تازه ها

پربیننده ترین

1398-01-01 09:43
کد مطلب: 80639
چهارشنبه آخر سال۹۷ در استان اردبیل مراکز درمانی شب نسبتا آرامی را سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، چهارشنبه آخر سال۹۷ در استان اردبیل مراکز درمانی شب نسبتا آرامی را سپری کردند.

سرهنگ نوری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: با همکاری تمامی نهادهای زیربط خصوصا نیروی انتظامی و مراجع قضایی امسال حوادث چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته بیش از 40درصد کاهش یافت.

وی گفت یک از دلایل کاهش حوادث در کنار فرهنگ سازی و پرهیز خانواده های از اقدامات پر خطر در این شب جلوگیری از دسترسی برخی از افراد سودجو به مواد اولیه ساخت بمب های دستی بود هر ساله باعث تلفات و حوادث دلخراشی بودند.

سرهنگ نوری افزود: خوشبختانه شب گذشته در اردبیل هیچ مورد فوتی ناشی از استفاده از مواد محترقه گزارش نشده و مصدومیت های بوجود آمده نیز عمدتا جزیی بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت:خوشبختانه شدت مصدومیت ها در شب گذشته نسبت به چهارشنبه سوری های سالهای گذشته بسیار کم بوده و در کل 150مصدوم در سراسر استان به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که تنها 13نفر بستری شده و بقیه بصورت سرپایی درمان شده اند.

دکتر اخوان اکبری افزود: سه مورد قطع انگشت بر اثر انفجار مواد محترقه در سطح استان اتفاق افتاده و 3نفر نیز به دلیل شدت جراحات به متخصص ارجاع شده اند.

وی گفت: از 150نفر مصدوم 91نفر مربوط به مرکز استان و مابقی سایر شهرستانها بوده است. 80درصد مصدومان مرد و 20درصد از مصدومان شب گذشته خانمها بودند و بیش از 60درصد مصدومان هم پایین تر از 29سال سن دارند.

 

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.