تازه ها

پربیننده ترین

1397-09-17 11:41
کد مطلب: 79232
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: امسال در راستای حمایت از افراد جامعه هدف بیش از ۹ هزار نفر از افراد پشت نوبت در بهزیستی اردبیل پذیرش شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، بهزاد ستاری صبح امروز در دیدار با فرماندار کوثر با اشاره به برخی از اقدامات و خدمات ارائه شده به اقشار نیازمند و محروم اظهار داشت: خوشبختانه بیش از 189 مورد خدمات در تشکیلات سازمان تعیین شده است که در سایه تلاش های انجام شده خدمات بسیار متنوع و قابل قبولی به این افراد در سطح کشور ارائه می شود.

وی پیشگیری از معلولیت ها را گامی مهم در راستای داشتن جامعه ای سالم و پویا دانست و گفت: تامین سلامت روحی، روانی و جسمی افراد یکی از وظایف خطیر این سازمان در نظام است چرا که بی‌ توجهی و غفلت در این حوزه برای دولت بار مالی و برای خانواده‌ها هم فشار روانی را در پی دارد.

ستاری افزود: انجام طرح‌های غربالگری شنوایی نوزادان، تنبلی چشم، مشاوره های تخصصی ژنتیک، تامین مسکن مددجویان و معلولان، ایجاد مهدهای کودک شهری و روستایی، پرداخت شهریه سه دهک پایین درآمدی، ارائه یک وعده غذای گرم، تشکیل تیم های اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد، مناسب سازی اماکن و فضاهای عمومی و برخی دیگر از فعالیت‌های مد نظر از جمله خدمات ارائه شده به افراد نیازمند است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: کسب رتبه نخست بهزیستی در جشنواره شهید رجایی در بین دستگاه های اجرایی استان و پذیرش بیش از 9 هزار نفر از افراد پشت نوبت و افزایش 3.4 برابری مبلغ مستمری از دیگر خدمات ارزنده در راستای اهداف و سیاست‌های سازمان است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در راستای اهداف و وظایف سازمانی خدمات کاملا تخصصی و به صورت گسترده به افراد تحت حمایت ارائه می‌دهد، گفت: در بحث پیشگیری از معلولیت‌ها، سازمان با انجام برنامه‌هایی چون غربالگری شنوایی نوزادان، سنجش بینایی کودکان و انجام مشاوره‌های تخصصی ژنتیک گام‌های خوبی برداشته است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل عضویت سازمان در کمیته‌های تخصصی را از دیگر اقدامات این مجموعه برشمرد و تصریح کرد: عضویت در کمیته‌های شورای سالمندان، مناسب‌سازی فضاها و مبلمان شهری، اشتغال، اعتیاد و طلاق از جمله فعالیت‌های خوب این سازمان است.

ستاری اشتغال و قادرسازی افراد تحت حمایت را از دیگر برنامه‌ها در کسب استقلال فردی آنان دانست و بیان کرد: بیش از 830 نفر از معلولان در مناطق کم برخوردار و روستایی شهرستان کوثر از طریق CBR شناسایی شدند که امیدواریم با شناسایی این قبیل از افراد بتوانیم خدمات رضایت بخش و قابل قبولی از جمله طرح مراقبت در منزل را به این عزیزان ارائه دهیم.

 فرماندار شهرستان کوثر نیز در این نشست با مثبت ارزیابی کردن خدمات ارائه شده به مددجویان در سطح شهرستان اظهار کرد: کارها و فعالیت‌های خوب این نهاد بر هیچ کس پوشیده و پنهان نیست و خدماتی که افراد نیازمند از این سازمان دریافت می‌کنند رضایت بخش بوده و تا حدودی استقلال فردی آنان را تامین کرده است.

وحید کنعانی با بیان اینکه تمامی شهرستان‌ها در راستای اهداف این مجموعه و همگام و همراه با بهزیستی برنامه‌های خود را پیش می‌برند، افزود: دستگاه‌های یاری رسان در موضوعات متعددی که دامنگیر جامعه هستند از قبیل مشارکت‌های مردمی، آسیب‌های اجتماعی، طلاق، اعتیاد و غیره همواره پای کار هستند.

وی گفت: کمبود نیروی انسانی در بخش اداری این سازمان، مساعدت در پرداخت شهریه‌های مناطق کم برخوردار و روستامهدها، جذب و ابلاغ اعتبارات متناسب با وضعیت شهرستان، تامین مسکن مددجویان و تامین نیازهای ضروری به ویژه مساعدت در تامین داروهای خاص مددجویان از جمله مطالبات این شهرستان است.

 

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.