تازه ها

پربیننده ترین

1398-01-04 13:25
کد مطلب: 80662
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سپاه از 28 اسفند درمناطق سیل‌زده حضور دارد،‌ گفت: در 2 روز آینده بازسازی منازل را آغاز می‌کنیم این در حالی است که 15 استان معین برای کمک به سیل‌زدگان استان‌های گلستان، مازندران و خوزستان با امکانات و تجهیزات‌شان مأموریت یافته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین که برای تسریع در امر امدادرسانی به سیل‌زدگان گلستان در این منطقه حضور دارد، در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: امدادرسانی به عنوان مرحله اول اقدامات صورت گرفته به سیل‌زدگان بوده است.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده قرار است از اول هفته آینده منازل مسکونی مردم که تخریب شده است را با همکاری‌های لازم بازسازی کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تأکید کرد: مردم سیل‌زده استان‌های شمالی بسیار صبور و نجیب هستند اما پس از فرمان مقام معظم رهبری برای توسعه خدمات به این افراد امکانات و تجهیزات به این مناطق گسیل شده است.

وی گفت: اولین جلسه فرماندهان نیروهای مسلح برای توسعه خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان در محل سپاه استان گلستان برگزار شد و بر همین اساس قرار شد از امروز کارها به صورت جهشی انجام شده و مطمئن هستم از فردا حس اقدامات مشترک تمامی مسئولین توسط مردم دیده خواهد شد. ضمن اینکه مردم هم حلاوت دستور رهبر انقلاب را مبنی بر گسیل تمامی تجهیزات و امکانات نیروهای مسلح برای خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان حس خواهند کرد.

وی تصریح کرد: با آنکه سپاه از روز 28 اسفند خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان را آغاز کرده است اما به دلیل حجم زیاد سیلاب این موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی افزود: بیشترین آسیب سیل اخیر در شهر آققلا متوجه شمال‌شرق این شهر بوده است اما با اقدامات صورت گرفته و عملیات عمرانی خاکبرداری و لایروبی بخش‌هایی از منطقه و به ویژه خط راه‌آهن این شهر آب ناشی از سیلاب در حال تخلیه است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: بخشی از مردم سیل‌زده هنوز در منازل خود اسکان دارند اما مناطق امنی را در اطراف این شهر و به ویژه گرگان در نظر گرفته‌ایم و برخی از مردم سیل‌زده را به آن مناطق برده‌ایم.

وی تأکید کرد: در 2 تا سه روز آینده مرمت منزل مردم را آغاز خواهیم کرد اما با این حال بیشترین حجم تخریب مربوط به مزارع مردم بوده است که بر اساس گزارشات ارائه شده 250 هزار هکتار از اراضی مردم در زیر آب قرار دارد.

سردار غیب‌پرور گفت: سپاه و بسیج برای استان گلستان و مناطق آققلا اقدامات خاصی را انجام داده‌اند این در حالی است که طبق دستور فرمانده سپاه 7 استان معین برای استان گلستان و 5 استان معین برای استان مازندران و سه استان معین برای استان خوزستان در نظر گرفته شده است که تمامی امکانات و تجهیزات آنها برای عزیمت به این استان‌ها یا امشب به این استان‌ها می‌رسند و یا بخشی از امکانات به آنجا آمده است.

وی در پایان گفت: مدیریت توزیع امکانات به سیل‌زدگان و مردم امری مهم است که باید در شرایط فعلی در دستور کار قرار گرفته و نظم خاصی پیدا کند.

سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین از مناطق سیل زده استان گلستان با حضور در بالگرد به صورت هوایی بازدید کردند. 

 

در این بازدید سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان هم حضور داشتند. 

در این بازدید از مناطق آق‌قلا، گمیشان و سیمین شهر بازدید شد.

 

بازدید هوایی سردار غیب پرور از مناطق سیل زده استان گلستان

 

 

 

 

 

 

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بعد از بازدید از مناطق سیل زده و گفتگو با مردم به محل سپاه نینوای استان گلستان رفته و در جلسه فرماندهان ارشد نظامی کشور که با حضور امیر صالحی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ، سردار سلامی جانشین سپاه، سردار غیب پرور  رئیس سازمان بسیج، سردار ایوب سلیمانی جانشین ناجا، سردار بابایی فرمانده سپاه مازندران  و سردار معروفی  فرمانده سپاه گلستان شرکت کرد.

 

 

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.