سرویس: اجتماعیکد خبر: 88931|09:28 - 1399/10/25
نسخه چاپی

در قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اردبیل مطرح شد؛

اردبیل پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی/ بیش از 94 درصد جمعیت استان غربالگری شده است

اردبیل پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی/ بیش از 94 درصد جمعیت استان غربالگری شده است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: براساس بررسی های انجام شده توسط وزارت بهداشت، استان اردبیل بعنوان استان برتر پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی شناخته شده است که این موفقیت، مرهون زحمات بسیجیان و همکاری مردم شریف استان است.

به گزارش سبلان ما ، اکبر بهنام جو شب گذشته در نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل و جمعی از مسئولین استانی و اعضای قرارگاه در محل سپاه استان برگزار شد اظهار داشت:  از آغاز اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح استان،341 هزار  ۶۱۵ خانوار متشکل از یک میلیون 194 هزار 296 نفر از جمعیت استان غربالگری شده اند که ۹۴/۵ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

وی افزود: از  ۱۷ الی ۲۴ دی ماه تعداد ۲۱۷۶۹ نفر غربالگری شده که از این تعداد ۱۷۱ نفر مشکوک بودند و همچنین تعداد ۲۶۸۵ تست سریع کرونا و ۱۱۴۰ تست PCR انجام شده که در مجموع ۶۳۶ نفر مثبت کرونا تشخیص داده شدند.

استاندار اردبیل گفت: از ابتدای شروع طرح، تعداد ۱۱۷۴۷ مورد بسته های معیشتی و کمک های مومنانه و تعداد ۲۳۰۲۴۲ بسته بهداشتی توزیع شده است.

اردبیل پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی 

شهرام حبیب زاده  نیز ضمن قدردانی از فرمانده سپاه استان و تلاش فرماندهان پایگاه ها و نواحی گفت: براساس بررسی های انجام شده توسط وزارت بهداشت، استان اردبیل بعنوان استان برتر پیشرو در اجرای طرح شهید سلیمانی شناخته شده است که این موفقیت، مرهون زحمات بسیجیان و همکاری مردم شریف استان می باشد.

وی افزود: در حال حاضر، رهگیری باید بطور جدی پیگیری شود بطوریکه به ازای هر فرد مثبت شناسایی شده، از ۱۰ نفر از افراد تماس نزدیک نیز جهت کنترل دقیق و شناسایی و اقدامات بعدی، تست گرفته شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اجرای عملیات ضربتی در مناطقی که بصورت خوشه ای مبتلا هستند را بسیار مهم دانست و افزود: باید سیاستهای محدودیتی در این مناطق بشکل منطقه ای و محلی انجام گیرد.

وی تاکید کرد: باید با تلاش بی وقفه و همت سایر دستگاه های اجرایی و مردم، مانع بروز پیک چهارم بیماری در استان شده و این دستاورد بزرگ طرح شهید سلیمانی را ارزشمند بدانیم.

انتهای پیام/م 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد