تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-01 13:21
کد مطلب: 78162
مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل خبر داد:
آغاز مرمت 2سرای بازار تاریخی اردبیل
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مرمت دو سرای امام جمعه و حاجی یوسف بازار تاریخی اردبیل در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، نادر فلاحی ظهر امروز در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های مرمت بازار تاریخی اردبیل اظهار کرد: در دو سرای ذکر شده نقشه مرمت و احیا توسط اداره کل در دست تدوین است.

وی افزود: کلیات نقشه مرمت آماده‌سازی شده و به زودی با اتمام جزئیات آن، با مشارکت سایر دستگاه‌ها عملیات مرمت و احیا آغاز می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: در وضعیت فعلی نیز مرمت سرای وکیل در دست اجرا است و به همراه ساماندهی تاسیسات و محوطه‌سازی و  مرمت رواق‌ها و مغازه‌های مجموعه اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان هزینه شده است.

فلاحی تاکیدکرد: همچنین مرمت چهار دهانه از مجموعه راسته اونچی میدان با اعتبار 100 میلیون تومان، مرمت یک دهانه از راسته زرگران و مرمت راسته چاقوسازان و باززنده‌سازی آن در سال گذشته انجام شده است.

وی متذکرشد: بازار تاریخی اردبیل یکی از آثار شاخص معماری و فرهنگی شهر اردبیل است که عملیات مرمت و احیای بخش‌های مختلف آن به صورت مستمر در طول سال انجام می‌شود.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل

انتهای پیام/313/1/3

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.