تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-18 12:59
کد مطلب: 78472
مدیرکل پست استان اردبیل از اجرای شدن طرح سیماک سامانه یکپارچه‌سازی و استعلامات املاک و اراضی دولتی در استان اردبیل خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، علی امدادی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به فرارسیدن 17 مهرماه، روز جهانی پست  اظهار داشت: اداره کل پست استان اردبیل خدمات مختلفی از جمله قبول و ارسال مرسولات پستی عادی، سفارشی، پیشتاز و ویژه را به همراه قبول و توزیع بسته‌های خریدهای اینترنتی و امانات شخصی را انجام می‌دهد و در عصر حاضر، اهمیت خدمات پست به منظور رفع نیازهای پستی مردم بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی با اشاره به قبول و توزیع اسناد تک برگی ثبت اسناد، توزیع گواهینامه‌های رانندگی و اسناد پزشکی به همراه ثبت نام و توزیع کارت‌های ملی هوشمند از دیگر وظایف پست است، گفت: سال گذشته 21 هزار ثبت نام کارت هوشمند ملی توسط اداره کل پست استان اردبیل انجام و در کل 37 هزار کارت هوشمند ملی توسط پست در استان توزیع شد که مابقی، مربوط به ثبت‌نام‌های دفاتر پیشخوان است.

مدیرکل پست استان اردبیل افزود: در 6 ماهه سالجاری نیز حدود 4 هزار کارت ملی هوشمند توسط پست استان اردبیل ثبت نام شده و به غیر از شهرستان اردبیل نیز در 8 شهرستان استان اردبیل ثبت نام و توزیع این کارت‌های ملی هوشمند انجام می‌شود.

امدادی تصریح کرد: 400 واحد پستی در استان اردبیل فعال بوده که شامل 10 واحد مربوط به اداره پست، 4 دفتر دولتی، 320 دفتر ICT روستایی، 41 دفتر نمایندگی پستی و 25 دفتر پیشخوان دولت هست که حدود 171 نفر به طور مستقیم و کارمندی و 600 نفر نیز به طور غیر مستقیم با اداره کل پست استان همکاری دارند.

وی با اشاره به کاهش آمار خرید‌های اینترنتی نیز، بیان کرد: در 6 ماهه نخست سال گذشته 27 هزار بسته خرید اینترنتی در استان اردبیل توسط اداره کل پست استان قبول و توزیع شده است که این تعداد در 6 ماهه نخست امسال، به 15 هزار کاهش پیدا کرده و 45 درصد کاهش دارد.

مدیرکل پست استان اردبیل گفت: در 6 ماهه نخست سالجاری نیز حدود 750 هزار مرسوله پستی توسط اداره کل پست استان اردبیل جا به جا شده است که از همشهریان انتظار داریم به منظور کمک به سهولت در امر توزیع، آدرس و مشخصات گیرنده و فرستنده رو به دقت و با ذکر جزئیات در بسته‌های پستی درج کنند.

امدادی با اشاره به طرح سیماک، گفت: طرح سیماک سامانه یکپارچه‌سازی و استعلامات املاک و اراضی است و استفاده از این الگو باعث کاهش زمین‌خواری و تخلفات در این حوزه می‌شود که اداره پست استان در مرحله جمع‌آوری اطلاع اولیه بوده و با اتمام این بخش از سال آینده طرح سیماک در اردبیل اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح سیماک هم به عنوان یکی از پروژه ‌های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با هدف برطرف کردن مشکلات استعلامات اماکن، املاک و با همکاری دستگاه‌‌های ذیربط استان اردبیل اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام/313/1/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.