تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-04 12:11
کد مطلب: 78233
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: هدف قانونگذار از پیشنهاد تدوین لایحه نظام رتبه‌بندی فرهنگیان، تعیین جایگاه و رتبه برای معلمان بر اساس استانداردهای مشخص است تا آنها شناسنامه‌دار شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حمایت میر زاده از در خصوص  لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان گفت: تکلیف به دولت برای ارائه لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان در برنامه ششم توسعه آمده و به دولت مهلت داده شده تا پایان اجرای برنامه آن را تقدیم مجلس کند و البته وزیر آموزش و پرورش بنا به قولی که به مجلس داده بود، پیش‌نویس لایحه را آماده کرده و اکنون باید در کمیسیون‌های مرتبط دولت بررسی شود و برای بررسی در صحن علنی تقدیم مجلس شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی درباره آنچه پیش از این در قالب نظام رتبه‌بندی معلمان اجرا می‌شد، توضیح داد: نظام رتبه‌بندی معلمان نبود؛ البته اقدامی بسیار ارزشمند و خوب ولی صرفا در راستای ترمیم حقوق فرهنگیان بود زیرا به جهات متعدد از دیگر کارمندان دولت عقب بودند و برای پرسنل آموزش و پرورش اجرا نشده بود لذا مسئولان آن را تحت عنوان فاز نخست نظام رتبه بندی معلمان اجرا می‌کردند.

سخنگوی فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه هنوز فاصله زیادی بین حقوق و دریافتی معلمان و غیرفرهنگیان است، ادامه داد: در برنامه ششم و قوانین مختلف به این موضوع تاکید شده ولی در حق فرهنگیان اجرایی نشده است.

تاکید بر حفظ شأن اجتماعی معلمان

میرزاده معتقد است در لایحه‌ای که دولت خواهد فرستاد باید به شأن اجتماعی معلمان تاکید شود و توضیح داد: در حال حاضر به همه افرادی که در مدرسه تدریس می‌کنند، معلم می‌گویند درحالیکه جایگاه وی باید با توجه به سطح علمی، سوابق پژوهشی، سوابق و مدرک تحصیلی او لحاظ و تفاوت آنکه سی سال سابقه کار دارد با فردی تازه کار مشخص شود.

 به گزارش خانه ملت، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه لایحه دولت تا قبل از تدوین بودجه 98 تحویل مجلس شود، اضافه کرد: هدف قانونگذار از پیشنهاد تدوین این لایحه، تعیین جایگاه و رتبه برای معلمان بر اساس استانداردهای مشخص است تا معلمان شناسنامه‌دار شوند و مشخص باشد هر معلمی در چه سطح و جایگاهی قرار دارد.

انتهای پیام/313/1/3

 

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.