تازه ها

پربیننده ترین

1397-09-06 00:46
کد مطلب: 79097
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: چون آغاز کننده مسکن مهر دولت احمدی‌نژاد بوده است دولت فعلی و وزیر سابق راه و شهرسازی اولویتی برای تأمین بودجه مربوط به آن قائل نبودند اما امیدواریم که مسئولین به خود آمده و از نگاه سیاسی به مسکن مهر دست بردارند.

صدیف بدری در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت:در قانون بودجه سال 97 بر این مسئله تأکید شده که به میزان 3 هزار میلیارد تومان و تناژ 4 میلیون تن، قیر رایگان برای اجرای پروژه های عمرانی اختصاص داده شود، اما وزارت نفت ضمن تعلل در اجرای قانون، در شرایط کنونی قیر را به قیمت روز قیمت گذاری کرده است.

وی افزود: سال گذشته و در هنگام تصویب قانون بودجه سال 97، محصول قیر در هر تن حدود 800 هزار تومان بود، اما در شرایط کنونی هر تن قیر بیش از 4 میلیون تومان قیمت گذاری شده، حال مسئولان وزارت نفت به جای محاسبه قیر با قیمت قبلی، این محصول را برای توزیع رایگان آن به قیمت کنونی محاسبه می کنند.

سخنگوی کمیسون عمران مجلس گفت: مجلس معتقد است که در شرایط کنونی برای توزیع قیر رایگان، این محصول باید به قیمت سال گذشته قیمت گذاری و روند تأمین آن صورت گیرد.

بدری ادامه داد: سال گذشته نیز در بهمن ماه؛ وزارت نفت حدود 500 میلیارد تومان کمتر از تعهدات خود قیر رایگان اختصاص داده بود، که در این رابطه نشستی در مجلس برگزار شد و اقدامات لازم برای آن صورت گرفت.

وی از نشست ویژه کمیسیون عمران مجلس با بیژن زنگنه وزیر نفت و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت:این نشست با هدف بررسی عملکرد دولت در تأمین و توزیع قیر رایگان طبق برنامه های پنج ساله برگزار می شود و دستگاه ها توضیحات خود را ارائه خواهند کرد.

نگاه سیاسی به مسکن مهر

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود نگاه‌های سیاسی به مسکن مهر که باعث عدم پایان پروژه‌های آن شده است، گفت: دولت و مجلس باید دست به دست یکدیگر داده و مسکن مهر و مشکلات مربوط به آن را حل کرده و پروژه‌های آن را به سرانجام برسانند.

وی افزود: اگر قرار است بودجه‌ای از سوی وزارتخانه‌ها برای رفع معضلات مسکن مهر داده شود بهتر است این کار هرچه زودتر تخصیص یابد البته باید در زمینه مسائل زیربنایی و روبنایی هم اقدامات جدی صورت گرفت.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین وسرعین درمجلس تصریح کرد: در شهرهای جدید کشور مانند پردیس متقاضیان مسکن مهر دچار چالش‌های جدی هستند اما اگر نگاه‌های سیاسی از مسکن مهر برداشته شود مشکلات پروژه‌های این بخش حل و فصل خواهد شد.

وی اظهارداشت: چون آغاز کننده مسکن مهر دولت احمدی‌نژاد بوده است دولت فعلی و وزیر سابق راه و شهرسازی اولویتی برای تأمین بودجه مربوط به آن قائل نبودند اما امیدواریم که مسئولین به خود آمده و نگاه سیاسی به مسکن مهر را که امید و دغدغه بسیاری از مردم ایران است بردارند.

نوبخت عزم اتمام مسکن مهر را ندارد

بدری افزود: باید در بودجه‌های عمرانی وزارتخانه‌های دست‌اندرکار مسکن مهر اولویت ویژه‌ای به رفع معضلات و مشکلات این مسکن‌ها داده شود.

وی گفت: اعضای کمیسیون عمران جدیت خاصی برای اتمام مسکن مهر کشور و رفع مشکلات آن و توسعه خدمات به ساکنان آنها دارند به همین جهت تلاش داریم با پیگیری‌های مختلف این پروژه را به سرانجام برسانیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه عزم جدی برای اتمام مسکن مهر کشور و تخصیص بودجه به آن داشته باشد که البته تاکنون چنین رفتاری را از او ندیده‌ایم.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.