سرویس: اجتماعیکد خبر: 89566|16:16 - 1399/12/08
نسخه چاپی

به مناسبت سالروز میلاد حضرت علی(ع) انجام گرفت؛

توزیع 1000بسته معیشتی و 85 هزار ماسک در استان اردبیل/ 51سری جهیزیه به زوج های جوان اهدا شد

توزیع 1000بسته معیشتی و 85 هزار ماسک در استان اردبیل/ 51سری جهیزیه به زوج های جوان اهدا شد
مسئول بسیج سازندگی استان اردبیل از توزیع بیش از 1000بسته معیشتی در استان اردبیل خبرداد و گفت: در کنار کمک های مومنانه مردم، تعداد 51 سری جهیزیه نیز به زوج های جوان در مناطق کم برخوردار استان اهدا شد.

علی پیرجاهد مسئول بسیج سازندگی استان اردبیل در گفتگو با سبلان ما ، به تشریح فعالیت های جهادی خیرین و گروه های جهادی به مناسبت سالروز امیرالمومنین حضرت علی(ع) پرداخت و گفت: همزمان با سالروز میلاد حضرت علی(ع) گروه های جهادی سراسر استان اردبیل با کمک های مومنانه خیرین و مردم نوع دوست، اقدام به توزیع  1000 بسته معیشتی، 85هزار ماسک،51سری جهیزیه به زوج های جوان در مناطق کم برخوردار، 50 تبلت به دانش آموزان مناطق کم برخوردار کردند.

وی با بیان اینکه این خدمات علاوه بر فعالی های خودجوش مردمی بود، گفت: برخی از خیرین نیز در کنار کمک های مومنانه پخت نان 10 نانوایی را در سالروز ولادت حضرت علی(ع)  متقبل شدند.

مسئول بسیج سازندگی استان اردبیل به قربانی 6 راس دام اشاره کرد و گفت: دامداران شهرستان بیله سوار نیز در اقدامی خیرخواهانه به مناسبت سالروز میلاد حضرت امیرالمومنین تعداد 6 راس دام را قربانی و گوشت آن ان را جهت توزیع به مردم مناطق کم برخوردار در اختیار گروه های جهادی قرار دادند.

حسن نوری فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد در گفتگو با خبرنگار سبلان ما به اقدامات بسیج سازندگی این شهرستان به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت: خیرین شهرستان پارس آباد در کنار اهدای 25 سری جهیزیه به زوج های مناطق کم برخوردار ، 200 بسته معیشتی نیز به ارزش هر بسته 4میلیون ریال به خانواده های کم برخوردار توزیع کردند

وی از توزیع 50هزار ماسک بین مردم شهرستان پارس آباد نیز خبرداد و گفت: بسیج در همه شرایط  همواره در کنار مردم بوده و خواهد ماند.

حجت الاسلام جابر عزیزی امام جمعه شهرستان بیله سوار نیز در گفتگو با خبرنگار سبلان ما  به چهارمین مرحله کمک های مومنانه در شهرستان مرزی بیله سوار اشاره کرد و گفت: خیرین و مردم نیکوکار شهرستان بیله سوار  به مناسبت سالروز حضرت علی(ع)، بار دیگر علی رغم مشکلات اقتصادی و تعطیلی گمرک این شهرستان مرزی، با اهدای بخش از اموال خود در این روزهای سخت به یاری نیازمندان شتافتند.

وی در ادامه سخنان خود به عواطف انسانی شهروندان بیله سوار اشاره کرد و گفت: در راستای کمک های مومنانه مردم   و خیرین بیله سوار در کنار اهدای 600 بسته معیشتی،10هزار ماسک، 6 قربانی ، 10 سری جهیزیه به زوج های جوان و 50 عدد تبلت به دانش آموزان مناطق کم برخوردار،اقدام به خریت پخت نان 10 نانوایی کرده و در کنار این همه احسان، به صورت خودجوش اقدام به پخت غذای گرم و آش نذری کرده و در مناطق کم برخودار توزیع کردند.

امام جمعه شهرستان بیله سوار در ادامه سخنان حود، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های گروه های جهادی  و بسیج سازندگی سپاه ناحیه شهرستان بیله سوار در هدایت و انجام این حرکت عظیم مردمی به یتیم نوازی حضرت علی(ع) در صدر اسلام اشاره کرد و گفت: مردم نشان دادن که پیرو راستین و شیعه واقعی حضرت امیر المومنین (ع) هستند چناچه در این شرایط سخت اقتصادی با دارایی و اموال خود به کمک نیازمندان شتافتند و این بزرگ ترین درس از سبک زندگی اسلامی برای غرب و  سبک زندگی آنها که با ورود ویروس کوچی به نام کرونا به چرخه زندگی، اوج شقاوت و سنگدلی خود را نشان دادند و با غارت فروشگاه ها و اماکن عمومی در خباثت گوی سبقت از همدیگر را ربودند.

وی در پایان سخنان خود به کمک های مردمی و خیرین شهرستان مرزی بیله سوار اشاره کرد و گفت: طی یک سال گذشته مردم نوع دوست شهرستان بیله سوار بالغ بر 9میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به رزمایش کمک مومنانه تقدیم کردند که در نوع خود کم نظیر است.

امیر مهدی ایقانی مسئول حرکت های جهادی بسیج دانشجویی اردبیل نیز از راه اندازیطرح جهاد تربیتی توسط گروه های جهادی بسیج دانشجویی اردبیل خبرداد و گفت: این طرح نیز با هدف آموزش مباحث درسی، فرهنگی و تربیتی  در محلات کم برخوردار حاشیه اردبیل آغاز شد.

مهدی اصلانی زاویه  رئیس مجمع جهادگران بسیج سازندگی استان اردبیل  نیز در گفتگو با خبرنگار سبلان ما به تشریح فعالیت های جهادی گروه های جهادی بسیج سازندگی در شهرستان های گرمی و اصلاندوز  به مناسبت میلاد امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: گروه های جهادی بسیج سازندگی شهرستان گرمی در کنار توزیع 100 بسته معیشتی و اهدای 7سری جهیزیه به  زوج های جوان، گفت:گروه های جهادی شهرستان گرمی تعداد 10هزار ماسک نیز بین شهروندان این شهرستان توزیع کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های جهادی گروه های جهادی شهرستان اصلاندوز نیز اشاره کرد و گفت: خیرین و نیکوکاران عشایر مغان نیز اوج سخاوت و بخشش خود را در سالروز ولادن حضرت علی(ع) به نمایش گذاشتند و با اندک بضاعت خود در این شرایط سخت اقتصادی در کنار تهیه و توزیع 100بسته معیشتی،، 100 بسته بهداشتی، 13 سری جهیزیه نیز به زوج های جوان اهدا کردند.

وی گفت: گروه های جهادی با کمک خیرین تعداد 15 هزار ماسک نیز بین شهروندان اصلاندوز توزیع کردند.

رئیس مجمع جهادگران بسیج سازندگی استان اردبیل در پایان سخنان خود به عید نوروز و ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: در مناسبت های پیش رو نیز با کمک های خیرین و مردم نیکوکار استان اردبیل همچنان به مردم به ویژه ساکنین مناطق کم برخوردار، خدمت رسانی خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/ج

 

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد