تازه ها

1397-10-30 10:38
کد مطلب: 79822
در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی انجام شد؛
روایتی از استقلال، قدرت دفاعی و شکوه مقاومت در قبل و بعد انقلاب اسلامی
نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه انقلاب اسلامی در منطقه، بسیار والا و گرانقدر است به گونه ای که امروزه اعتبار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و حتی جهان غیرقابل انکار است.

ولی ملکی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب جمهوری اسلامی اظهار داشت: ما از اول انقلاب گفته ایم که استقلال، آزادی، جهوری اسلامی. همین شعار سبب مستقل شدن ما شده است. آزادی های مدنی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در این ۴۰ سال به شکوفایی رسیده است.

ملکی با بیان اینکه در این سال ها ارزش های اسلام به صورت تمام و کمال رعایت شده است، افزود: این سه رکن را در کنار هم گذاشته و با ۴۰ سال قبل مقایسه کنید تا به عظمت این انقلاب پی ببریم.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم استقلال داشته باشیم، نباید برای ابرقدرت ها سرخم کنیم، تصریح کرد: طبیعی است که این کشور ها موانعی را ایجاد کنند که تا به حال شاهد آن بوده ایم و به هیچ نتیجه ای هم نرسیده اند.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه و در خصوص هزینه دادن برای آرمان های جمهوری اسلامی بیان کرد: سر دادن شعار و عمل به آن هزینه دارد، این هزینه می تواند همانند برجامی باشد که آمریکا از اجرای آن سرباز زده است و مشکلات اقتصادی را برای ما به وجود آورده است.

وی ادامه داد: 40 سالی که از انقلاب اسلامی گذشته، به هیچ عنوان با گذشته قابل مقایسه نیست. تمامی زیرساخت های لازم از دور ترین روستا تا شهر های بزرگ فراهم شده است، آب، برق، گاز و تلفن امکاناتی هستند که در تمامی نقاط کشور گسترش پیدا کرده است.

ملکی با اشاره به وضعیت قبل و بعد از انقلاب و قابل قیاس نبودن این دوران افزود: امروز ملت با بصیرت و آگاه ایران اسلامی به خوبی پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به خوبی درک کرده اند و فهمیده اند واین دشمنان هستند که همیشه می خواهند با ترفندهای مختلف با سیاه نمایی ها و تبلیغ های پوچ این پیشرفت های ایران اسلامی را خدشه دار کنند.

غربی ها بدانند ملت ایران زیر بار زور و تزویر نخواهند رفت

ملکی در خصوص مسئله هسته ای و بعد دفاعی ایران اظهار داشت: ما در بحث انرژی هسته ای، ابزار آلات نظامی و دفاعی پیشرفت های قابل ملاحظه ای را داشته ایم اما به خاطر انقلاب، بایستی با سرعتی بیش از این به روند پیشرفت هایمان ادامه بدهیم،  جایگاه انقلاب اسلامی در منطقه، بسیار والا و گرانقدر است به گونه ای که امروزه اعتبار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و حتی جهان غیرقابل انکار است.

وی بیان کرد: این مسئله در بعد دفاعی نیز صدق می کند، ما با اتخاذ استراتژی های صحیح دفاعی و نظامی توانسته ایم دفاع را به خارج از مرز ها ببریم و گروهک تروریستی داعش را شکست دهیم.

نماینده مردم مشکین شهر در پایان در پیامی به کشور های غربی از جمله آمریکا و کسانی که چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال سنگ اندازی در راه انقلاب اسلامی هستند، اذعان داشت: تا زمانی که ما از فرمایشات مقام معظم رهبری اطاعت می کنیم و ایشان با تیزهوشی بالا به رهبری ملت انقلاب اسلامی می پردازند و نیروی اصیل انقلاب تا پای جان ایستاده اند، استعمار و استکبار جهانی نمی توانند نقشه ها و توطئه های شوم خود را به منصه اجرا بگذارند.

ملکی گفت: لذا آنها نیز به این مسئله اذعان دارند که باید با جمهوری اسلامی ایران مذاکره و گفتگو کرد، و این مسئله تعامل با ایران در صورتی محقق خواهد شد که محترمانه پای میز مذاکره آمده و به تعهدات خود پایبند باشند نه اینکه به مانند برجام به یکباره زیر قول و قرار های خود بزنند، غربی ها بدانند ملت ایران زیر بار زور و تزویر نخواهد رفت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.