تازه ها

1397-08-28 18:49
کد مطلب: 78990
درآستانه هفته وحدت، جمعی از علمای اهل سنت منطقه تالش استان گیلان،با آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان دیدار وگفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، در این دیدار صمیمانه آیت الله عاملی با اشاره به مشترکات اساسی شیعیان و اهل سنت، قرآن کریم ووجود رسول مکرم اسلام رامهم ترین وجه اشتراک برادران شیعه وسنی دانست وگفت:دشمن می خواهد با اختلاف افکنی در بین شیعیان واهل سنت وحدت و همدلی جهان اسلام را برهم زده وبه اهداف شوم خود برسد و در این برهه بسیار حساس علمای شیعه وسنی وظیفه خطیر دارند تا با درایت کامل و تکیه یر مشترکات اساسی، وحدت، برداری و همدلی در بین مسلمین را تقویت کرده و به دنیا نشان دهند که اسلام دین برادری مهربانی و برابریست.

نماینده ولی فقیه در استان هفته وحدت را فرصت مناسبی برای گفتگو و برگزاری نشستهای وحدت آفرین علمای مذاهب اسلامی عنوان کرد و افزود: وحدت، برادری و زندگی توام با آرامش شیعیان و اهل سنت در ایران اسلامی، نشان می دهد که اسلام ظرفیتهای بسیار بزرگی برای زندگی مسالمت آمیز انسانها و پرهیز از افراطی گری وخشونت دارد.

 دراین دیدار تعدادی از علمای اهل سنت منطقه تالش هم درسخنانی انقلاب اسلامی را نقطه عطف ایجاد وحدت وهمدلی در بین شیعیان واهل سنت ایران اسلامی وجهان دانسته وگفتند:در شهرهای تالش، اسالم وآستارا 50 امام جمعه وجماعت اهل سنت داریم که با آزادی کامل به برگزاری فرائض دینی مردم می پردازند.

به گزارش سبلان ما، علمای اهل سنت از صدا وسیمای مرکز اردبیل به  جهت  پخش اخبار نماز جمعه ودیگر خبرهای مناطق سنی نشین این استان تشکروقدر دانی کردند.

 

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.