تازه ها

1397-11-07 12:10
کد مطلب: 79903
معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:طرح جامع سه شهر نير، خلخال و مشگین شهر در این استان تهیه شده و بزودی ابلاغ می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، ،یوسف باقرزاده معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح جامع سه شهر استان اردبیل تهیه شده و در دست ابلاغ است.

ویاز اتمام مراحل طرح جامع نير و خلخال و ابلاغ آن در روزهای آینده خبر داد و تصریح کرد: طرح جامع مشکین‌شهر نیز  تمام شده و به زودی براي تصويب به شوراي عالي شهرسازي و معماري ارسال خواهد شد و طرح جامع پارس آباد نيز با پيشرفت فيزيكي مناسب در حال تهيه است.

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد:  ما در این طرح ها با تعیین و تعریف افق توسعه شهری طی 10 تا 13 سال سعی می‌کنیم تا برنامه‌های تعریف شده در اجرای کامل طرح‌های تفصیلی و جامع مدنظر قرار دهیم تا براساس ابلاغی که انجام می‌شود بتوان در مسیر توسعه شهرها و تامین منافع شهروندان اقدامات موثری را انجام داد.

وی افزود: ما موظف هستیم هر 10 سال یکبار این طرح‌ها را مورد بازنگری قرار دهیم تا متناسب با رشد جمعیت و همچنین توسعه یافتگی شهرها زمینه تغییر و تحول در این حوزه فراهم آید.

باقر زاده بیان داشت: گفت: برای شهر اردبیل در سال 93 طرح جامع ابلاغ شده و شهرداری با عقد قرارداد در حال تهیه طرح تفصیلی است که با توجه به مشكلات پيش آمده در اين مورد اين امر فعلا متوقف شده است.

وی رسالت نظام مهندسی ساختمان را نظارت بر ساخت و سازها و جلوگیری از تخلفات احتمالی در این حوزه دانست و بیان کرد: ما با همکاری شهرداری‌ها بر نحوه ساخت و سازها و صدور مجوزهای قانونی نظارت داریم و سعی‌مان بر این است تا با هرگونه تخلف ساختمانی برخورد کرده و جلوی این اقدامات غیرقانونی را بگیریم.

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: در حوزه شهرسازی نیز ما با شرکت‌های تخصصی و مشاوران توانمند که اغلب بومی هستند همکاری‌های خوبی را انجام می‌دهیم و سعی‌مان بر این است تا از توان و ظرفیت آنها بهره بگیریم.

وی در مورد فعالیت‌های این معاونت در حوزه بازآفرینی شهری نیز اظهار کرد: تصویب طرح‌ها در بازآفرینی شهری و تهیه و ارسال آن به متولیان از وظایف ماست که ما در نشست‌های مشترکی که در این حوزه با سایر مسئولان داشتیم ضمن ارائه دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسی سعی کردیم نقشه‌ها و راهکارهای عملیاتی در اجرای طرح‌های نوآورانه را در مناطق ناکارآمد و فرسوده شهری به متولیان امر ارائه کنیم.

باقرزاده خاطرنشان کرد: اجرای این طرح‌ها قطعا به بهبود ساخت و سازها و ساماندهی حاشیه‌نشینی و اصلاح ساختار ناکارآمد شهری کمک کرده و فضایی را فراهم می‌آورد تا ما با بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی‌های نوین بتوانیم به اهداف تعیین شده در این حوزه دست پیدا کنیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.