تازه ها

1397-10-28 12:32
کد مطلب: 79795
امام جمعه شهرستان بیله سوار گفت: معصومیت حضرت زهرا (س) در تاریخ جهان اسلام بی نظیر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حجت الاسلام اصغر جدائی امام جمعه بیله سوار در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) عنوان کرد: یک شنبه سالروز شهادت سیده نساء عالمیان ، بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) است که ان شاءالله در عصر روز شنبه که شب شهادت حضرتش می باشد مجلس عزای عظیمی برگزار خواهد شد، حضرت زهرا در عظمت و بزرگی نسب خانوادگی شهره جهانی دارد، خانواده ای نمیتوان یافت که ماننده حضرت زهرا(س) که پدر معصوم ، همسر معصوم، فرزندان ذکور معصوم و خود خانم نیز معصومه باشد.

وی با اشاره به بزرگواری حضرت زهرا گفت: حضرت آن قدر بزرگوار است که پیامبر(ص) در توصیف شان فرمودند: اگر خوبی ها و زیبایی ها به صورت انسانی درآید ، او فاطمه خواهد بود،بلکه او برتر از آن است . براستی که دخترم فاطمه (س) برترین انسان روی زمین از نظر عنصر و ذات از نظر شرافت و بزرگواری است .

رئیس شورای فرهنگ عمومی بیله سوار ضمن گرامیداشت هفته تشکیل شوراهای آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: تشکیل شوراهای آموزش و پرورش، پتانسیل خوبی برای استفاده کردن از نقطه نظرات و اندیشه های متفاوت در مدیریت آموزش و پرورش است .امیدواریم در بیله سوار هم بتوانیم‌ از نگاه های آموزشی و تربیتی اندیشمندان ، فرهیختگان و صاحب نظران بهره مند گردیم . یکی از بزرگترین آسیب های شوراهای آموزش و پرورش ، حضور کسانی است که به صورت فرمایشی در جلسات حضور دارند و هیچ‌گاه نگاه نو و نظر جدیدی برای ارائه ندارند .

وی گفت: بالندگی و شکوفایی با تعارف ایجاد نمی شود، باید در این جلسات نخبگان و اندیشمندان حضور فعال داشته باشند .از آفات آزار دهنده ی دیگر در این گونه جلسات این ‌است که نوعا در اکثر جلسات، افراد معدودی که در صدر نشسته اند سخنرانی می کنند ما بقی حضار کلا سخنی نمی گویند .

خطیب جمعه بیله سوار اصلی ترین عامل پیشرفت این شهرستان را همت مردم دانسته و تاکید کرد: امروز باید مهم ترین دغدغه مردم بیله سوار عمران ، آبادانی و زیبایی شهرشان باشد ، اگر مردم فهیم در ایجاد آبادانی مشارکت فعال نداشته باشند ، دیگر نباید انتظاری برای تغییر داشت . همگی باید به کمک شهرداری و مسئولین شتافته و نباید کسی خود را کنار کشیده و جدای از کار بداند.

جدائی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین مشکلات ظاهری شهرستان، گل آلود بودن آن است که یکی از علت های اصلی آن، خاکی است که توسط ماشین آلات کشاورزی وارد شهر می شود، افزود: برای حل این معظل یا باید کارواش هایی در ورودی شهر باشند که ماشین آلات در حین ورود به شهر در آنجا شسته شوند و یا اینکه در ورودی شهر پارکینگ هایی تعبیه شود که این ماشین آلات در آنجا پارک شوند و کشاورزان با اتومبیل های شخصی شان به منزل برگردند ‌. در هر حال باید برای خارج کردن شهرستان از حالت روستایی همگی دست به دست هم بدهیم.

وی با اشاره به توجه خاص رسانه های استانی و کشوری به بیله سوار اذعان کرد: در چند ماه گذشته شهرستان بیله سوار در تیتر خبرگزاری های رسمی کشوری و استانی قرار گرفته است و صدها کانال، سایت و رسانه ها از بیله سوار سخن می گویند ، علی رغم اینکه در بحث خبرنگار کوتاهی نابخشودنی صورت گرفته است اما باز بیله سوار از قافله عقب نمانده است . ظرفیت رسانه ها یک فرصت طلایی برای شهر ایجاد کرده است و با احساس مسئولیت در مردم خواهیم توانست شهر را دگرگون کنیم .

جدائی گفت: یکی از بهترین راه های نجات بیله سوار و از زیباترین عمل ها این است که برای حل مشکلات شهرستان ،هزینه هایی که در مراسمات عزا می شود به امور خیریه پرداخت گردد . دیروز یکی از عزیزان مبلغ ۱۵ میلیون تومان از هزینه احسان پدرش را به مجمع خیرین سلامت شهرستان که مسئولیت اش با بنده است تقدیم نمود .این عمل یک کار بسیار بزرگ و ارزشمند است .

وی در خاتمه به تبیین آثار نیک اهدای ملزومات زندگی به نیازمندان اشاره کرد و افزود: یکی از آداب و روش های غلط زندگی ،انبارهایی است که تقرییا در هر خانه ای موجود است .وسایلی نظیر بخاری،سماور، آبگرمکن و... که گاها به دلیل خرید جدید در منزل مورد نیاز نیستند چرا باید به انبارها بروند؟ خانه ها و خانواده های زیادی هستند که بخاری ندارند، رسم مسلمانی نیست که وسایل در انبارهای منازل نگه داری شود ،در حالیکه شاید بسیاری از همشهریان شدیدا به آنها نیازمند باشند.

 

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.