تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-21 19:24
کد مطلب: 78494
نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: اولویت‌های کلان فرهنگی در کشور نیازمند مشخص‌سازی است و در این زمینه اهمیت به برنامه‌های مربوط به کودکان و نوجوانان در وهله نخست حائز اهمیت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، آیت‌الله سیدحسن عاملی بعد از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل اظهار داشت: اولویت‌های کلان فرهنگی در کشور نیازمند مشخص‌سازی است و در این زمینه اهمیت به برنامه‌های مربوط به کودکان و نوجوانان در وهله نخست حائز اهمیت است.

وی با اشاره به این که کودکان و نوجوانان نیازمند داشتن محیطی سالم فرهنگی و علمی هستند گفت: نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تحقق برنامه‌های در حال اجرا بسیار حائز اهمیت بوده و تلاش بر این است تا با تولیدات آقار فاخر فرهنگی و هنری و ادبی و اسلامی به بهترین نحو ممکن فرزندانی را تربیت کنیم.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: کودکان و نوجوانان سرنوشت‌سازان مملکت ایران اسلامی هستند و ملت ایران به پشتوانه‌ای نیاز دارد که با در نظرگیری تمامی ابعاد و جوانب به خصوص در حوزه فرهنگی و اسلامی مشکلات و چالش‌های پیش رو را برطرف کرده و جامعه‌ را به سمت پیشرفت و توسعه سوق دهد.

عاملی اظهار کرد: مسئولان فرهنگی و آموزشی باید بر این سعی و تلاش باشند و مهارت‌های اجتماعی را در جامعه به حد اعلی برسانند و کودکان را از خطراتی که در جامعه آن‌ها را تهدید می‌کند حفاظت کنند که در این زمینه خانواده‌ها نیز باید به نوبه خود به رسالت و وظیفه خود عمل کرده و به اهداف مورد نظر در این زمینه جامه عمل بپوشانند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل نیز در این دیدار بیان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دنبال آموزش مهارتهای زندگی و سبک زندگی ایران اسلامی است که برای تحقق اهداف مورد نظر نیازمند حمایت همه‌جانبه مسئولان است تا بتواند کودکان را از آسیب‌های اجتماعی و فضای مجازی دور نگهدارد.

زعفر احدزاده تصریح کرد: باید با شناسایی استعدادها و خلاقیت‌های کودکان و نوجوانان آنان را رشد داده و مشکلات پیش روی جامعه را برطرف کنیم که تمامی این موارد نیازمند تلاش وافر مردم و مسئولان است که باید مورد توجه واقع شود.

 

انتهای پیام/ م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.