تازه ها

1397-08-27 11:13
کد مطلب: 78963
استاندار اردبیل گفت: باید آمارهای موجود در رابطه با بیماری های قلبی عروقی ، کلیوی و دیابت استان را کنترل و کاهش داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،اکبر بهنام جو صبح امروز در نشست با اعضای انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان که به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی برگزار شد اظهار داشت: پرداختن به مسائل اجتماعی، تغییر الگو و سبک صحیح زندگی و تغذیه سالم می تواند زندگی بشر را به چگونه سالم زیستن عادت دهد.

 وی با بیان اینکه باید تیم نظارتی و ارزیابی برای کارگروه داشته باشیم افزود: اعضای این کارگروه را نمایندگان دستگاه های فرهنگی، ورزشی ، بهداشت و درمان و موسسات خیریه مردم نهاد استان تشکیل می دهند.

بهنام جو افزود: آمارهای ابتلا به برخی بیماری‌ها در استان ناشی از تغذیه ناسالم، اضافه وزن و کم تحرکی و عدم رعایت سبک زندگی مناسب است.

وی افزایش برخی بیماری ها را نگران کننده برشمرد و خواستار مشارکت همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و آحاد مردم در تحقق شعار "پیشگیری بهتر از درمان" شد.

 این مسئول گفت: پیشگیری بسیار آسان تر و کم هزینه تر از درمان بوده و مسئولیت دستگاه های اجرایی متولی و سازمان های مردم نهاد در تببین چگونه سالم زیستن سنگین تر است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه مدیران دولتی باید اول خودشان در این اقدام عمومی پیش قدم باشند،  تصریح کرد : با برنامه‌ریزی علمی و عملی جهت پیشگیری ابتلا به بیماری خطرناک نهایت تلاش خود را بکار گیریم.

وی افزود: با هماهنگی و همکاری همه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی باید آمارهای موجود در رابطه با بیماری های قلبی عروقی ، کلیوی و دیابت استان را کنترل و کاهش داد به گونه ای که سالانه شاهد نتایج مطلوب در این زمینه باشیم.

اکبر بهنام جو فعالیت در انجمن های خیریه و حمایت از بیماران خاص را عبادت بزرگی خواند و اظهار کرد:متاسفانه به دلایل ناکافی بودن آگاهی و استفاده از غذاهای ناسالم برخی بیماری ها اپیدمی شده و باید همه افرادی که در پیشگیری آنها توان دارند تلاش کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.