تازه ها

1397-08-27 20:12
کد مطلب: 78974
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:
دشمن در پی برهم‌زنی وحدت و همدلی جهان اسلام است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: دشمن و استکبار جهانی در پی تضعیف برادری میان اهل تشیع و تسنن است تا با این شگرد وحدت میان مسلمانان را خدشه‌دار کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، آیت‌الله سیدحسن عاملی عصر امروز در دیدار صمیمانه با اهل تسنن شهر تالش گیلان در اردبیل اظهار داشت: قرآن کریم و وجود رسول مکرم اسلام من جمله مهم‌ترین وجه اشتراک برادران شیعه وسنی در کشور است که دشمن می‌خواهد با اختلاف‌افکنی در بین شیعیان و اهل سنت وحدت و همدلی جهان اسلام را برهم بزند.

وی با اشاره به اینکه دشمن و استکبار جهانی با این اقدام خود می‌خواهد به اهداف شوم خود برسد، افزود: در این برهه بسیار حساس علمای شیعه و سنی وظیفه خطیر دارند تا با درایت کامل و تکیه بر مشترکات اساسی، وحدت، برادری و همدلی در بین مسلمین را تقویت کرده و به دنیا نشان دهند که اسلام دین برادری و برابری است و این مهم حاصل نمی‌شود مگر با همدلی و وحدت بین مسلمانان که باید به این نکته توجه کامل داشت.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری گفت: هفته وحدت فرصت مناسبی برای گفتگو و برگزاری نشستهای وحدت آفرین علمای مذاهب اسلامی است که وحدت، برادری و زندگی توام با آرامش شیعیان و اهل سنت در ایران اسلامی، نشان می‌دهد که اسلام ظرفیتهای بسیار بزرگی برای زندگی مسالمت آمیز انسانها و پرهیز از افراطی‌گری و خشونت دارد.

عاملی با بیان اینکه در آستانه هفته وحدت باید برادری میان مسلمانان جهان پررنگ‌تر جلوه داده شود، اظهار کرد: در هر روز سال باید به فکر تقویت برادری میان اهل سنت و شیعیان بود اما در هفته وحدت باید این موضوع را در گستره جهانی به گوش و دیدگان دشمن کشاند.

منبع :تسنیم

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.