سرویس: اجتماعی
کد خبر: 92175
|
17:09 - 1400/06/26
نسخه چاپی

آخرین آمار کرونا در اردبیل:

56 بستری و 9 فوتی / تداوم کاهش بستری شدگان کرونا در استان اردبیل

56 بستری و 9 فوتی / تداوم کاهش بستری شدگان کرونا در استان اردبیل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به بستری۵۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در شبانه‌روز گذشته گفت: با وجود کاهش آمار بستری شدگان ولی متاسفانه 9 نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

به گزارش سبلان ما ، دکتر شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل پیش‌ از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریج آخرین  وضعیت کرونا در 24 ساعت گذشته پرداخت و گفت:  طی شبانه‌روز گذشته ۵۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متأسفانه ۹ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

وی افزود: طی همین مدت خوشبختانه ۶۳ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به۴۱۹ نفر رسید که از این تعداد ۹۰ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، ۴۲۳ بیمار نیز تحت نظر هستند.

حبیب‌زاده بیان کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های مشگین‌شهر، بیله‌سوار و نیر در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد و گرمی در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های نمین، کوثر، سرعین و اصلاندوز در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

وی با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگیری از شیوع بیماری کرونا نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا تصریح کرد: تاکنون در استان اردبیل ۴۳۴ هزار و ۹۸۱ دُز واکسن تزریق شده که از این مقدار ۴۳۵هزار و ۵۱۷ دُز مربوط به نوبت اول و ۱۹۹ هزار و ۴۶۴ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد