تازه ها

پربیننده ترین

1397-08-01 09:06
کد مطلب: 78598
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد؛
چرایی عدم توزیع شیر درمدارس کشور
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه کمیسیون آموزش پیگیر تامین شیر مدارس است، گفت: موانع عدم توزیع شیر در مدارس باید سریعا و تا قبل از رسیدن فصل سرما حل شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سید حمایت میرزاده با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم تخصیص اعتبارات در توزیع شیر به مدارس گفت: با توجه به بررسی صورت گرفته، متاسفانه سازمان برنامه و بودجه اعتبارت لازم برای توزیع شیر در مدارس را به آموزش و پرورش تخصیص نداده، بنابراین آنچه مشهود است عدم توانایی این وزارتخانه در تامین شیر مدارس است.

نبود اعتبارات؛عدم انعقاد قرارداد بین آموزش و پرورش با جهاد کشاورزی در خصوص تامین شیر مدارس

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش هرساله برای توزیع شیر با وزارت جهاد کشاورزی و کارخانجات تولید شیرقراردادهایی جهت تامین شیر مدارس منعقد می کرد ولی در سال جاری نبود اعتبارات لازم و مشکلات مالی موجود در این وزارتخانه سبب عدم توزیع شیر در مدارس برای سال جاری شده است.

کمیسیون آموزش پیگیر تامین شیر مدارس است

وی ادامه داد: در آخرین بررسی ها، اعضای کمیسیون آموزش مجلس با دعوت از مقامات آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه پیگیری های لازم را انجام خواهد داد، زیرا توزیع شیر در مدارس باید هر ساله صورت بگیرد و اگر موانعی بر سر راه این امر وجود داشته باشد باید سریعا از جانب مسئولان مربوطه حل  و فصل شود.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: از لحاظ قانونی در خصوص توزیع شیر به مدارس مشکلی وجود ندارد، بلکه مشکل اصلی نبود اعتبارات و منابع مالی برای تهیه شیر است و طبق آنچه در بررسی های صورت گرفته، حاصل شده عدم تخصیص بودجه توسط سازمان برنامه و  بودجه به وزارت آموزش و پرورش است و عدم انعقاد قرارداد فی مابین آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی ماحصل عدم تخصیص منابع مالی برای توزیع شیر مدارس است.

موانع عدم توزیع شیر در مدارس باید سریعا حل شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خاتمه تاکید کرد: توزیع شیر در مدارس امری ضروری است و اعضای کمیسیون آموزش بطور جد پیگیر این قضیه هستند که هر چه زود تر مشکلات بوجود آمده حل شود تا در سال جاری و قبل از رسیدن فصل سرما، مدارس در خصوص تامین شیر برای دانش آموزان با مشکلی مواجه نشوند

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ش

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.