کد خبر: 89417|17:17 - 1399/11/27
نسخه چاپی

نماینده جوانان جعفرآبادمغان؛

ورزشکاران جعفرآبادمغان جایی برای ورزش ندارند

ورزشکاران جعفرآبادمغان جایی برای ورزش ندارند
نماینده جوانان جعفرآبادمغان با بیان اینکه مشکلات و کمبودهای اجتماعی تنها به کمبودهای ورزشی محدود نمی شود، گفت: هر چند در جامعه امروزی با مشکلات زیادی از قبیل اشتغال، آموزش و بهداشت روبرو هستیم اما حوزه ورزش در جعفرآباد مغان را می توان یک معضل تلقی کرد.

به گزارش سبلان ما ، ورزشکاران جعفرآبادمغان جایی برای ورزش ندارند و کمبود امکانات ورزشی و محدودیت های اجتماعی و فرهنگی در این شهرستان جوانان ورزشی را با مشکلاتی روبرو کرده است.

ورزش در جعفرآبادمغان محدود به محلات،زمین خاکی پشه های همجوار شده است، نبود امکانات ورزشی مناسب  دغدغه بسیاری از فعالان در جعفرآبادمغان شده است. محدودیت های که در عرصه های ورزشی در جعفرآبادمغان وجود دارد، امکان ارتقای ورزشی  را در این منطقه گرفته است و این محدودیت ها باعث  شده تا که این جوانان از ورزش دور باشند.

نبود هیچگونه برنامه ای از سوی اعضاء شورا بعضی از مئسولان شهر جعفرآبادمغان و رئیس ورزش ورزشی شهرستان و استانی برای ورزشکاران جعفرآبادمغان موجب شده مدیری که در این سمت رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان منصوب می شوند در طول مدیریتشان حتی به این موضوع فکر هم نکنند. فقر اماکن ورزشی در جعفرآبادمغان بر کسی پوشیده نیست، متولیان ورزشی استان از ایجاد فضاهای ورزشی استاندارد همانند برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان غافل  و به فکر صندلی میز خود هستند.

سهم قهرمانان جعفرآبادمغان از مکان های  ورزشی حتی در حد ابتدایی هم نیست و نبود مکانهای ورزشی  و نداشتن دسترسی به مکانهای ورزشی می توان یک معضل بزرگ کرد

شهر قهرمانپور جعفرآباد مغان از فضاهای ورزشی سهمی ندارند

جوانان از نظر فضاها و مکانهای ورزشی برای ورزش کردن سهمی ندارند، هر چند که با تلاش و پشتکارشان به دنبال اثبات جایگاه خودشان در ورزش هستند. در تصمیم گیری برای ورزش صاحب جایگاه نیستند و برای رسیدن به اهداف و نیاز ورزشی خود دست نیاز به سوی مسئولان دراز می کنند.

تحصیلات پائین و کم  در گذشته موجب کاهش مشارکت جوانان در فعالیت های نظیر ورزش کردن شده بود و از عوامل دیگری که فرصتهای فعالیت جوانان  در جعفرآبادمغان بخصوص ورزش را به شدت محدود ساخته نوع نگاه و رفتار خانواده ها در این منطقه است و همین امر باعث شده این فرهنگ غلط مانع از پرداختن آنها به فعالیت های ورزشی چه به شکل اصولی و حتی جزئی شود.

حمایت از ورزش نیازمند توسعه فرهنگ ورزش در بین این قشر در شهرستان است. امروزه در دنیا، ورزش بعنوان یک عامل ضروری برای سلامتی جسمانی و روانی شناخته شده و به هر اندازه میزان مشارکت جوانان  در ورزش بیشتر باشد تاثیرات بسزایی در جامعه نیز دارد و فعالیت های بدنی و ورزشی در شرایط کنونی در تمام جوامع مختلف دنیا به صورت ضرورتی انکار ناپذیر پذیرفته شده است امروزه با ورزش می توان با خیلی از بیماریها مقابله کرد.

مهرداد عاصمی نماینده جوانان جعفراباد در گفتگو با خبرنگار سبلان ما گفت: نبود فضا و مکانهای ورزشی برای جوانان از مهمترین مشکلات است که این قشر واقعا از کمبود آن رنج می برند.

عاصمی به مشکلاتی که از نبود مکانهای ورزشی بوجود می آید اشاره کرد و افزود: در حال حاضر  تنها یک میدان خاکی   نیمه کاره  وجود دارد که جزء مصوبات مئسولین وقت بود

وی با تاکید بر اینکه اگر مکانهای ورزشی  ایجاد شود قطعا باعث از بین رفتن فرهنگ غلط گذشته در این منطقه خواهد شد، گفت: با ایجاد و توسعه مکانهای ورزشی، ایجاد اشاعه فرهنگ ورزشی در بین جوانان و از بین بردن محدودیت های اجتماعی راه را  به ورزش باز می کند.

نماینده جوانان جعفرآبادمغان با بیان اینکه مشکلات و کمبودهای اجتماعی تنها به کمبودهای ورزشی محدود نمی شود، گفت: هر چند در جامعه امروزی با مشکلات زیادی از قبیل اشتغال، آموزش و بهداشت روبرو است اما حوزه ورزش در جعفرآباد مغان را می توان یک معضل  تلقی کرد.

عاصمی با مطرح کردن اینکه باید تمام نهادها و دستگاها تلاش و همکاری کنند تا فرهنگ ورزش به جایگاه اصلی خود دست برسد، بیان کرد: جوانان جعفرآبادمغان به خود باوری دست یافته اند و تنها به حمایت مسئولان نیاز دارند تا به جایگاه اصلی در تمام حوزه ها بخصوص ورزش دست یابند.

نماینده جوانان جعفراباد  گفت: با وجود اینکه تعداد ورزشکار در جعفرآبادمغان زیاد است اما هیچگونه امکانات برای این ورزشکاران در نظر گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه نبود امکانات و محدودیت ها در ورزش می تواند باعث آسیب روحی  باشد گفت: وقتی که یک جوان از امکانات اجتماعی بهره ای نبرد امکان اینکه به بیراه کشیده شود زیاد است

عاصمی با تاکید بر اینکه کمبود ورزشکار ناشی از بی توجهی به مولفه رشد ورزش شده یاد آور شد: اگر امکانات و فضا های ورزشی در اختیار  گذاشته شود قطعا جوانان این منطقه به ورزش رو می آورند.

 

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد