سرویس: اقتصادیکد خبر: 89924|08:00 - 1400/01/10
نسخه چاپی

در سفر یک روزه استاندار به خلخال مطرح شد؛

پرونده گازرسانی به روستاهای خلخال بسته می شود/ فاز اول راه اصلی خلخال به منجیل هفته دولت افتتاح می شود

پرونده گازرسانی به روستاهای خلخال بسته می شود/ فاز اول راه اصلی خلخال به منجیل هفته دولت افتتاح می شود
استاندار اردبیل با سفر به شهرستان خلخال در محل پروژه های کارخانه خوراک دام، احداث جاده ۱۳ کیلومتری هشتجین، جاده کلور به درام، پروژه گردشگری پل معلق، هتل ازناو، قصر چوبی و بام خلخال حضور یافت و مشکلات پروژه ها را از نزدیک بررسی کرد.

به گزارش سبلان ما ، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل که روز گذشته همزمان با نیمه شعبان جهت بازدید و بررسی پروژه ها به شهرستان خلخال سفر کرده بود با حضور در محل پروژه های کارخانه خوراک دام،روند احداث جاده ۱۳ کیلومتری هشتجین، جاده کلور_درام، پروژه گردشگری پل معلق، هتل ازناو، قصر چوبی و بام خلخال بازدید و مشکلات پروژه ها را از نزدیک بررسی کرد.

وی همچنین در این سفر با برخی از مسئولان شهر کلور دیدار و در جلسه اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل این شهرستان که با حضور سرمایه گذاران در فرمانداری برگزار  شد شرکت و در حریان مشکلات و موانع  سر راه سرمایه گذاران در منطقه قرار گرفت.

اکبر بهنام جو در جریان سفر به شهرستان خلخال و در جلسه بررسی مشکلات بخش خوروش رستم گفت: برای تکمیل این مسیر۱۳ کیلومتری حداقل ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که قسمتی از مسیر را اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای با ترک تشریفات تکمیل می کند و قسمتی نیز با همت راه و شهرسازی به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه استعداد بخش خوروش رستم برای گردشگری مطلوب و منحصر بفرد است، گفت: یکی از کارهای مهم در بحث تولید، مجموعه صنعتی شهر هشتجین است که در این محل اقدامات اولیه انجام شده و سرمایه گذاران بومی می توانند برای آغاز عملیات اجرایی و احداث سالن تا یک ماه آینده در ناحیه صنعتی اقدام کنند.

پرونده گازرسانی  به روستاهای شهرستان خلخال بسته می شود

استاندار اردبیل به پروژه شاخص امسال در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: تا پایان امسال پرونده گازرسانی روستاهای شهرستان خلخال بسته می شود و ۱۱روستای بخش خوروش رستم از جمله روستای برندق نیز در سالروز آزادی خرمشهر به بهره برداری می رسد.

بهنام جو با بیان اینکه بودجه شهرستان خلخال نسبت به سال گذشته  بیش از ۲۰۰درصد افزایش یافته است، گفت: اقدامات خوبی در حوزه های مختلف انجام شده و باید در راستای مهاجرت معکوس تلاش کنیم  و با ایجاد امید بین جوانان منطقه به سمت توسعه و ترقی حرکت کنیم.

استاندار اردبیل در ادامه سفر خود به شهرستان خلخال از پروژه راه سازی کلور به درام بازدید کرد و گفت: قطعه اول از شهر خلخال تا بعد از شهر کلور به طول ۱۷ کیلومتر به مناقصه عمومی گذاشته شده و با انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن نیز با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد ریال از محل فاینانس بانک مسکن و ماده ۵۶ به زودی آغاز می شود.

وی با بیان اینکه از کیلومتر ۱۷ تا ۴۱ این پروژه با شتاب خوبی در حال احداث است،  گفت: شرکت جهاد نصر زنجان با توجه به حساسیت پروژه، ۴۱دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین را در این مسیر بکار گرفته است و پیشرفت پروژه قابل قبول ارزیابی می شود.

بهنام جو با بیان اینکه پروژه راه اصلی خلخال به منجیل از جمله پروژه‌های راه‌سازی بزرگ استان اردبیل است، گفت: اواخر سال گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار به این پروه تزریق شده و تقریبا هیچگونه بدهی به پیمانکار وجود ندارد و مدیرکل راه و شهرسازی استان و مدیریت برنامه ریزی باهمکاری نماینده خلخال در تامین اعتبار تلاش می کنند.

وی اظهار کرد: هم اکنون ۲۰ کیلومتر از مسیر از سوی پیمانکاران مجری در حال ساخت بوده و ۱۱ کیلومتر نیز برای انجام آسفالت تا هفته دولت آماده می‌شود در واقع پروژه از بالاترین سطح اعتبارات راه سازی در سطح استان برخوردار است

گفتنی است عملیات اجرایی پروژه خلخال ـ منجیل از محل اعتبارات استانی و از سال ۸۷ با زیر پیمان رفتن ۶ کیلومتر شروع و تا قبل از آن هیچ‌گونه عملیات اجرایی در آن صورت نگرفته بود، این مسیر که از بخش شاهرود عبور می کند ۹۰ کیلومتر از مسافت دسترسی خلخال به تهران را کاهش می‌دهد.

در این بازدید میرغنی نظری نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی،محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی، کلیم اله وثوقی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، داوود شایقی رییس مدیریت برنامه ریزی استان و جمعی از مدیران محلی و استانی استاندار اردبیل را همراهی می کردند.

 

انتهای پیام/ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد