تازه ها

1397-08-29 10:07
کد مطلب: 78995
فرماندار بیله سوار خبرداد؛
کمبود آب شرب در 312 روستای شهرستان بیله سوار
فرماندار بیله سوار گفت: ۳۱۲ روستای شهرستان بیله سوار با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستند که نیازمند اقدامات ویژه ای در راستای تجهیز تصفیه خانه ها و نوسازی شبکه های تاسیسات آبی و افزایش ظرفیت شبکه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،حسن قبادی صبح امروز  در نشست  با مدیرکل دفتر نظارت شرکت مهندسی آبفار کشور و رئیس گروه اجرای طرحهای فاضلاب شرکت مهندسی ابفار کشور و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گفت: حدود ۳۱۲ روستای شهرستان بیله سوار با مشکل کمبود اب شرب مواجه هستند که نیازمند اقدامات ویژه ای در راستای تجهیز تصفیه خانه ها و نوسازی شبکه های تاسیسات ابی و افزایش ظرفیت شبکه است.

وی عنوان کرد: پیگیرمشکلات آب شرب روستاهای بخش قشلاق دشت بخصوص برای مجتمع خروسلو بسیار ضروری است و در فصول گرم سال شاهد کمبود و نبود آب شرب در این منطقه هستیم.

فرماندار بیله سوار گفت: پیگیری جذب اعتبارات ویژه  از صندوق توسعه ملی برای مجتمع خروسلو ، تعمیرات و نوسازی تاسیسات شبکه و رفع فرسودگی های شبکه در مسیر روستاهای روح کندی و خان باباکندی و فولادلو  و پیگیری پرداخت معوقات پیمانکاران و کارگران آب و فاضلاب روستایی و همچنین اجرای طرح فاضلاب شهر جعفرآباد از مطالباتی است که نیازمند اعتبارات است و نمی توان با اعتبارات استانی این مسائل را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی فاضلاب شهر جعفرآباد انجام خواهد شد اظهار کرد:طرح مطالعه مرحله اول این طرح از سال 95 انجام شده است و مطالعه دوم آن نیز در حال اتمام است و برای اجرایی این طرح نیز حدود 25 میلیارد تومان نیاز است تصفیه خانه فاضلاب شهر بیله سوار نیز تا نیمه اول سال98 اماده بهرداری خواهد بود.

فرامرز به نژاد مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان نیز افزود:یکی از مشکلات حوزه آب و فاضلاب روستایی در مناطق مختلف نبود تاسیسات کافی است و این شرکت 75 درصد آب روستاهای استان را تحت پوشش قرار می دهد  که بحث نگهداری تاسیسات شبکه و همچنین نیروی انسانی بسیار مهم است.

کاوه علی نژاد رئیس گروه اجرای طرحهای فاضلاب شرکت مهندسی ابفار کشور نیزعنوان کرد:تمامی مسائل حوزه آب شهری و روستایی دو شهرستان بیله سوار و پارس آباد طی بازدید مورد بررسی قرار گرفته شده است  و این مسائل به وزارتخانه انعکاس داده خواهد شد.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.