کد خبر: 89162|11:06 - 1399/11/10
نسخه چاپی

اصلاح طلبان فعالتر از اصولگرایان ؛ از فرمان حمله به اشخاص و نهادها تا تلاش برای تصاحب یا تخریب سعید محمد !

اصلاح طلبان فعالتر از اصولگرایان ؛ از فرمان حمله به اشخاص و نهادها تا تلاش برای تصاحب یا تخریب سعید محمد !
سعید حجاریان به نامزد نظامی حمله کرده ، علوی تبار به شورای نگهبان ، به عقیده حجاریان نظامی بودن رییس دولت متفاوت است با ‎ دولت نظامی ،در شرایط فعلی ‎حزب پادگانی دنبال تشکیل دولت نظامی است .

به گزارش سبلان ما ،گویا سید محمدخاتمی در دیداری که با جمعی از روزنامه نگاران و ادمین های کانالهای اصلاح طلب داشته از آنها خواسته برای خارج کردن اصلاحات از حالت تدافعی ، ابتدا باید سنگینی را از روی اصلاحات بردارید. او گفته باید همان کاری را بکنید که در مورد پناهیان یا صدیقی کردید . منتظر هم نمانید بروید پیدا کنید  چند تا از این نمونه ها را کار کنید سنگینی فضا شکسته می شود ... وگر نه در این اوضاع مسخره ای که آقای روحانی درست کرده ، این گرانی و بیچارگی ، ما بیاییم بحث دموکراسی کنیم ، مردم اگر سنگمان نزنند ، مسخره مان می کنند، بروید تلاشتون را زیاد کنید، مجالشون ندهید، از مجلس هم شروع کنید ، مجلس را سر زبان بندازید ،تا بحث برجام و ناکارامدی دولت روحانی و قضایای برادر آقای روحانی وآقای جهانگیری فراموش بشه. هر وقت ما کارتان را دیدیم، نمی خواد بیایید (خنده حضار) ما خودمان میاییم.

 

محمدجواد حسینی در یادداشتی در روزنامه اعتماد از سعید محمد بعنوان چهره تکنوکرات یاد کرده نوشته: سردار سعید محمد در کنار بدنه جریان انقلابی ، بر خلاف بسیاری از اصولگرایان، اهل تعامل و همکاری با سایر نیروهای سیاسی است. او از آذری‌جهرمی تا مهدی جهانگیری ارتباط دارد و قراداد ۶۵۰ میلیون دلاری با او می بندد و ابایی از منتشر شدن تصویرش با آنها ندارد. ... گویا می خواهد فراتر از اصولگرایان با سایر نیروهای سیاسی هم ارتباط برقرار کند.

 

در حالیکه محمود میرلوحی از نقش محوری رئیس دولت اصلاحات در نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان خبرداده و تاکید کرده اگر حزبی بخواهد از نامزد غیراصلاح‌طلب حمایت کند باید از #نهاد_اجماع‌ساز جدا شود ، مهدی آیتی فعال سیاسی اصلاح‌طلب هم از مخالفت هادی خامنه‌ای با نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان پرده برداشته ! گویا به عقیده هادی خامنه ای نهاد اجماع‌ساز آش شعله‌قلم‌کاری است که هیچ سنخیتی با اصول دموکراتیک ندارد و باعث تشدید شکاف‌ها، انشعاب‌ها و گلایه‌مندی‌ها می‌شود. نمونه اش هم موسوی لاری است که  باعث تمام این‌ خرابی‌هاست و لطمه بزرگی به اصلاحات زد . مجلس دهم، شورای شهر پنجم و دولت روحانی ماحصل شورای رانتی اصلاح‌طلبان بود.

 

بهزاد نبوی هم از یک طرف گفته اختیارات رئیس جمهور ۱۰ درصد هم نیست و نمی تواند کار کند. از طرف دیگر باحضور او "نهاد اجماع ساز" اصلاح طلبان برای معرفی نامزد نهایی  تشکیل جلسه داده !

 

دوگانگی رفتاری اصلاح طلبان در نهاد اجماع ساز و معرفی نامزدمستقل یا اجاره ای خلاصه نمیشود، "بچه نیست، جا تره "! فائزه هاشمی که در سوگ رفتن ترامپ نشسته، عباس عبدی سرنوشت اصولگرایان را به ماندن ترامپ گره می زند ! عبدی در تازه ترین اظهار نظرش گفت: اگر ترامپ باقی می ماند اصولگرایان برای انتخابات۱۴۰۰ کارشان آسان تر بود. می‌توانستند تقصیر حل نشدن مشکلات و روابط را متوجه ترامپ کنند . او میگوید باوجودترامپ اصلاحات می شد! این می گوید اصولگرایان نفعش را می بردند !

 

سعید حجاریان به نامزد نظامی حمله کرده ،علوی تبار به شورای نگهبان ، به عقیده حجاریان نظامی بودن رییس دولت متفاوت است با ‎ دولت نظامی ،در شرایط فعلی ‎حزب پادگانی دنبال تشکیل دولت نظامی است . علوی‌تبار هم معتقد تست تفسيرهاي شوراي نگهبان به تدريج ماهيت جمهوريت را در نظام سياسي ايران تغيير داد‌. تضعيف جمهوريت نظام از زماني آغاز شد که تفسيري از «حکومت» در ميان مسئولان کشور حاکم گرديد که در تقابل با «نظام جمهوري» قرار مي گرفت. در اين تفسير حکومت وکيل مردم نبود بلکه قيم آنها محسوب مي‌شد.

 

صبح نو که پیش از این ازحمایت کارگزاران از جهانگیری ویا لاریجانی خبرداده بود اخیرا مدعی شده محسن هاشمی ، نامزد حزبی کارگزاران است. صبح نو همچنین مدعی شده بخش زیادی از اعضای حزب اتحاد ملت موافق حمایت از نامزدی جهانگیری به عنوان گزینه حداکثری اصلاح طلبان هستند . این درحالیست که بخش عمده اصلاح طلبان معتقدند جهانگیری ۸ سال مالک دولت بوده ! چی کار کرده که در این دوره هم سودای نامزدی داشته باشد. ؟!

 

اکبر ترکان ، مشاور حسن روحانی در دولت یازدهم گفته: ظریف در نیامدن به انتخابات جدی است، تمایل اصلاح‌طلبان به لاریجانی را هم درخشان ندیدم . آن چیزی که در سال ۹۲و ۹۶ اتفاق افتاد، حمایت قاطع جریان اصلاح‌طلبی از روحانی بود . نه اینکه از روی استیصال انتخاب کرده باشیم. بهترین انتخاب آن زمان روحانی بود.

یادداشت:علی فهیمی

انتهای پیام/م

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد