساس مشروعیت الهی و مقبولیت مردمی در کشور پایه گذاری کنند که تا امروز ادامه دارد بعد از حضرت امام(ره) هم برخلاف حکومت های سلطنتی فرزند ایشان جایگزین نشدند بلکه خبرگان ملت ولی فقیه جدید را کشف یا انتخاب کرده و به مردم معرفی کردند.

وقتی در یک کشور اسلامی حکومتی غیر الهی حاکم باشد و قوانین آن متناسب با اسلام نباشد طبق قانون حرف اول و آخر را شاه می زند اما در نظام جمهوری اسلامی این طور نیست جمهوری اسلامی از دو کلمه تشکیل شده جمهوری نماد مردمی بودن است که مردم رای می دهند و مقبولیت را مشخص می کنند و اسلامی بودن هم یعنی اینکه محتوای قوانین باید براساس دین اسلام باشد. قانون اساسی که که پایه است براساس اسلام نوشته شده باشد. به همین دلیل در مجلس شورای اسلامی برای حفظ نظام اسلامی و حفظ قانون اساسی شورایی را ایجاد کردند که متشکل از شش فقیه عادل و شش حقوقدان است و کار آنها حفاظت از این است که هم از شرع مقدس اسلام و هم از قوانین اساسی عدول نشود به همین خاطر مصوبات مجلس برای قانونی شدن باید به تایید فقها و مجموعه دوازده نفره شورای نگهبان برسد. اینسیستمی جدید در دنیا است که می تواند الگویی منحصر بفرد برای سایر کشورها باشد.

 انگلیسی ها با کودتا رضاشاه را روی کار آورده و با توطئه برکنار و تبعید کردند اما الان رسانه ها و شبکه های ماهواره ای فارسی زبان این کشور سعی در تطهیر چهره حکومت پهلوی دارد؟

* نظام سلطه، تلاش می کند با کمک عوامل داخلی خود چهره دیکتاتوری رضاشاه را تطهیر کند 

– انگلیسی ها رضاشاه را هم روی کار آوردند و هم از حکومت برکنار کردند با کودتای 28 مرداد سال 1332 که آمریکایی ها وارد ایران شدند حکومت محمدرضاشاه زیر نظر آمریکایی ها اداره می شد بنا به روایتی حدود 4 هزار یا 400 نفر از ارتشی های آمریکایی ارتش کشور ما را اداره می کردند یعنی ارتش کشور ما را آمریکایی ها اداره می کردند در برخی مراجع و منابع تاریخی خوانده ام که گاهی خود محمدرضا شاه که ارتش زیر نظر او بود خبر نداشت فلان فرمانده عالی رتبه اش به کدام کشور اعزام شده چون آمریکایی ها اعزام می کردند الان چون سلطه آمریکایی ها از بین رفته اینها ناراحت هستند طبیعتا از طریق شبکه های ماهواره ای و رسانه ای خودشان و عوامل داخلی می خواهند شرایط گذشته را به دروغ تطهیر کنند به طور مثال به دروغ می گویند رضاشاه برای ایران راه آهن ایجاد کرد در صورتی که اینگونه نیست رضاشاه راه آهنی را ایجاد کرد که از شمال به جنوب بود می خواست در جنگ جهانی کار انگلیسی ها را تسهیل کند تا ابزار و ادوات نظامی شان را به سمت شوروی ببرند پس رضا شاه این کار را با پول مردم ایران برای خدمت به انگلیسی ها انجام داد اما راه آهنی که الان به نفع مردم ایران وجود دارد راه آهن شرق به غرب است و این راه آهن برای کشور مفید است مردم نمی دانند و اینها هم طوری توجیه می کنند که مثلا دانشگاه و راه آهن را رضا شاه آورد یا محمدرضا شاه چه کرد؟

* سرعت رشد علمی و صنعتی ایران در 42 سال اخیر 11 برابر رشد کرده است

بنده از نظر علمی دو موضوع را مقایسه و بررسی کرده ام یکی شرایط امروز ایران به لحاظ پیشرفت کشور در زمینه های مختلف علمی و نظامی و … در این 42 سال اخیر را با حدود 160 – 70 سال قبل از پیروزی انقلاب یعنی از دوران قاجار تا پایان دوران پهلوی را مقایسه کرده ام که این 42 سال پیشرفت ایران با دیگر کشورهای جهان اعم از کشورهای همسایه و کشورهای اروپایی و آمریکایی چگونه است؟ که می بینیم سرعت رشد علمی و پیشرفت های علمی و صنعتی ایران در این 42 سال بیش از 11 برابر سرعت رشد علمی همه جهان است و این ادعا از نظر علمی ثابت شده است.

