تازه ها

پربیننده ترین

1397-08-27 11:46
کد مطلب: 78964
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل از اجرای ۵۵۰ عنوان برنامه در این استان همزمان با هفته بسیج امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سرهنگ پاسدار شکور عبدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری هفته مبارک بسیج اظهار داشت: هر فردی که در جامعه دلسوز نظام و ملت است از بسیجیان با اخلاص کشور است.

وی افزود: برنامه های هفته بسیج امسال در استان اردبیل با شعار بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل از اجرای ۵۵۰ عنوان برنامه در این استان همزمان با هفته بسیج امسال خبر داد.

وی با اشاره به اینکه ریشه و اساس تشکیل بسیج به فرمان حضرت امام (ره) به تشکیل ارتش مردمی توسط حضرت رسول (ص) بر می‌گردد تصریح کرد: آن حضرت برای اولین بار ارتش مردمی را بنیان نهادو در عرصه‌های سازندگی، رزمی و ... از آن استفاده نمود و در دوران ائمه اطهار نیز ارتش مردمی بخصوصی در دوران حضرت علی (ع) با عنوان شرطه الحسین (ع) وجود داشت، لذا حضرت امام خمینی (ره) در 5 آذرماه 1358 بسیج و ارتش مردمی را احیاء نمود و در دورانی فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند که اثری از جنگ نبود و این نشان می‌دهد که کارکرد بسیج صرفا در جنگ سخت محصور نبود بلکه در تمامی عرصه‌ها دفاعی و امنیتی، علمی، سیاسی (روشنگری و تبیین)، اقتصاد مقاومتی، خدمت رسانی و فرهنگی نقش آفرین است.

وی بسیج را امروز انقلابی ترین نیروی مردمی در کشور دانست و بیان کرد: امروز بسیج در اکثر کشور‌های جهان وجود دارد که معمولا از نظر کمیت و حتی کیفیت آموزشی به مراتب بیشتر و بهتر از بسیج و ارتش بیست میلیونی است، اما تنها وجه تمایز و وجه برتری بسیج به آن ارتش مردمی که هندسه جنگ را در دوران دفاع مقدس را بهم زد ویژگی به نام قدرت ایمان در بسیج است.

عبدی با بیان اینکه برنامه‌هایی که در ایام مبارک هفته بسیج اجرایی خواهند شد تصریح کرد: روز سه شنبه 29 آبان ماه همزمان با آغاز هفته مبارک بسیج با عنوان " بسیج، قرهنگ، مسجد محموری" که در این روز همایش مشترک ائمه جمعه و جماعت برگزار خواهد شد و همچنین اجرای مراسمات هفته وحدت، برگزاری مسابقات ورزشی ائم از جام بسیج، جام وحدت و جام شهدای شاخص در از جمله برنامه‌های این روز است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل عنوان کرد: روز‌های هفته بسیج به ترتیب؛ روز چهارشنبه 30 آبان "بسیج، اقتصاد مقاومتی، خدمات رسانی و سازندگی"، پنج شنبه 1 آذر " بسیج، اقتدار دفاعی و امنیتی"، جمعه 2 آذر "بسیج، معنویت و انتظار"، شنبه 3 آذر " بسیج، جهاد کبیر و استکبار ستیزی"، یکشنبه 4 آذر "بسیج، جهاد روشنگری و تبیین" و دوشنبه 5 آذر "بسیج، چهار سال افتخار عنوان شده اند.

وی به تشریح برنامه‌های هفته بسیج در استان اردبیل پرداخت و اظهار داشت: محفل انس با قرآن کریم، برگزاری اردو‌های جهادی، افتتاح صندوق قرض الحسنه اشتغال زایی، ویزیت رایگان دام و طیور در مناطق محروم، اعزام اکیپ پزشکی به مناطق محروم پیاده روی کارکنان و ارگان‌های بیت المقدس، گردهمایی و هم اندیشی اصناف و بازاریان، براگزاری نهضت روشنگری از برنامه‌های این هفته است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل بیان کرد: امسال هفته بسیج تقارن یافته است با هفته مبارک وحدت که در این راستا برنامه‌هایی از جمله برگزاری مراسم هفته وحدت در دفتر امام جمعه نمین، جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم (ص) در حوزه مقاومت بسیج هشجین، برگزاری همایش بزرگ علماء شیعه و سنی شهرستان‌های نمین و خلخال و برگزاری جشن وحدت در شهرستان‌های بیله سوار، پارس آباد و اردبیل برگزار می‌شود.

عبدی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های شاخص هفته بسیج برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری است که با حضور نخبگان برجسته و مخترعین بسیجی استان روز چهارشنبه 30 آبان ماه سالن 9 صبح در مجتمع فرهنگی ولایت سپاه حضرت عباس (ع) برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) با بیان اینکه در آخرین روز هفته بسیج بسیجیان استان اقتدار، عزت و عظمت بسیج را به نمایش خواهند گذاشت گفت: برنامه‌های 5 آذر ماه حماسه حضور بسیجیان در نواحی مقاومت بسیج است و در تمامی نواحی و شهرستان‌ها بسیجیان برای نمایش دستاورد‌های بسیج و عزت و اقتدار و اخلاص بسیج تجمع خواهند کرد.

عبدی با اشاره به اجتماع بزرگ بسیجیان در روز 5 آذر تصریح کرد: در این روز مبارک همزمان با آخرین روز هفته مبارک بسیج در شهر اردبیل همزمان با سراسر کشور ساعت 9 صبح بسیجیان با اجتماع حماسی در سالن ورزشی شهید آسمانی و در سایر مراکز و بخش‌ها ولایتمداری خود را به دنیا اعلام خواهند کرد.

سرهنگ پاسدار عبدی معاون هماهنگ کننده سپاه استان اردبیل با اشاره به محوریترین برنامه‌های هفته بسیج سال 1397 تصریح کرد: نشست‌های روشنگری، افتتاح طرح‌های اقتصاد مقاومتی، افتتاح طرح‌های محرومیت زدایی در تمامی شهرستان‌ها، جشنواره جهادگران علم و فناوری، دیدار از خانواده محترم شهداء وایثارگران و غبارروبی از مزار شهدا، برنامه‌های متنوع ورزشی گروهی اعم از توپی و غیر توپی، میقات صالحین در نماز جمعه، همایش مشترک علمای اهل تشیع و تسنن و جشن وحدت، ویزیت رایگان در قالب اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم در طول این ایام مبارک اجرا خواهد شد.

کشورهای که از بسیج الگو گرفته اند به موفقیت های بزرگی دست یافته اند

سزهنگ پاسدار عبدی با اشاره به اینکه به گفته حضرت امام (ره) بسیج لشگر مخلص خدا است افزود: کشورهای که از بسیج الگو گرفته اند به موفقیت های بزرگی دست یافته اند.

وی بیان کرد: امروز می‌بینیم بالاترین قدرت دفاعی و مقامت ملت‌های مسلمان در کشور‌های منطقه الگو گرفته از بسیج تشکیل یافته است و این شکل دفاعی جوابگوی تجاوزات دشمن است و با وجود این بسیجیان عزیز هیچ دشمنی نمی‌تواند چشم طمع به مملکت اسلامی و نظام اسلامی داشته باشد و انشاالله همه ما بتوانیم به عنوان یک بسیجی خدمتگزار صادقی برای نظام اسلامی باشیم.

 

 راهیان نور بزرگترین عملیات  فرهنگی کشور است

 

معاون هماهنگ کننده سپاه استان اردبیل با اشاره به اینکه راهیان نور بزرگترین عملیات فرهنگی کشور است، اظهار داشت: از استان اردبیل بیش از 20 هزار نفر از در قالب کاروان‌های راهیان نور محلات و پیاگاه‌ها و مسجاد، دانش آموزی و دانشجویی به مناطق عملاتی شمالغرب و جنوب کشور، غرب کشور اعزام خواهند شد.

وی هدف از این اعزام‌ها را آشنایی نسل‌های و سوم و چهارم انقلاب با فرهنگ ایثار و جهادت و شهادت دانست و افزود: بیش از 85 درصد از نسل انقلاب اسلامی ایران آن رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان و شهدا را در دوران هشت سال دفاع مقدس ندیده و لمس نکرده اند و این کاروان‌ها باعث می‌شود تا نسل‌های بعدی با فرهنگ ایثار، مقاومت، جهاد و شهادت آشنا شوند تا یادو خاطره و نام شهدا همیشه در صفحه تاریح زنده بماند.

850 نفر در عرصه های تولیدی استان فعالیت می کنند

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت : تاکنون در قالب طرح های اموزشی و اشتغال آفرینی 850 نفر از جوانان در مناطق مختلف استان در عرصه های صنایع تولیدی فعالیت می کنند.

عبدی گفت: در طول سال و هفته بسیج با شیف ایثار در کارگاه و کارخانه‌ها کارکران و کارمندان با حضور در شیف‌های خارج از ساعات اداری با وجود این همه توطئه و تحریم علیه اقتصاد کشور به چرخه اقصتادی کشور کمک کنند تا چرخ کارخانه‌ها نیاز‌های روزمره مردم و کشور تامین شود.

سرهنگ پاسدار شکر عبدی اظهار داشت: در روز 12 مهر ماه سالجاری یک اجتماع بی نظیر در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران با عنوان رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج، سپاهیان حضرت محمد رسول الله (ص) اتفاق افتاد که امید و شور و نشاط را در دل مردم ایجاد کرد.

وی ادامه داد: این رزمایش پیام اقتدار، عزت و وحدت را به دنبال داشت و بسیجیان با حضور در این رزمایش عظیم باری دیگر با رهبری و ولایت فقیه عهدو پیمان بستند.

عبدی با قدردانی از خبرنگاران و مطبوعات به جهت حضور و انعکاس این رزمایش عظیم در رسانه‌ها، گفت: اصلی‌ترین رزمایش اقتدار عاشورایی در رسانه‌ها اتفاق افتاد و امید دشمنانی که بر علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران توطئه چینی کردند تا ملت پیروزی چهل سالگی این نقلاب شکوهمند را نبینند نا امید و توطئه هایشان را خنثی کردند.

 انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.