تازه ها

پربیننده ترین

1397-09-17 12:13
کد مطلب: 79233
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: فاز جدید کارخانه آرتاویل تایر اردبیل با ظرفیت اشتغال ۴۰۰ نفر در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، قاسم رحیمی صبح امروز در جلسه اتباع بیگانه استان اردبیل از راه‎اندازی فاز جدید خط تولیدکارخانه آرتاویل تایر اردبیل در دهه فجر امسال خبر دادو گفت:  با بهره برداری از این فاز 400 نفر صاحب شغل  شده و ظرفیت این کارخانه در حوزه تولید لاستیک افزایش می یابد.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی مناسب فاز جدیدکارخانه آرتاویل تایر اردبیل، افزود: برای نصب دستگاه‌های خط تولید فاز جدید  این کارخانه فرایند صدور مجوز کار به 100 نفر از تبعه چینی  آغاز شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل  با اشاره به لزوم بهره‌گیری از مهارت متخصصان امر در بحث تولید تصریح کرد: در این جلسه پروانه کار برای اتباع خارجی در کارخانه پاک آب سبلان و الکل طبی نیز صادر شد که عمده هدف از صدور مجوز کار برای اتباع خارجی استفاده از تخصص آنها برای آموزش و جایگزینی بعدی افراد ایرانی است.

رحیمی با بیان اینکه موافقت با صدور روادید ورود با حق کار برای تمامی اتباع خارجی در مراکز استان‌ها توسط ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود، افزود: طبق ماده 121 اشتغال اتباع خارجی، اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه اولاد ایرانی یا روادید ورود با حق کار داشته باشند و ثانیا براساس قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه پروانه کار دریافت دارند.

وی با اشاره به اینکه امسال یک نفر تبعه بیگانه که به صورت غیرمجاز در واحدهای تولیدی استان بکارگماری شده بود شناسایی شد، بیان کرد: براساس  ماده 181 قانون اشتغال اتباع بیگانه، آن دسته از کارفرمایانی که اتباع  بیگانه که فاقد پروانه کار هستند و یا مدت تبعه خارجی که پروانه کار آنها منقضی شده را به کار گمارند و یا اتباع بیگانه را غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده به کار دیگری گمارند و یا در مواردی که رابطه کاری و استخدامی تبعه بیگانه با کارفرما قطع شود، خاطی به مجازات حبس از 91 روز تا 180 روز و نیز جرایم نقدی محکوم می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.