الان چون اروپایی ها و آمریکایی ها می بینند سلطه خودشان را در ایران از دست داده اند و نمی توانند دیگر امر و نهی کنند می بینند امروز ایران استقلال سیاسی به دست آورده و سیاست خارجی اش را خودش تعیین می کند اینها ناراحت هستند و مسائل را وارونه جلوه می دهند خیانت های رضاشاه و محمدرضاشاه را به عنوان خدمت به مردم نسل امروز معرفی می کنند و چهره پلید آنها را تطهیر می کنند ولی اگر نسل امروز ما یک مطالعه خیلی سطحی داشته باشند می بیند که کاملا برعکس است و امروز ما در مسئله هسته ای و نانو و المپیادهای ریاضی، فیزیک، شیمی و دیگر مباحث رشد علمی چقدر پیشرفت کرده ایم و با وجود مشکلات اقتصادی که داریم با این حال به تعبیر سازمان ملل، ایران پنجمین کشور ثروتمند جهان است. متاسفانه بعضی از دولتهای ما نتوانستند از این واقعیت استفاده کنند شما ببینید در همین عمر چند روزه دولت سیزدهم، چقدر از مشکلات گره گشایی شده و تحولات بزرگ اتفاق افتاده است این است که اروپایی ها و آمریکایی ها می خواهند این سلطه گری خودشان را حفظ کنند من خواهش می کنم از مردم که نگاهی به وضعیت افغانستان بیندازند و ببینند 20 سال آمریکا در افغانستان حکومت می کرد این کشور را اداره می کرد و دولت ایجاد می کرد ولی امروز مردم این کشور جز نکبت و بدبختی چیز دیگری ندارند و عاقبت آمریکایی ها و اروپایی ها با چه ذلتی از این کشور فرار کردند یا در عراق و هر کشور دیگری که آمریکا حضور داشته را ببینید مردم چه وضعیتی دارند اینها می خواهند دوباره سلطه خودشان به ایران را برگردانند و این کشور را بازار مصرف آنها شده و زیر نظر آنها اداره شود.

 

 هزینه های مستند سازی دروغین خاندان پهلوی از کجا تامین می شود؟

* خاندان پهلوی با ثروت غارت شده ایران، مستندهای دروغین تهیه می کند

– خاندان پهلوی موقع فرار ثروت زیادی از ایران غارت کرده و بردند. پسر محمدرضا شاه با همان پول در آمریکا و بعضی جاهای دیگر پالایشگاه خریده است یعنی با پول ملت ایران که به سرقت بردند آنجا سرمایه ای کلان به جیب زده اند بخشی از هزینه این مستند سازی دروغین و تبلیغات بر علیه نظام از این سرمایه و بخشی دیگر هم از کمک های ضدانقلاب و دشمنان ما از جمله آمریکا، انگلیسی ها و اروپایی ها تامین می شود تا مسائل را وارونه در ایران نشان دهند و موفقیت های جمهوری اسلامی ایران را برای مردم کم اهمیت و بی ارزش جلوه دهند هرجا حسن وجود داشته را عیب نشان داده می شود و هرجا عیبی هست حسن نشان می دهند لذا مردم ما باید هوشیار باشند که فریب آنها را نخورند.

* منابعی که چهره واقعی رضاشاه و خیانت ها و جنایت های او را فاش می کنند

آقای خسرو معتضد که گاهی در تلویزیون برنامه دارد از عوامل رژیم پهلوی بوده همین آقا مطالبی را بیان می کند و با زمان حاضر مقایسه می کندکه وضعیت آن زمان را آشکار می کند، علاوه بر این کتابی با عنوان دخترم فرح نوشته همسر محمدرضاشاه منتشر شده  در این کتاب جنایت های اخلاقی زیادی که در دوران پهلوی  در ایران رخ می داده مطرح شده است یا فردی به نام محمدعلی انصاری که یکی از مشاوران ولیعهد آن زمان بوده بسیاری از فسادهای مالی و اقتصادی آن زمان را در کتابی که منتشر کرده بازگو کرده است، حتی برخی از عوامل خود رژیم شاه برخی از واقعیت ها را فاش می کنند که فجایعی بوده است ولی متاسفانه داخل کشور خودمان یک دسته غرب زده ها و یک دسته خود غربی‌هایی که از بیرون قضیه را ساپورت و پشتیبانی می کنند در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی در تلاش هستند واقعیات تاریخ را تحریف کرده و وارونه جلوه دهند.

ولی اگر یک شخص بی طرفی بیاید و از منابع مطمئن و معتبر واقعیات را بررسی کند حتی از زبان خود عوامل رژیم شاهنشاهی می تواند بفهمد وضعیت به چه شکلی بوده و الان در چه شکلی است ما امروز با مشکلاتی که داریم به نسبت فاصله زمین تا آسمان با آن زمان تفاوت داریم بخشی از عمر امثال بنده در آن دوران بوده و بعضی از مسائل را دیده ایم که چگونه بود ولی متاسفانه بعضی ها دارند فضاسازی می کنند برای اینکه موفقیت های نظام به چشم نیاید البته من اینجا اذعان می کنم بعضی دولت های خودمان هم در این قضیه مقصر هستند الان این چند روزه دولت سیزدهم موفق شده حجم زیادی واکسن وارد کشور کند در حالی که در دولت آقای روحانی اینطور وانمود می شد که چون ایران به FATF متصل نیست نمی توانیم واکسن وارد کنیم ولی الان با اینکه به FATF وابسته نشدیم اما هرچقدر واکسن نیاز داشته باشیم دارند از منابع مختلف تهیه و وارد کشور می کنند یعنی خود این دولتمردان هم در این قضیه که برای غربگرایان زمینه سلطه گری می شود مقصر هستند

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد