تازه ها

پربیننده ترین

1398-01-25 11:31
کد مطلب: 80930
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلخال:
اتمام طرح مطالعاتی بافت تاریخی خلخال/ 10 اثر تاریخی این شهرستان ثبت ملی می شود
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلخال گفت:اقدامات لازم برای ثبت ملی 10 اثر تاریخی منقول و غیر منقول این شهرستان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،محمدرضا شایقی امروز در حاشیه بازدید از اماکن تاریخی شهرستان خلخال به خبرنگاران گفت:اقدامات لازم برای ثبت ملی 10 اثر تاریخی  منقول و غیر منقول  این شهرستان انجام شده است.

وی افزود: حمام (خان) در میدان مسجد جامع و مرکز شهر خلخال که متعلق به  دوره قاجار  است از جمله بناهایی است که ثبت ملی آن در دست اقدام است،

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خلخال تصریح کرد:  آیین عزاداری "قارقارا "مختص ایام محرم ، مراسم "خدرنبی" و "بولاغ باشی" ویژه سال نو نیز به عنوان سه میراث میراث فرهنگی ناملموس برای ثبت در لیست آثار ملی و مذهبی شهرستان  خلخال در دست مطالعه است.

وی با تاکیدبر حفظ بناهای تاریخی در شهرستان خلخال گفت: خانه تاریخی نصیری واقع در بافت تاریخی شهر خلخال خریداری شده  و ساماندهی می شود.

شایقی تصریح کرد: طرح مطالعاتی بافت تاریخی خلخال به اتمام رسیده و با تصویب در کمیته فنی و تامین اعتبار لازم برای اجرای این طرح بزودی این مهم عملیاتی می شود.
 

انتهای پیام/ش

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.