تازه ها

پربیننده ترین

1397-08-26 00:19
کد مطلب: 78945
بازار امام حسین(ع) اردبیل که بیش از صدها مغازه را در دل خود جای داده است، امروز در پی بی توجهی‎ها در حال تخریب است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، دوربین سبلان ما به دعوت از کسبه بازارچه امام حسین، در این محل حاضر شد، تا از نزدیک شاهد وضعیت کنونی این بازار معروف و قدیمی در اردبیل باشد؛ بازاری که خالی ماندن بیشتر مغازه های آن از وضعیت بحرانی این بازاراچه خبر می دهد.

در شرایطی که وضعیت بحرانی  بازار امام حسین (ع) صدای کسبه، این بازارچه را در آورده است، هیچ نهاد و یا مسئولی پاسخگوی این وضعیت سرسام آور در مرکز شهرستان اردبیل نیست؛ این درحالیست که به دلیل موقعیت مکانی  و قدمت بازار امام حسین روزانه  گردشگران، داخلی و خارجی  زیادی نیز از این مکان تردد می کنند  و ادامه این وضعیت می تواند چهره ای زشتی را از سیمای شهرستان اردبیل در ذهن مسافرین و بازدیدکنندگان بجای بگذارد.

سوال اینجاست، که چرا بازار معروفی مثل این بازارچه در اردبیل چند سالی است، این چنین رها شده است و هیچ نهادی از جمله شورای شهر و شهرداری اردبیل، پاسخگوی سرسام آور این بازارچه نیست.

بازار امام حسین (ع) اردبیل امروز نه از روشنایی ، نه از فضای مناسب زیر ساختی و نه از وضعیت مناسبی برخوردار است و تا برف و باران می بارد، بارش های چکان، چکان سقف های بی سرپناه سیلی درون مغازه ها  این بازار به راه می اندازد.

سقف‌های چکان و مخروبه بازار  امام حسین (ع) اردبیل تاکنون خسارت زیادی را برای کسبه  و بازاریان ابن مجموعه به همراه داشته است، از نابودی ده ها جلد کتاب، لوازم برقی تا وسایل و اقلام دیگر که همگی از وضعیت بحرانی این بازارچه که بیشتر تبدیل به ساختمان مخروبه شده، به وجود آمده است.

 

با توجه به اینکه ساختمان بازار امام حسین(ع)  از ایمنی مورد نیاز برخوردار نیست و معلوم نیست در برابر زلرله چند ریشتری و دیگر بلایای طبیعی مقاومت خواهد کرد اما ظاهر و باطن این ساختمان نشان از مخروبه بودن آن تا ۶۰ درصد را نشان می دهد که همین موجب شده است تا صدها مغازه در این بازار خالی از کسبه بماند.

 

در حالی که امروز بازار قدیمی امام حسین (ع) اردبیل  می توانست به خریدگاه سنتی مردم شهرستان اردبیل به دلیل موقعیت مکانی و پر تردد بودن آن تبدیل شود این مکان اکنون در مظلومیت کامل  در حال تخریب است.

کسبه بازار امام حسین (ع) اردبیل امیدوارند هرچه زودتر شاهد آبادانی این بازارچه نام آشنای شهرستان اردبیل با عنایت ویژه استانداری، فرمانداری ، شهرداری و شورای شهر اردبیل باشند.

گزارش از: مهدی همتی

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.