تازه ها

1397-08-29 19:07
کد مطلب: 79011
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان اردبیل گفت: حمایت از سرمایه گذاری واحدهای تولید و صنعتی در استان اردبیل باید به یک اصل تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،یوسف خدادادی ظهر امروز در هفدهمین جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان اردبیل اظهار کرد: حمایت از سرمایه گذاری واحدهای تولید و صنعتی در استان اردبیل جهت افزایش میزان اشتغال، رفع معضل بیکاری، کاهش آسیب‌های اجتماعی و بزهکاری در جامعه باید به یک اصل تبدیل شود.

وی افزود: در هفدهمین جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان اردبیل پرونده ۵ سرمایه گذار بخش‌خصوصی مورد بررسی قرار گرفته و در مجموع تا به امروز بیش از ۸۰ پرونده سرمایه گذاری واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل در راستای حمایت از این سرمایه گذاران و ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در سال جاری توسط این کمیته مورد بررسی و بحث قرار گرفته تصمیمات مقتضی در خصوص رفع مشکلات این واحدها اتخاذ شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان اردبیل بیان کرد: یکی از مهم ترین مشکلاتی که سرمایه گذاران بسیار زیاد به آن اعتراض داشته و بارها به آن پرداخته شده است تفاوت زیاد در خصوص نحوه محاسبه سود و جرائم تسهیلات بانکی از سوی بانک‌های عامل و کارشناسان رسمی دادگستری است که برای حل این موضوع با ورود جدی این کمیته مقرر شد جلسه ای استانی در دادگستری استان اردبیل صرفا با هدف بررسی این مشکل برگزار شده و تصمیمات مناسبی در راستای حل این مشکل اتخاذ شود.

خدادادی با اشاره به لازم الاجرا بودن مصوبات این کمیته توسط نهاد‌های اجرایی و بانک‌های عامل استان اردبیل عنوان کرد: مصوبات جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان اردبیل لازم الاتباع بوده و حتی اخیرا بخشنامه ای از سوی دادستانی کل کشور مبنی بر اینکه مصوبات جلسات در راستای حمایت از سرمایه گذاری و تولید و اشتغال در سطح کشور لازم الاجرا بوده و در صورت عدم اجرای مصوبات نهاد مربوطه تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری با دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل افزود: یک واحد تولیدی مشکلاتی با بانک سپه و جهادکشاورزی استان اردبیل مبنی بر موافقت با صدور سند مالکیت و پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و مشکل واحد پرواربندی بره با شرکت آب منطقه ای استان اردبیل در خصوص صدور موافقت با احداث دامپروری بود که تصمیمات در راستای حل این مشکلات اتخاذ شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان اردبیل تشریح کرد: علاوه برآن مشکل پروار بندی گوساله با بانک کشاورزی در خصوص توقف عملیات اجرایی برخورداری از بخشودگی جرائم که مقرر شد جهت روشن شدن موضوع و حمایت از سرمایه گذار این پرونده به کارشناس رسمی دادگستری جهت بررسی مجدد و کارشناسی در خصوص بدهی سرمایه گذار با بانک مبنی بر مفاد قرار داد و ضوابط بانک مرکزی انجام داده و نظر خود را ارائه دهند.

خدادادی ادامه داد: چهارمین پرونده مربوط به مشکل یک واحد تولیدی با اداره ثبت اسناد و املاک استان اردبیل در خصوص رفع ممنوع الخروجی بود و آخرین پرونده نیز مربوط به یک مجتمع خدماتی رفاهی با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل جهت موافقت با اجرای طرح بود که تصمیمات مقتضی در این خصوص اتخاذ شد.

وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و نیاز مبرم استان اردبیل برای ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری لازم است مسئولان استانی با دیدگاه مثبت به سرمایه گذاران در هموارسازی راه سرمایه گذاری در استان تلاش بیش از پیشی انجام‌دهند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.