سرویس: اجتماعیکد خبر: 89513|09:53 - 1399/12/05
نسخه چاپی

رییس مجمع جهادگران بسیج استان اردبیل

لزوم گفتمان سازی جهادی در گام دوم انقلاب/جهاد شیفتگان حاج قاسم در میدان مبارزه با کرونا

لزوم گفتمان سازی جهادی در گام دوم انقلاب/جهاد شیفتگان حاج قاسم در میدان مبارزه با کرونا
رییس مجمع جهادگران بسیج استان اردبیل گفت:گفتمان سازی جهادی و تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان عمومی و غالب در گام دوم انقلاب از اهمیت ویژه برخوردار است.

به گزارش سبلان ما ، مهدی اصلانی زاویه قبل از ظهر امروز در بازدید از فعالیت گروه های جهادی بسیج و نشست با جهادگران در اردبیل اظهار کرد:در گام دوم انقلاب آحاد و اقشار مختلف مردم،دستگاه ها و نهادهای فرهنگی،تربیتی و اجرایی کشور با استفاده از ظرفیت های گوناگون موجود در جامعه تلاش کنند تا گفتمان جهادی در جامعه تبدیل به یک گفتمان عمومی و غالب شود.

وی با اشاره به لزوم گفتمان سازی جهادی در جامعه،بیان کرد:همگانی کردن شعار خدمات رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت از جمله تاکیدات اساسی در  پیام ۹ ماده ای رهبر معظم انقلاب به گروه های جهادی و بسیج سازندگی است که حضرت آقا خطاب به جوانان جهادی و بسیج سازندگی می فرمایند که کارهای جهادی تان را در مقابل میلیون ها جوان کشور به نمایش بگذارید.‌

رییس مجمع جهادگران بسیج استان اردبیل تصریح کرد:حضور جوانان در گروه های جهادی بسیج برکات زیادی دارد که از جمله آن می توان به آشنایی با وضعیت محرومین و مستضعفین و ایجاد نگاه عدالت‌خواه در بین جوانان اشاره کرد که طبعا باعث ایجاد تفکر پیگیری اقتصاد عدالت محور می‌شود.

اصلانی افزود:بسیج به عنوان تبدیل کننده تهدید‌ها به فرصت‌ها و مولود انقلاب اسلامی، در تمام حوزه‌ها فعالیت چشمگیری داشته است که نقش برجسته گروه های جهادی بسیج در خدمت به محرومین در شرایط سخت و بحرانی مشهود می باشد.

وی گفت:گروه های جهادی هرگز ساختار زده، اسیر بروکراسی و منتظر فرمان‌ها نبوده است بلکه با آتش به اختیار بر مبنای منویات مقام معظم رهبری و نیز با شرایط مناطق زیست‌بوم و بحران‌هایی که ایران اسلامی را دربر گرفته، وارد میدان می شوند.

رییس مجمع جهادگران بسیج استان اردبیل با بیان اینکه از دیدگاه رهبر معظم انقلاب،کار جهادی،کار برخاسته از ایمان و به کار گیرنده‌ی هر چه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است،بیان کرد:جنس جهادی‌ها، انقلابی و نوع نگاهشان راهبردی و پیونددهنده بین امت و امام هستند.

جهاد شیفتگان حاج قاسم در میدان مبارزه با کرونا

اصلانی بیان کرد:گروه های جهادی بسیج با ایثار و مجاهدت خود در شرایط سخت و بحرانی کرونا،کارآمدی بسیج را در میدان مبارزه با ویروس منحوس کرونا به نمایش گذاشتند.

وی افزود:در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی،شیفتگان سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی با مشارکت در غربالگری خانه به خانه جمعیت استان و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی در بین بیماران نیازمند کرونایی و انجام اقدامات و کارهای پیشگیرانه،در این طرح بزرگ و موفقیت آمیز نیز در خدمت مردم بودند.

رییس مجمع جهادگران بسیج استان اردبیل با اشاره به گسترش کمی و کیفی گروه های جهادی بسیج،بیان کرد:بعد از پیام ۹ ماده ای رهبر معظم انقلاب به گروه های جهادی و بسیج سازندگی،هم شاهد گسترش تعداد گروه های جهادی بسیج و هم شاهد توسعه کیفی گروه های جهادی بسیج هستیم که عرصه فعالیت گروه های جهادی در جامعه  گسترده تر شده است.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد