تازه ها

1397-08-27 15:55
کد مطلب: 78970
مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج اردبیل گفت: فرهنگ‌سازی استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیازمند افزایش سطح مطالعه در کشور است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حامد رضایی مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج اردبیل پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی کتاب و فضای مجازی در جمع کارکنان مرکز جهاد دانشگاهی واحد اردبیل گفت: فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای کتاب و کتابخوانی باشد.

وی با اشاره به این‌که فضای مجازی سبب کم‌توجهی افراد به مطالعه شده است، تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی نقش سازنده‌ای در هدایت جامعه دارد اما کم‌حوصلگی، وجود مشکلات متعدد و فضای مجازی موجب دوری افراد از مطالعه کتاب شده است.

رضایی نبود فرهنگ صحیح استفاده از فضای مجازی در میان مردم را سبب پیشی گرفتن تاثیرات منفی آن در جامعه دانست و گفت: فرهنگ‌سازی استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیازمند افزایش سطح مطالعه در کشور است.

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج اردبیل خاطرنشان کرد: با توجه به رشد روز افزون تعداد کاربران در فضای مجازی  باید در کشور  استاندارد‌ لازم برای دسترسی و استفاده مناسب از اینترنت تبیین شود.

وی با بیان اینکه اولین محیطی که می‌تواند از آسیب‌ها و اعتیاد به فضای مجازی جلوگیری کند، محیط خانواده است، افزود: در صورت انتقال مناسب آموزش‌های لازم به والدین و آشنایی آنان با خطرات و در عین حال مزایا و محاسن فضای مجازی، می‌توان امیدوار بود که تا حدی اهداف پیش‌بینی شده محقق شود.

رضایی اعتیاد به فضای مجازی را مانند اعتیاد به مواد مخدر دانست و گفت: با تغییر سبک استفاده از فضای مجازی و تعیین جایگزینی مناسب برای آن می‌توان تاثیرات مخرب آن را کاهش و میزان سرانه مطالعه را افزایش داد.

وی با بیان اینکه مراقبت از سلامت ذهن فرزندان را باید جدی گرفت و با تعریف نیاز مناسب برای کودکان  حس کنجکاوی‌شان را کنترل کرد، افزود: با پاسخ صحیح به نیاز کودکان می‌توان فضای حقیقی را برای‌ آنان لذت بخش و حضور در فضای مجازی را کمرنگ کرد.

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج اردبیل تصریح کرد: متاسفانه نسل جدید از بدو تولد با تکنولوژی و انواع رسانه‌ها آشنا می‌شوند لذا اگر این رسانه‌ در دسترس، برای این نسل، آموزش دهنده فرهنگ غلط باشد به طور قطع تاثیرات آن در جامعه بروز می‌یابد.

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج اردبیل در پایان سخنان خود تصریح کرد: بنیان‌های تفکر هر جامعه‌ای بر اساس میزان مطالعه در آن شکل می‌گیرد به نحوی که با پایین آمدن آمار مطالعه و سرگرم بودن افراد در فضای مجازی، ساختارهای تفکر افراد از رشد باز می‌ ایستند .

 

انتهای پیام/ج

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.