تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-21 10:41
کد مطلب: 78490
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از الحاق بودجه‌ای جمعه مسجد به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی با تصویب سازمان میراث فرهنگی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، نادر فلاحی صبح امروز از الحاق بودجه‌ای «جمعه مسجد» به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی خبر دادو گفت: این  الحاق بودجه‌ای منجر به تعریف ردیف اعتباری از محل اعتبارات ملی به این بنای بزرگ تاریخی می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این عملیات مرمت از طریق کارشناسان فنی نظارت شده و منجر به ساماندهی هر چه مطلوب‌تر آن خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: عملیات مرمت جمعه مسجد اثر تاریخی دوره سلجوقی بعد از شش سال رکود آغاز شده است و تاکنون مرمت اضطراری انجام شده بود.

فلاحی تصریح کرد: عملیات شیب‌بندی، قیرگونی پشت‌بام، پاکسازی نخاله‌های ساختمانی در محوطه، پاکسازی محوطه کارگاهی، تکمیل غلام‌گرد‌ها و اجرای گوشه‌ها نیز از اقداماتی بوده که در ماه‌های اخیر انجام شده است.

وی پوشش گنبد بنا را از جمله برنامه‌های در دست اجرا در این بنا برشمرد و گفت: اجرای گنبد با سه ماده چوب، آجر و شیشه به سازمان میراث فرهنگی کشور پیشنهاد شده که با تایید شورای فنی تهران امسال پوشش گنبد اثر تاریخی مسجد عتیق را اجرا خواهیم کرد تا این اقدام زمینه‌ساز کاهش آسیب بصری به این بنا شود.

منبع: روابط عمومی میراث فرهنگی اردبیل

انتهای پیام/313/1/3

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.