سرویس: اقتصادیکد خبر: 88942|18:25 - 1399/10/25
نسخه چاپی

استاندار اردبیل:

شرکت های اردبیلی در بازسازی قره باغ ایفای نقش کنند

شرکت های اردبیلی در بازسازی قره باغ ایفای نقش کنند
استاندار اردبیل به لزوم فعال سازی شرکت های خدمات فنی و مهندسی ،صنعتی ،کشاورزی و گردشگری استان اردبیل در سطح کشوری و منطقه ای اشاره کرد و گفت: از ظرفیت برندهای استان که در ایران دارای جایگاه ویژه هستند باید در بازسازی قره باغ نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش سبلان ما ، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل عصر امروز در جمع خبرنگاران به لزوم فعال سازی شرکت های خدمات فنی و مهندسی ،صنعتی ،کشاورزی و گردشگری استان اردبیل در سطح کشوری و منطقه ای اشاره کرد و گفت: از ظرفیت برندهای استان که در ایران دارای جایگاه ویژه هستند باید در بازسازی قره باغ نهایت استفاده را ببریم.

وی با بیان اینکه واحد تولیده کننده انواع بتنی سبک و مبلمان شهری باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد، گفت: شایسته است محصولات برند شرکت نوین سبک سبلان( آراکس) در نمایشگاه بین المللی مصالح ساختمانی که در جمهوری آذربایجان برگزار می شود ارائه شود.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش و کوشش مدیریت آراکس ، محصولات شرکت نوین سبک ساز سبلان به برند کشوری و منطقه ای تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه جمهوری آذربایجان بیشترین مرز مشترک را با استان اردبیل دارد، گفت: این کشور به عنوان یک کشور همسایه با اشتراکات دینی و فرهنگی و تکلم با ما دارد و بهترین فرصت برای شرکت در بازسازی مناطق جنگ زده این کشور برای شرکت های فنی مهندسی و پیمانکاران فعال دارای رتبه است.

بهنام جو با تاکید بر اینکه شرکت‌های خدمات فنی و مهندسی ،صنعتی ،کشاورزی و گردشگری استان اردبیل باید با شرکت های معتبر کشور در ارتباط باشند گفت: شرکت های دارای رتبه بین المللی با مطالعه لازم و کسب اطلاعات بیشتر از آخرین وضعیت قره‌باغ در رابطه با بازسازی این منطقه می توانند بیشترین بهره برداری را داشته باشند.

وی با بیان اینکه حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی قره‌باغ باید رفاقتی باشد گفت: بخش خصوصی باید بهترین برندها و محصولات خود را در این زمینه استفاده کند تا بتواند در رقابت با شرکت های سایر کشورها فعالیت بیشتری داشته لاشند.

استاندار اردبیل در رابطه با بخش گردشگری و مسایل مرتبط با آبهای درمانی سرعین تصریح کرد: با بررسی های لازم قرادادها باید تا پایان ۱۴۰۰ احصا و مشکلات بخش خصوصی بصورت ریشه ای حل شود چرا که معلوم نیست ویروس کرونا تا چه موقع ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: احداث شهرک صنعتی و بارانداز مرزی در شمال استان اردبیل همچنان پیگیری جدی می شود به محض تامین زمین مورد نیاز این طرح بزرگ با مشارکت همسایه شمالی از سر گرفته می شود.

انتهای پیام/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد