تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-20 13:39
کد مطلب: 78483
امام جمعه شهرستان بیله سوار گفت: نمایندگان مجلس در قراردادهای بین المللی نهایت دقت را داشته باشند، فرهنگ آرمانی ما با فرهنگ غرب تفاوت های زیادی دارد که قابل مقایسه نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حجت الاسلام اصغر جدائی درخطبه های این هفته نماز جمعه با تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر "ضرورتی ندارد به کنوانسیون هایی بپیوندیم که از عمق آن ها آگاه نیستیم یا می دانیم که مشکلاتی دارند " و اشاره به مباحث مربوط به FATF اظهار کرد: FATF با اختلاف بسیار کم در مجلس شورای اسلامی تصویب شد ، باید در نظر داشت که فرهنگ اسلامی و ایرانی ما با فرهنگ لائیک و امانیستی غرب ،از خورد و خوراک گرفته تا بحث های حجاب و اعتقادی تفاوت های فاحش دارد .

وی ادامه داد: عقل حکم می کند نمایندگان محترم مجلس و مسئولین امر ،در امضای قرار داد های جهانی ،نهایت دقت و حساسیت را داشته باشند که خدای نکرده قراردادی را امضا نکنند که شرف ،فرهنگ و تمدن ما را زیر سوال ببرد، لذا بایستی در امضای قرار دادهای جهانی اصل را بر مشکوک بودن آنها به تخریب فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی قرار بدهیم چرا که بعید است غربی ها قرار دادی را به امضا برسانند در حالی که فرهنگ و منافع آن ها در آن لحاظ نشده باشد.

جدائی با سوال اینکه معنای غرب از تروریسم چه می باشد افزود:اگر در این قرار داد اسم بزرگان سپاه ، ارتش، صدا و سیما به عنوان تروریسم مشخص شده باشد چه باید کرد؟ این قرار داد که محکم تر از برجام نیست !برجام چه گلی به سر ما زد ،که این قرار داد بزند؟ به نظر می رسد این بار هم ،بار دیگر مجلس با امضای این قرار داد ، در دنیا دماغ سوخته خواهد شد، بعضی ها فکر می کنند بعد ها می شود از این قرار داد عدول کرد و خارج شد در حالیکه با این کار در دنیا به بد عهدی مشهور می شویم.

امام جمعه بیله سوار با گرامی داشت روز حافظ تصریح کرد :حافظ یک شخصیت جهانی است و درک اشعار عمیق حافظ نیازمند سطح بالایی از مطالعه در عرصه ادبیات و حکمت نظری و عملی دارد .ما با تبلیغ اشعار حافظ خوش سخن می توانیم در دنیا طوفان به پا کنیم.

وی هم چنین با اشاره به پیش رو بودن روز تربیت بدنی در هفته جاری و بیان آثار مثبت ورزش در جامعه گفت : هر کسی که سلامت و شادابی مردم را دوست داشته باشد باید در راستای تشویق مردم و خانواده ها به ورزش قدم های جدی بردارد، ما هنوز در بحث ورزش کارهای فرهنگی مناسب نکرده و نتوانسته ایم فرهنگ ورزش همگانی را در جامعه جا بیندازیم.

جدائی با اشاره به دیدار خصوصی مقام معظم رهبری با سران قوا در روزهای گذشته بیان کرد: مسائل مهمی در این جلسه مطرح شد که یکی از اصلی ترین محورهای این جلسه ، حل مشکلات اقتصادی مردم و مبارزه با گرانی بود این جلسات و تاکیدات رهبری نشان می دهد که عمده ترین دغدغه ایشان مشکلات معیشتی مردم است.

جدائی افزود: کارمندی که دو سه میلیون حقوق می گیرد با چند برابر شدن قیمت ها طبعا روند زندگی اش به خطر می افتد، کارگران شهرداری چند ماهی است به شدت در بحران زندگی می کنند حقوقشان با قطره چکان پرداخت می گردد ، شهرداری که حقوق چند میلیونی خود را با تمام مزایای دیگر برداشت کند هیچ وقت درد کارگر خودش را درک نمی کند.

امام جمعه بیله سوار همچنین با اشاره به مشکلات معیشتی معلمان ادامه داد:معلمین عزیز ما که مسئولیت سنگین، تربیت و آموزش فرزندان ما را به عهده دارند، با این گرانی سرسام آور چگونه نیازهای ضروری زندگی خودشان را تامین کنند.

معلمی که در تنگنای زندگی گرفتار شده، چگونه می تواند با آرامش و بدون درگیری ذهنی ، رسالت سنگین آموزش را ، انجام دهد.
کمی توجهی به معیشت معلمین، مانند کوبیدن تبر به درخت علم و دانش است.

بها ندادن به حقوق معلمان، زمینه سازی فصل جدیدی از دلمردگی و بی فروغی فضاهای آموزشی است.

در هر حال، گرانی کمر مردم را شکسته و باید حل مشکل گرانی در اولویت اول، مسئولین امر باشد.

جدائی از تلاش مردم در زمینه کمپین زیباسازی شهر تشکر کرد و افزود: از همه کسانی که به کمپین زیباسازی شهر پیوستند و در این زمینه اقدام عملی کردند تقدیر می کنیم ، داشتن شهر زیبا نیازمند همت عمومی هست .

 

انتهای پیام/۳۱۳/۱/۱

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.