تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-08 12:33
کد مطلب: 78300
رئیس میراث فرهنگی خلخال خبر داد؛
اولین موزه روستایی شهرستان خلخال راه اندازی می شود
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال از راه اندازی موزه مردم شناسی در روستای نمونه گردشگری خوجین این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، محمد رضا شایقی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این موزه با هدف معرفی جاذبه های شهرستان و با کمک دهیاری خوجین دایر می شود.

وی اضافه کرد: این موزه اولین موزه روستایی شهرستان خلخال است که می تواند بخشی از جاذبه های میراث فرهنگی شهرستان را معرفی کند و در قالب موزه رختشور خانه با نمایش ماکت و ادوات قدیمی راه اندازی می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال متذکر شد: مطابق برنامه زمان بندی شده تا پایان امسال این موزه  در 100 متر مربع راه اندازی خواهد شد و تاکنون این پروژه 60 درصد پیشرفت دارد.

شایقی به اختصاص 200 میلیون تومان اعتبار به این پروژه  اشاره و تاکید کرد: به دنبال حمایت دهیاری در راه اندازی این موزه هستیم.

وی با بیان اینکه موزه مردم شناسی در دو کیلومتری شهر خلخال و در مقابل منطقه نمونه گردشگری ازناو راه اندازی می شود، گفت: شهرستان خلخال از جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی برخوردار است که به منظور شناساندن و معرفی آن راه اندازی موزه ها یکی از ابزارهای موثر خواهد بود.

انتهای پیام/313/1/2

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.