سرویس: سیاسیکد خبر: 91872|09:16 - 1400/06/07
نسخه چاپی

یادداشت:

انفجار فرودگاه کابل سهم خواهی داعش از ایالات متحده امریکا و طالبان

انفجار فرودگاه کابل سهم خواهی داعش از ایالات متحده امریکا و طالبان
تحلیلگر مسائل سیاسی سبلان ما به تحلیل تحولات افغانستان پرداخت و نوشت: انفجار در فرودگاه کابل که مسئولیت آن را داعش به عهده گرفت، در واقع پیام داعش به ایالات متحده امریکا و طالبان بود که بدنبال سهم خواهی خود و فعالیت مجدددر خاورمیانه است.

به گزارش سبلان ما ، آرمان سعیدی تحلیلگر مسائل سیاسی سبلان ما در یادداشت خود به تحلیل تحولات افغانستان پرداخت و نوشت: انفجار در فرودگاه کابل که مسئولیت آن را داعش به عهده گرفت، به کشته شدن برخی از نظامیان ایالات متحده امریکا نیز منجرشد.

این انفجار در واقع پیام داعش به ایالات متحده امریکا و طالبان بود که بدنبال سهم خواهی خود و فعالیت مجدددر  خاورمیانه است، این اقدام داعش از سوی دیگر زنگ خطر برای حامیان گروه های تروریستی در منطقه است چراکه چنین اقدامات می تواند امنیت داخلی آنان را به مخاطره بیاندازد،

ایالات متحده امریکا بدنبال یک جایگزین پس از خود در افغانستان خواهد بود که بتواند اقدامات طالبان را کنترل کند. داعش برای ایالات متحده امریکا یک گروه برای اختلاف و درگیری درون گروهی با طالبان است که ساختار طالبان را از بین ببرد چرا که داعش در زمان جنگ داخلی در سوریه و عراق دچار اختلافات و درگیری درون گروهی با شاخه های دیگر گروهای تروریستی بود و ثبات داخلی نداشت و می تواند برای طالبان یک مشکل اساسی ایجاد کند.

از سویی دیگر ایالات متحده امریکا بدنبال سناریو برای حضور و القای جایگاه مهم این کشور در منطقه خاورمیانه است.

آمریکا برای مبارزه با گروه های تروریستی به بهانه تامین منافع خود در منطقه خاورمیانه و کشته شدن برخی از نظامیانش در انفجار فرودگاه کابل این بهانه را بدست آورد که امریکا بدنبال مبارزه با تروریسم در منطقه خاورمیانه است.

 

انتهای پیام/ج

 

 

 

ارمان سعیدی کارشناس مسائل امریکا

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد